Data publikacji:

Książki o treningu siłowym

Trening siłowy uznawany jest przez ekspertów za jeden z najlepszych sposobów do rozwinięcia potencjału własnego ciała. Jednak na czym polega i jak wiele czasu należy mu poświęcić, aby zobaczyć zadowalające nas efekty w postaci umięśnionej sylwetki i jędrnej skóry? Sprawdź polecane przez nas książki o treningu siłowym, które są doskonałymi kompendiami wiedzy w tym zakresie. 

książki o treningu siłowym

Książki o treningu siłowym warte przeczytania

Umięśniona sylwetka to cel wielu mężczyzn i kobiet. Sprawdzonym sposobem na uzyskanie wymarzonej figury jest regularne wykonywanie treningu siłowego, czy to w czasie zajęć fitness, czy też na siłowni.

Aby jednak cieszyć się szybki efektami, które będą także bezpieczne dla naszego zdrowia, warto dowiedzieć się nieco więcej o budowie ludzkich mięśni oraz metodach na zwiększenie ich siły. Przydatne w takim przypadku będą książki o treningu siłowym, które zostały stworzone przez ekspertów w tej dziedzinie. Poznaj polecane przez nas pozycje.

Biblia treningu siłowego, Grzegorz Andrzejewski

Książka polskiego autora, Grzegorza Andrzejewskiego, to nowość w kategorii „książki o treningu siłowym”. Nie bez powodu nosi ona tytuł „Biblia treningu siłowego”, gdyż ta pozycja to doskonałe kompendium wiedzy zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i dla osób zaawansowanych w zakresie ćwiczeń siłowych.

Książka bazuje na informacjach, które pozwolą na zaplanowanie optymalnego programu treningowego. Ponadto znaleźć w niej można parametry treningów dla 11 grup mięśni. Pozycja zawiera przykłady najbardziej efektywnych ćwiczeń, jak i porady oraz wskazówki dotyczące treningu siłowego. Polecana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą nabyć wiedzę teoretyczną z zakresu treningu siłowego oraz chcą poznać ciekawe i różnorodne formy treningu.

Atlas treningu siłowego, Delavier Frederic

Powyższa pozycja to natomiast książka napisana przez zagranicznego autora, Delaviera Frederia, która doczekała się dwóch wydań, przedstawiając w pigułce obraną tematykę. „Atlas treningu siłowego” podejmuje temat związany z najważniejszymi aspektami treningu siłowego: tłumaczy cel danego ćwiczenia, opisuje oraz ilustruje każdy krok treningu.

W książce o treningu siłowym znaleźć można także praktyczne porady dotyczące tejże aktywności fizycznej. Istotnym elementem tego kompendium jest rozdział, w którym autor pochyla się nad najczęstszymi urazami oraz patologiami, które są wynikiem treningów siłowych.

Książka Delaviera Frederica dedykowana jest osobom, które zajmują się kulturystyką. Wydawca poleca tę pozycję także studentom akademii medycznych czy wychowania fizycznego, gdyż w rzetelny sposób przedstawia anatomię ludzkiego ciała w różnorodnych pozycjach treningowych.

Nowoczesny trening siłowy, Ian King, Lou Schouler

Pozycja Iana Kinga oraz Lou Schuler to klasyka dla wielu osób zainteresowanych kulturystyką. Twórcy książki to członkowie zespołu Men's Health, którzy są ekspertami, jeśli chodzi o trening siłowy.

Poradnik dedykowany jest zarówno osobom początkującym, jak i osobom posiadającym doświadczenie w zakresie tej aktywności fizycznej. Aby zrozumieć istotę treningu siłowego, książka zawiera informacje o tym, jak działa ludzkie ciało oraz jak zbudowane są mięśnie. Kompendium składa się także ze 100 dokładnie opisanych ćwiczeń, które twórcy książki rozpisali w formie 6-miesięcznego programu treningowego.

Autor: Katarzyna Pyrek