Data modyfikacji:

Jakie książki romantyczno-erotyczne warto przeczytać?

Książki romantyczno-erotyczne to prawdziwy hit ostatniej dekady! Nic dziwnego, że takie pozycje zyskują szczególną popularność. Książki te są lekkie, dostarczają mnóstwa rozrywki, a także budzą mnóstwo emocji. Kobiety, a także nierzadko mężczyźni, sięgają po literaturę erotyczno-romantyczną z wielu powodów. Właśnie dlatego kolejne książki o takiej tematyce pojawiają się na rynku jak grzyby po deszczu. Po jakie książki erotyczne warto sięgnąć? Który romans/erotyk zaspokoi oczekiwania? Stworzyliśmy listę najciekawszych erotyków, które z pewnością skradną wasze serca. Wśród propozycji nie brakuje światowych hitów i rodzimych autorów. Oto jedne z najlepszych książek erotyczno-romantycznych na rynku!
książka

Najlepsze książki romantyczno-erotyczne

Lubisz literaturę z pieprzykiem? Mamy dla ciebie najlepsze romanse z nutką erotyzmu. Zobacz, po jakie powieści warto sięgnąć.

  1. Seria o Greyu
  2. 365 dni
  3. Trylogia Prokurator
  4. Ring Girl

Seria o Greyu, E. L. James

Prawdopodobnie znaczna część z was już sięgnęła po tę pozycję. Jeśli jednak należycie do osób, które jakimś cudem przegapiły pojawienie się „Pięćdziesięciu twarzy Greya” na rynku, koniecznie nadróbcie zaległości! Książka stanowi pierwszą część wyjątkowo niegrzecznej trylogii.

Opowiada ona historię młodej dziewczyny, która w wyniku zbiegu okoliczności, musi zastąpić swoją koleżankę podczas przeprowadzania wywiadu z niejakim Christianem Greyem. Anastasia Steele nie spodziewa się, że bogaty i przystojny biznesmen odegra znaczącą rolę w jej życiu.

Książka pełna jest nie tylko elektryzującego napięcia pomiędzy bohaterami, lecz także tajemnic i intryg. Czytelnik wraz z główną bohaterką odkrywa kolejne sekrety niezwykłego Christiana, przez cały czas kibicując tej niecodziennej relacji.

E. L. James, autorka książki, zwinnie przeprowadzi was przez erotyczno-romantyczne uniesienia. Jeśli po lekturze „Pięćdziesięciu twarzy Greya” będziecie odczuwać niedosyt, do dyspozycji macie dwie kolejne części, czyli „Ciemniejsza strona Greya” i „Nowe oblicze Greya”. Jeśli podobała ci się seria, sięgnij po inne książki podobne do Greya.

365 dni, Blanka Lipińska

Polscy autorzy nie pozostają w tyle i również tworzą książki erotyczno-romantyczne. W ostatnich latach głośnym echem odbiła się trylogia Blanki Lipińskiej, której pierwszą część stanowi „365 dni”. W tym przypadku czytelnicy otrzymują historię Polki - Laury Biel, która zostaje porwana podczas swoich wymarzonych wakacji we Włoszech. Oprawcą okazuje się boss sycylijskiej mafii – Massimo, który jest nie tylko okrutny i bezwzględny, ale też nieziemsko przystojny.

Mężczyzna więzi swoją ofiarę i daje jej 365 dni na zakochanie się w nim. Laura jednak nie poddaje się tak łatwo – jak przystało na niepokorną Słowiankę. Perypetie pary są bardzo zawiłe, a w tle rodzącego się romansu rozgrywają się mafijne porachunki. Jeśli historia Massimo i Laury będzie dla was interesująca, jej kontynuację znajdziecie w książkach „Ten dzień” oraz „Kolejne 365 dni”. To zdecydowanie romans mafijny, który warto przeczytać.

Trylogia Pauliny Świst

Dwie pierwsze propozycje książek erotyczno-romantycznych to głośne bestsellery. Teraz jednak przyszedł czas na prawdziwą perełkę, która nie wszystkim jest znana. Paulina Świst to autorka wielu książek o tematyce erotycznej. W swoich dziełach porusza również temat przestępczego półświatka, a jej bohaterami są niezwykle charyzmatyczni prawnicy, nieziemsko przystojny prokurator, nie do końca grzeczni policjanci czy agenci służb specjalnych.

Oprócz dużej dawki erotyki możemy się więc spodziewać niespodziewanych zwrotów akcji i przekrętów na wysoką skalę! Wszystko to okraszone jest rzeczywistym prawniczym żargonem, ponieważ autorka z zawodu jest właśnie prawniczką! Paulina Świst tworzy pod pseudonimem, co jednak nie przeszkadzało jej w zgromadzeniu wiernej rzeszy czytelników w całej Polsce.

Na szczególną uwagę zasługują pierwsze trzy książki autorki. Warto wspomnieć, że jej dzieła stanowią swoiste trylogie, choć we wszystkich pozycjach jesteśmy w stanie odnaleźć bohaterów, którzy pojawiali się w poprzednich. Debiutancką książką Pauliny Świst jest „Prokurator” . Czytelnik już na pierwszych kartach tej pozycji poznaje Kingę Błońską – młodą prawniczkę, która doskonale radzi sobie na sali sądowej, ale równie dobrze czuje się na parkietach śląskich klubów nocnych. Na jednej z imprez poznaje mężczyznę, który wyjątkowo zawrócił jej w głowie… Łukasz, z którym miała łączyć ją jedynie przelotna przygoda, odegra ogromną rolę w życiu młodej prawniczki.

Akcja książki jest niezwykle dynamiczna, a całą lekturę można pochłonąć w jeden długi jesienny wieczór i natychmiast sięgnąć po kolejne tytuły, stanowiące część tego samego cyklu, czyli „Komisarz” i „Podejrzany”.

Ring Girl

„Ring Girl” to jedna z wielu książek autorki, kryjącej się pod pseudonimem K. N. Haner. Niech was jednak nie zmyli obco brzmiący tytuł i nazwisko – pisarka to młoda Polka, urodzona w 1988 roku w Ciechanowie. Tworzy niezwykle wciągające książki o tematyce romantyczno-erotycznej.

„Ring Girl” to jedna z wyżej ocenianych pozycji tejże autorki. Książka opowiada historię młodej dziewczyny, córki boksera, którą ojciec próbuje utrzymać jak najdalej od ringu. Jak to jednak w życiu bywa – dziewczyna buntuje się, rozpoczyna pracę w klubie bokserskim, a z czasem stanie się tytułową ring girl. To właśnie w miejscu swojej pracy poznaje jego – pretendenta do tytułu Mistrza Świata. Nie trzeba długo czekać, by między bohaterami narodziło się uczucie. Pytanie tylko – czy to miłość, czy może nienawiść?

Książka wypełniona jest magnetycznym erotyzmem oraz wybuchami pozytywnych i negatywnych emocji. Czytelnik musi uważnie śledzić mentalne zmiany bohaterów, a także być na bieżąco z bardzo wartką akcją. „Ring Girl” to propozycja, która na pewno zaspokoi oczekiwania wszystkich fanów erotyków.

Autorka: Olga Sadowska