Data publikacji:

Najlepsze książki dla mamy. Propozycje na prezent

Spokój, gorąca herbata, ciepły kocyk i wygodny fotel – prawdopodobnie każda mama marzy o takiej konfiguracji. Do pełni szczęścia brakuje tylko jednego elementu: dobrej książki. Poniżej znajdziecie przegląd bestsellerowych publikacji, które z pewnością umilą wolny czas waszym mamom. Zobacz, jaką książkę dla mamy wybrać.

książki dla mamy

Ałbena Grabowska - saga „Stulecie Winnych”

Jeżeli wasze mamy z zaangażowaniem śledzą serial telewizyjny „Stulecie Winnych”, to z pewnością będą chciały sięgnąć także po książki opowiadające o burzliwym życiu rodziny z podwarszawskiego Brwinowa. Cała saga składa się z trzech pozycji „Ci, którzy przeżyli”, „Ci, który walczyli” oraz „Ci, którzy wierzyli”, które można obecnie kupić w zbiorczym wydaniu. Dzięki temu jest to idealny pomysł książki na Dzień Matki lub inną okazję.

Remigiusz Mróz - cykl „Joanna Chyłka”

Twoja mama uwielbia polskie kryminały? W takim razie idealna będzie dla niej kolejna propozycja książek, która odczekała się telewizyjnej adaptacji. Historia przedstawiona w powieściach Remigiusza Mroza różni się trochę od tego, co przygotował dla widzów TVN, dlatego mamy nadal mogą być zaskoczone niespodziewanymi zwrotami akcji i rozwiązaniami fabularnymi. A o czym w ogóle jest ten cykl? O tytułowej bohaterce będącej cenioną prawniczką, która nie boi się podejmowania nawet najbardziej beznadziejnych spraw.

Andrzej Sapkowski - saga „Wiedźmin”

Kto powiedział, że mamy muszą czytać wyłącznie romanse oraz powieści historyczne? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście sprezentowali swojej rodzicielce najbardziej kultową sagę z polskiej literatury fantasy, jedne z najlepszych książek fantasy. Książki Andrzeja Sapkowskiego oferują fantastyczną opowieść o Geralcie z Rivii, który na co dzień para się polowaniem na monstra za pieniądze. Każda z powieści dosyć mocno porusza także wątek rodzinny, który z pewnością przypadnie do gustu waszym mamom.

Katarzyna Bonda - cykl „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

Jeśli wasza mama uwielbia powieści kryminalne i thrillery, to zdecydowanie musi poznać także książki autorstwa Katarzyny Bondy. Autorka ma w swoim dorobku zarówno pojedyncze powieści, jak i całe serie, a cykl „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” jest zdecydowanie najbardziej wartym uwagi. Czytelnicy śledzą w nim losy tytułowej bohaterki, która z zawodu jest profilerem śledczym odpowiedzialnym za opisywanie najważniejszych cech przestępców na podstawie zdobytych dowodów. Poza tym jest to postać dosyć mocno kontrowersyjna, a przy tym niestroniąca od alkoholu.

Marek Rybarczyk - „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierz świata Windsorów”

Choć koncept rodziny królewskiej wydaje się mocno przestarzały, to jednak nadal wzbudza zainteresowanie ludzi i mediów z całego świata. Marek Rybarczyk w swojej publikacji podjął się analizy obecnej sytuacji, jaka panuje na dworze Windsorów. Jeżeli wasze mamy zastanawiały się kiedykolwiek, co stanie się z tronem, kiedy umrze obecna królowa, to w tej propozycji książki dla mamy powinny znaleźć odpowiedź na to pytanie. A przy okazji dowiedzą się także innych, niezwykle ciekawych szczegółów odnośnie Elżbiety II i jej rodu.

Margaret Atwood - „Opowieść Podręcznej”

Kanadyjska autorka Margaret Atwood w swojej powieści opisała straszną wizję świata, w którym rola większości kobiet jest marginalna i sprowadza się głównie do usługiwania swoim Panom oraz ich małżonkom. „Opowieść Podręcznej” opowiada historię niejakiej Fredy, próbującej za wszelką cenę zmienić obecny porządek, a tym samym doprowadzić do rewolucji. Czy zwykła służąca będzie w stanie cokolwiek osiągnąć? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na kartach książki.

Beata Kozidrak - „Beata. Gorąca krew”

Jaką książkę wybrać dla mamy, która uwielbia najlepsze biografie? Liderka zespołu Bajm to postać niezwykła, która jest w stanie zapewnić radość różnym pokoleniom. Niewykluczone, że wasze mamy uwielbiają piosenki Beaty Kozidrak i są ciekawe, jaka historia za nimi stoi. Z autobiografii „Beata. Gorąca krew” można dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie artystki oraz ile musiała poświęcić, żeby jej kariera osiągnęła tak wysoki poziom. Autorka nie bała się również podzielić swoimi przemyśleniami na temat rozwodu, a także tego, jaki miał wpływ na jej dalsze życie.

Ewa Przydryga - „Topieliska”

Tym razem mam dla was propozycję niepokojącego thrillera psychologicznego, opowiadającego o losach niejakiej Poli. Pewnego wieczora kobieta dowiaduje się, że jej mąż wraz z synem nie dotarli na umówione spotkanie. Następnie samochód partnera zostaje znaleziony w rzece, podobnie jak i jego ciało. Nikt natomiast nie wie, co dzieje się z chłopcem. Jednocześnie na wierzch zaczynają wychodzić brudy z życia męża.

Natalia De Barbaro - „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”

Przewodnik przygotowany przez Natalię De Barbaro oferują podróż w głąb kobiecego umysłu. Książka pozwala spojrzeć na siebie z różnych perspektyw, znajdując w sobie zarówno te dobre, jak i złe cechy. „Czułą przewodniczka…” to propozycja dla kobiet w każdym wieku, które choć trochę zastanawiają się nad swoją egzystencją oraz rolą, jaką odgrywają w życiu innych ludzi.

Ewa Curie - „Maria Curie”

Kto może wiedzieć więcej o życiu człowieka, jak nie ich własne dziecko? Córka słynnej fizyczki oraz chemiczki postanowiła przygotować szczegółową biografię swojej mamy, opisując w niej, jak kobieta-naukowiec musiała radzić sobie w czasach dominacji mężczyzn i wojny niszczącej Europę. Ewa Curie nie bała się również oceniać poczynań swojej rodzicielki, dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć, jak tak wielka postać, jak Maria Curie, wyglądała w oczach własnego dziecka.