Data publikacji:

Książki podobne do serii „After”

Seria książek „After” autorstwa Anny Todd odniosła spektakularny sukces na całym świecie, w tym również w naszym kraju. Płomienna historia młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie, odkrywają świat seksu oraz przeżywają różnego rodzaju dramatyczne zawirowania w swoim związku potrafi wciągnąć bez reszty. Niestety każda, nawet najbardziej interesująca seria książek, kiedyś się kończy. Jeśli jesteś jej fanem i zastanawiasz się, co warto przeczytać jako następną książkę w gatunku young adult, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy książki podobne do „After”, które z pewnością przypadną ci do gustu.
książka

Książki podobne do serii After

Przypomnijmy, że seria książek „After” obejmuje obecnie pięć pozycji. After książki po kolei:

  • „After. Płomień pod moją skórą”,
  • „After 2. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”,
  • „After 3. Ocal mnie”,
  • „After 4. Bez siebie nie przetrwamy”,
  • „Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę”.

Warto wspomnieć również o tym, że bohaterowie znani z tej serii pojawiają się również w serii Landon Gibson. W książkach tych znajdziemy bowiem historię Landona i Tessy. Jeśli jednak znasz już wszystkie te pozycje, czas na prześledzenie, jakie książki podobne są do „After”.

  1. Bezmyślna, S.C. Stephens
  2. Piękna katastrofa, Jamie MCGuire
  3. Dręczyciel, Penelope Douglas

„Bezmyślna”, S.C. Stephens

To cykl trzech książek, który rozpoczyna się właśnie od powieści „Bezmyślna”. W skład cyklu wchodzą jeszcze „Swobodna” oraz „Niepokorna”. Książki opowiadają o miłości, wyborze nowej fascynacji zamiast stałego partnera oraz późniejszych losach nowego związku.

Bohaterowie Kiera i Kellan tworzą mocną relację, która narażona jest na wiele pokus oraz zmian życiowych, które porównać można z trzęsieniem ziemi. Czy porzucenie przez Kierę swojego pierwszego partnera było dobrą decyzją? Czy ich związek przetrwa? Tego dowiedzieć możemy się w czasie bardzo fascynującej, a jednocześnie lekkiej lektury.

Sprawdź także książki podobne do Greya oraz książki podobne do 365 dni

„Piękna katastrofa”, Jamie MCGuire

To ciekawy cykl książek, który liczy aż 7 pozycji. Niestety, nie wszystkie z nich zostały przetłumaczone na język polski. Obecnie osoby, które czytają wyłącznie literaturę w języku ojczystym, mogą jednak zapoznać się z tomem pierwszym „Piękne zapomnienie” oraz tomami „Piękna katastrofa” i „Chodząca katastrofa”.

Czego dotyczy ta seria książek? Mówiąc w dużym skrócie, opowiadają nam one historię dziewczyny z trudną przeszłością oraz chłopaka, który pojawia się w jej otoczeniu i przyciąga do siebie ze wszystkich sił, choć jednocześnie jest on osobą, której powinna unikać. Jak możemy się domyślać - seria książek opisuje ich wspólne przeżycia, trudności, rodzące się uczucie oraz przeszkody, jakie przed nimi stają.

„Dręczyciel”, Penelope Douglas

To książka, która zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom serii „After”. Opowiada o nastolatkach w szkole średniej. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna imieniem Tate, która staje w bardzo trudnej sytuacji. Jej dotychczasowy przyjaciel Jared zmienia się i zaczyna ją atakować, obrażać, poniżać. Dla dziewczyny jest to bardzo trudny czas. W końcu wyjeżdża na rok do Paryża, wraca jako osoba pewna siebie i nie pozwalająca na krzywdzenie swojej osoby.

Jak możemy się domyślać, powoduje to zmianę w zachowaniu Jareda, a pomiędzy nimi pojawiają się całkiem inne uczucia i emocje. „Dreczyciel” to książka wciągająca, napisana w lekkim stylu, idealna jako lektura dla każdego miłośnika gatunku. Zaletą tej książki jest również rozwikłanie tajemnicy zmiany zachowania Jareda, które poznajemy na samym końcu.

Istnieje wiele książek podobnych do „After”, co dla miłośników tej serii powinno być doskonałą wiadomością. Tym bardziej, że mamy jesień i coraz dłuższe wieczory, które warto spędzić na lekturze, która dostarczy nam wielu emocji i wzruszeń.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa