Data publikacji:

Jakiej marki klimatyzator wybrać?

Klimatyzacja to coraz popularniejsze rozwiązanie pozwalające cieszyć się komfortem nawet w trakcie najbardziej upalnych dni. Obecnie coraz częściej klimatyzatory montowane są nie tylko w firmach, ale również w budynkach mieszkalnych. Spory wybór urządzeń daje nam możliwość dopasowania idealnego rozwiązania. Z drugiej jednak sprawia, że trudno nam czasem podjąć decyzję jakiej marki klimatyzator wybrać. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Dowiesz się również na co, poza producentem warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia do domu. 
Osoby, które chcą zadbać o komfort cieplny w swoim mieszkaniu najczęściej decydują się na zakup klimatyzatora typu split. Nie ma w tym nic dziwnego - to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Co ciekawe, pozwala nie tylko chłodzić powietrze latem, ale również może je ogrzewać podczas chłodniejszych miesięcy.  
Co więcej, klimatyzator split może również filtrować powietrze a także zapewniać mu odpowiednią wilgotność. Słowem, jest to rozwiązanie, dzięki któremu możemy zyskać pełnię komfortu. Obecnie urządzenia te produkuje wielu producentów. Sprawdźmy więc jakiej marki klimatyzacja godna jest naszej uwagi.  
Zobacz, jaki klimatyzator na 50 m2 wybrać

Klimatyzatory do domu – cechy i rodzaje 

Wśród klimatyzatorów, które są najczęściej wybierane do użytku domowego wymienić możemy wspomniane przed chwilą klimatyzatory split oraz multisplit, które lepiej sprawdzają się w przypadku, gdy chcemy chłodzić kilka pomieszczeń w naszym domu.
Klimatyzatory te występują w kilku wariantach. Wśród nich wymienić możemy: 
  • klimatyzatory ścienne - cieszące się największą popularnością; 
  • klimatyzatory ścienno-przysufitowe, które sprawdzają się w przypadku wysokich pomieszczeń; 
  • klimatyzatory kasetonowe - doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach; 
  • klimatyzatory przypodłogowe - przypominają grzejniki, są łatwe do wkomponowania w estetykę mieszkania. 

Jakiej marki klimatyzator wybrać? 

Oferta klimatyzatorów do domu jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy w niej zarówno propozycje firm dobrze nam znanych, jak i tych, o których być może jeszcze nie słyszeliśmy. Jakiej marki klimatyzator wybrać?  
Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jakim dysponujemy. Niemniej jednak lepiej stawiać na marki klimatyzatorów o ugruntowanej pozycji na rynku. Wśród nich wymienić możemy między innymi firmy takie jak Hitachi, Daikin, Mitsubishi, Gree, Haier. Dobre jakościowo sprzęty oferują również firmy LG, Samsung i Panasonic. 
Dlaczego warto stawiać na znanych producentów? Przede wszystkim, ich produkty cieszą się dużą popularnością, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem opinii na ich temat. Kupuje je bardzo wiele osób, które chętnie dzielą się swoją oceną danego urządzenia. To zaś z kolei pozwoli nam sprawdzić, czy dany sprzęt rzeczywiście godny jest naszego zainteresowania. 
To jednak nie wszystko. Znane marki zajmujące się produkcją klimatyzatorów korzystają z najwyższej jakości materiałów oraz bardzo często mają własne, nowoczesne opatentowane technologie. Dzięki temu ich urządzenia działają sprawnie, są wydajne i bezawaryjne, czego nie można powiedzieć o klimatyzatorach wykonywanych na tanich podzespołach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że znane marki posiadają własne punkty serwisowe a materiały eksploatacyjne oraz części zamienne są powszechnie dostępne. 

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? 

Zastanawiając się jakiej marki klimatyzacja będzie dla nas dobrym wyborem warto mieć świadomość, że znany producent nie musi stanowić gwarancji zadowolenia. Każda z firm oferuje bowiem swoim klientom kilka a nawet kilkanaście różnych urządzeń, które różnią się wieloma parametrami technicznymi. Chcąc podjąć dobrą decyzję, warto zwrócić na nie uwagę. Wśród kwestii, które mają ogromne znaczenie wymienić należy chociażby klasę energetyczną produktu. Im wyższa tym mniejszy będzie koszt pracy urządzenia. Sprawdź również emitowany przez klimatyzator poziom hałasu - urządzenie często pracuje również w nocy, dlatego też powinien być jak najniższy.  
Warto również sprawdzić parametry takie jak: 
  • detekcja ruchu; 
  • sposób sterowania; 
  • funkcja jonizacji i oczyszczania powietrza; 
  • funkcja nawilżania powietrza; 
  • możliwość zdalnego sterowania urządzeniem; 
  • dodatkowe technologie takie jak np. szybkie chłodzenie czy ograniczenie zimnych podmuchów powietrza.  

Jakiej firmy klimatyzator kupić? Poznaj nasze propozycje! 

Wiesz już jakiej firmy klimatyzacja do mieszkania może być dobrym wyborem. Dany producent oferuje nawet kilkanaście różnego rodzaju urządzeń. Jak wybrać z nich najodpowiedniejsze? Postanowiliśmy przedstawić ci kilka propozycji, które warte są twojej uwagi. Wierzymy, że dzięki naszym propozycjom łatwiej będzie ci podjąć trafną decyzję. 

LG Deluxe Dc12Rq 3,5kW 

Pierwszy klimatyzatorem ściennym, który warty jest uwagi jest urządzenie Deluxe Dc12Rq 3,5kW marki LG. To kompaktowe, niewielkie urządzenie, które z powodzeniem zainstalujesz w każdym pomieszczeniu. Wyróżnia się wysuwanym filtrem, który ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Posiada trzy funkcje oszczędzania energii, które pozwalają nie tylko zmniejszyć rachunki, ale również sterować mocą urządzenia tak, by dopasować ją do twoich potrzeb. Zaletą tego klimatyzatora jest również przystępna, atrakcyjna cena.  

Gree U-Crown Premium Gwh12Ub-K3 

Drugą propozycją, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób jest klimatyzator do domu Gree U-Crown Premium Gwh12Ub-K3. To klimatyzator ścienno sufitowy, który poza wydajnością charakteryzuje się również nowoczesnym, eleganckim designem co w przypadku urządzeń domowych odgrywa znaczącą rolę. Najważniejsze cechy tego urządzenia to między innymi: chłodzenie, grzanie, osuszanie powietrza, możliwość sterowania za pomocą sieci wifi oraz cicha praca.  

Daikin Stylish FTXA20BT 

Ostatnią propozycją, jaką chcemy ci przedstawić, jest Daikin Stylish FTXA20BT. To kolejny klimatyzator ścienny, który dzięki pięknej stylistyce doskonale sprawdzi się w budynku mieszkalnym. To, co go wyróżnia, to nie tylko skuteczne chłodzenie lub ogrzewanie powietrza, ale również oczyszczanie go. Urządzenie posiada bowiem unikalną technologię Daikin Flash Streamer. Emitując szybkie elektrony skutecznie niszczy nie tylko wirusy, bakterie czy pasożyty, ale również alergeny.  
Podsumowując, jeśli zastanawiasz się jakiej firmy klimatyzację kupić stawiaj na sprawdzonych, cieszących się dobrą opinią producentów. Wybieraj marki klimatyzacji, które działają na rynku nie od dziś i oferują różnorodne rozwiązania oraz profesjonalny serwis. Pamiętaj jednak, że nawet znana marka nie gwarantuje tego, że będziesz w pełni zadowolony z funkcjonalności klimatyzatora do domu. Każdy producent ma w swojej ofercie zarówno bardzo dobre, jak i nieco mniej udane modele urządzeń. Zanim więc zdecydujesz jaki klimatyzator do mieszkania kupić zapoznaj się z parametrami i funkcjami urządzenia. Tylko wówczas zyskasz pewność, że jest to urządzenie, które zapewni ci komfortowe warunki w mieszkaniu.  
Kamila Łońska-Kępa 
Zdjęcie: rthanuthattaphong / Envato Elements
Autor: Kamila Łońska-Kępa