Data publikacji:

Jak usunąć sierść z koca, dywanu lub kanapy?

Masz już dość sierści zwierząt w domu? Czy odkurzacz to jedyne rozwiązanie w wypadku usuwania sierści? Sprawdź, jak usunąć sierść kota lub psa z koca, ubrań i wykładzin.

jak usunąc sierść

Czym usunąć sierść z ubrań?

W wypadku dywanów czy wykładzin sprawa wydaje się oczywista. Dobry odkurzacz do sierści powinien sobie poradzić z problemem. Jak jednak usunąć sierść z ubrań?

Usuwanie sierści w praniu

Jaką pralkę kupić, gdy w domu są zwierzęta? Model ze specjalnym filtrem został zaprojektowany w ten sposób, by skutecznie i wydajnie usuwać sierść psów i kotów z powierzchni ubrań. Wystarczy włączyć program „pupil”.

Jeśli twoja pralka nie posiada specjalnego filtra, warto wówczas wybrać intensywny program z dodatkowym płukaniem. Pamiętaj, by po każdym praniu dokładnie umyć wnętrze pralki i zebrać ewentualną sierść czy włosy.

Suszarka do ubrań

Ciepły nawiew powietrza dodatkowo usuwaniu sierści czy włosów z ubrań. Wszystkie zanieczyszczenia zbierają się w specjalnym filtrze, który następnie należy oczyścić.

Rolka do ubrań

Warto ją trzymać w torebce czy samochodzie, ale także w korytarzu czy szafie w domu. To najbardziej popularne narzędzie do usuwania sierści z ubrań, które daje szybkie i widoczne efekty.

Kulki do prania zbierające sierść

Należy włożyć je do pralki wraz z ubraniami. Sierść zbiera się na powierzchni kulek. Niestety, tego typu produkty nie nadają się do prania delikatnych tkanin, ponieważ mogą je uszkodzić.

Gumowe rękawice do ubrań

Mogą to być lateksowe lub nitrylowe rękawiczki, których używasz do sprzątania mieszkania. Warto je zwilżyć wcześniej w wodzie.

Jak usunąć sierść z tapicerki?

Jeżeli twój pupil ma pozwolenie na wylegiwanie się na kanapie, na pewno sporym problemem jest dla ciebie zgromadzona na tapicerce sierść. Jak się jej pozbyć?

Wilgotna ściereczka lub gąbka do usuwania sierści z kanapy

Zwilż ściereczkę w wodzie i za jej pomocą zbieraj sierść z kanapy.

Odkurzacz ze specjalną nakładką do usuwania sierści z tapicerki

Skuteczność takiego produktu zależy oczywiście od wybranego producenta i danego modelu produktu. Warto zainwestować w odkurzacz, który jest dedykowany wszystkim miłośnikom zwierząt.

Rolki samoprzylepne do tapicerki usuwające sierść z kanapy

Ich działanie jest takie samo jak zwykłych rolek do ubrań, z tą różnicą, że charakteryzują się większą powierzchnią czyszczącą.

Jak usunąć sierść z dywanu?

Oczywiście na podłodze, a tym samym na dywanie, gromadzi się najwięćej sierści. Warto zatem wiedzieć, jak skutecznie się jej pozbyć.

Odkurzacz do usuwania sierści z dywanu

To specjalny odkurzacz, który specjalizuje się w oczyszczaniu dywanów i wykładzin z sierści psów i kotów. Taki produkt ma specjalne filtry, które efektywnie usuwają nawet głęboko osadzoną między włóknami dywanu sierść.

Robot odkurzający sierść z dywanu

To bardzo dobre urządzenie, które pozwala na znaczne zmniejszenie ilości sierści w domu każdego dnia. Produkt pracuje cicho, ale najlepiej go włączyć, gdy wychodzisz do pracy czy szkoły.

Robot zbiera sierść, kurz i inne zanieczyszczenia nie tylko z dywanów, ale też z parkietu, paneli czy płytek. Wiele modeli ma też funkcję mopującą, która dodatkowo zwiększa efektywność sprzątania.

Szczotka do usuwania sierści z dywanu

Najlepiej sprawdzi się szczotka z twardym włosiem, np. szczotka ryżowa. Należy ją wcześniej zmoczyć w płynie do czyszczenia wykładzin. Usuwanie sierści za jej pomocą jest wysoce skuteczne, ale też czasochłonne i pracochłonne.

Rasy psów z włosami, które prawie nie gubią okrywy włosowej

  • bichon frise,
  • yorkshire terrier,
  • maltańczyk,
  • shih tzu.

Rasy psów z sierścią, które gubią skąpą ilość sierści

  • sznaucer,
  • pudel,
  • shar pei,
  • basenji.