Data publikacji:

Jaka spawarka inwertorowa do 500 złotych?

Spawarki mogą okazać się niezastąpionymi narzędziami w warsztatach domowych oraz podczas drobnych lub poważniejszych prac remontowo-budowalnych. Wybór odpowiedniego modelu może okazać się jednak problematyczny, zwłaszcza dla amatora. Jaka spawarka inwertorowa do 500 będzie dobrym wyborem? Przedstawiamy krótki ranking polecanych urządzeń, a także wskazówki, na co zwracać uwagę przy zakupie.

jaka spawarka

Jaka spawarka inwertorowa dla amatora?

Spawarki okazują się niezbędne, gdy pracujemy z różnego typu metalami. Powszechnie stosuje się je w zakładach przemysłowych oraz na placach budowy, a także w warsztatach samochodowych czy blacharskich. Najpopularniejszym typem spawarek są urządzenia typu inwertorowego, które zastąpiły starsze modele transfomatorowe.

Jaka spawarka inwertorowa będzie dobrym wyborem dla amatora? Wydajne i wszechstronne modele do zastosowań profesjonalnych kupimy zazwyczaj w cenie od około 1000-1500 złotych. Amatorzy i fani majsterkowania zadowolą się jednak w całości możliwościami tanich spawarek inwertorowych do 500 złotych. Ich kompaktowe rozmiary nie tylko ułatwią przechowywanie, ale także ułatwią korzystanie ze sprzętu.

Jaką spawarkę inwertorową do 500 zł wybrać? W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę oferowane przez nią sposoby spawania. Do podstawowych zastosowań wystarczy metoda MMA, wykorzystująca elektrody w otulinie, lub TIG, która pozwala także na obrabianie aluminium. Pamiętajmy jednak, że najtańszy sprzęt amatorski zazwyczaj zaoferuje tylko najbardziej podstawie funkcje. Nawet mimo to powinien on pozwolić nam jednak na dokonanie wielu napraw oraz zrealizowanie nieskomplikowanych projektów w metalu.

Kupując spawarkę, przyjrzymy się także jej amperażowi. Im będzie on wyższy, tym łatwiej sprzęt poradzi sobie z trudnymi w obróbce i wytrzymałymi metalami. Do większości uniwersalnych zadań wystarczą spawarki 250 amperów. Słabsze nadają się do prostych spawów i wykonywania niewielkich łączeń.

Polecane spawarki do 500 złotych

Lincoln Electric Bester Mag Power 155-ST B182532

Niewielkich rozmiarów spawarka inwertorowa do spawania metodą TIG, która przeznaczona jest do użytku domowego i amatorskiego. Jej właścicielem staniemy się po wydaniu około 480 złotych. W zestawie dołączony jest przewód zasilający z wtyczką, przewód spawalniczy z uchwytem elektrody oraz masowy z zaciskiem. Waga i wymiary urządzenia (ok. 4,5 kg) pozwalają na jego łatwy transport i przechowywanie. Sprzęt dysponuje mocą od 10 do 150 A.

Magnum Power VIP 4000

Nieskomplikowana w obsłudze dobra spawarka inwertorowa w cenie do 500 złotych. Z urządzenia skorzystają zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Przeznaczone jest wyłącznie do ręcznego, elektrycznego spawania stali oraz innych spawalnych metali metodą MMA. Magnum Power VIP 4000 posiada wbudowany układ zabezpieczający przed przegrzaniem, przeciążeniem, niestabilnością zasilania, a także hot start, anti stick i arc force. Dzięki temu zajarzenie łuku i prowadzenie elektrody jest niezwykłe łatwe, nawet dla spawaczy bez żadnego doświadczenia.

Ze spawarki skorzystamy zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i terenowych. Przyda się przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac warsztatowych, naprawczych lub budowlanych. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest przeznaczona do pracy ciągłej w trybie przemysłowym.

Powermat PM-MMA-260SN

Kompaktowa spawarka inwertorowa do 300 złotych. Ważące nieco ponad dwa kilogramy urządzenie oferuje podstawowe funkcje spawalnicze metodą MMA, dysponując mocą od 20 do 220 A. Producent wyposażył je w wyświetlacz LCD wskazujący aktualny prąd spawania, który ustawiamy pokrętłem z płynną regulacją. Dołączony kabel zasilający ma długość 1,5 metra.

Powermat Pm-Mma-300St

Kolejna kompaktowa i tania sprawka inwertorowa do 500 złotych. Wyposażona jest w wentylator chłodzący układy elektroniczne i pozostałe komponenty oraz czujnik termiczny zabezpieczający ją przed przegrzaniem. Sprzęt posiada wbudowane funkcje hot start, anti stick oraz arc force i spawa prądem od 20 do 300 A. Za sprawą swej niewielkiej wagi, która wynosi 5,5 kg, spawarka jest bardzo poręczna. Jej przenoszenie ułatwia dołączony pasek nośny, ułatwiający np. pracę z drabiny.

Kraft & Dele KD 1855

Kolejna w zestawieniu spawarka dla amatorów w cenie do 500 złotych. Jest przeznaczona do spawania stali nierdzewnej, miedzi, stali kotłowej, stali konstrukcyjnych zwykłych i o podwyższonej wytrzymałości. Urządzenie wyposażone w elektrody otulinowe posiada wentylator chłodzący układy elektroniczne, a także czujnik termiczny zabezpieczający sprzęt przed przegrzaniem. Kraft & Dele KD 1855 dysponuje mocą od 20 do 300 A. Duży czytelny wyświetlacz pozwala na dokładne ustawienie właściwego napięcia przy spawaniu.

Dedra MMA 160A TIG ready IGBT DESi190BT

Spawarka inwertorowa pracująca metodą MMA. Propozycja firmy Dedra waży 4,3 kg i oferuje możliwość spawania prądem od 10 do 160 A. DESi190BT nadaje się do pracy ze stalą węglową, konstrukcyjną oraz żeliwem. Producent wyposażył urządzenie również w wydajny system chłodzenia. W zestawie ze sprzętem znajdziemy przewód spawalniczy z uchwytem elektrodowym, przewód masowy z zaciskiem, maskę ochronną oraz szczoteczkę z młoteczkiem. Długość kabla zasilającego wynosi 2 metry.

Autor: Michał Kułakowski