Data publikacji:

Paulina Świst. Najlepsze książki polskiej pisarki

Cenisz sobie dobre kryminały? Nie ma dla ciebie nic przyjemniejszego niż wieczorne książkowe spotkania z mordercami i ścigającymi ich stróżami prawa? I pewnie do tego wszystkiego uwielbiasz nagłe zwroty akcji oraz zaskakujące zakończenia? Jeśli tak, to mamy dla ciebie kilka fantastycznych książek, które napisała Paulina Świst. „Karuzela”, „Sitwa” i „Przekręt” to tylko niektóre tytuły, które wciągną cię na długie godziny.

książka

Paulina Świst. Polecane książki

Uwielbiasz sięgać po najlepsze polskie kryminały? Nie miałeś do tej pory okazji zapoznać się z Pauliną Świst i jej książkami? Najwyższa pora nadrobić zaległości. Poniżej znajdziesz nasze propozycje powieści autorki.

  1. Karuzela
  2. Sitwa
  3. Przekręt
  4. Prokurator
  5. Komisarz
  6. Podejrzany

Paulina Świst: Karuzela

„Karuzela” to pierwsza książka z cyklu Pauliny Świst o tym samym tytule. To historia o adwokacie i adwokatce – przyjaciołach, których łączą między innymi wyjątkowo nieudane związki małżeńskie. Pewnego dnia rozpoczynają oni romans, a wkrótce potem podejmują decyzję o rozkręceniu karuzeli podatkowej. Po szczęśliwych początkach tej nowej przygody ona trafia do więzienia, a on zaczyna się ukrywać. A to dopiero początek naprawdę ciekawej historii…

Paulina Świst: Sitwa

Po zakończeniu „Karuzeli” łatwo o wpadnięcie w „książkowego kaca”. Na szczęście jest na niego sposób – to sięgnięcie po kolejną pozycję z cyklu. Dwoje adwokatów wpada w kolejne, jeszcze bardziej emocjonujące tarapaty.

Książka zachwyca swoim dynamizmem – kiedy już wydaje się, że akcja jest na najwyższym poziomie, autorka stosuje kolejne zachwycające zabiegi i porywa czytelnika. Warto zauważyć, że wątki kryminalne to nie jedyne, z czym świetnie radzi sobie Paulina Świst. „Sitwa” to częściowo książka erotyczna, co dla wielu osób będzie jej dodatkowym atutem.

Paulina Świst: Przekręt

Czas na zwieńczenie cyklu – co bynajmniej nie oznacza, że kończą się również i wielkie emocje. W „Przekręcie” również dzieje się zaskakujące dużo – bo czy ktokolwiek spodziewał się, że jeden z głównych bohaterów miałby zostać świadkiem koronnym? To oczywiście tylko początek nowych, wciągających przygód. Jest bardzo emocjonująco, bardzo kryminalnie i oczywiście bardzo erotycznie.

Paulina Świst: Prokurator

Jeśli po przeczytaniu pierwszego cyklu książek Pauliny Świst odczuwasz niedosyt, to mamy dla ciebie naprawdę dobrą wiadomość – jest jeszcze jedna ciekawa seria, którą napisała Paulina Świst. „Prokurator” cieszy się bardzo wysokimi opiniami i łatwo pozwala zapomnieć o świecie na wiele, wiele godzin.

Lekturę należy rozpocząć od części pierwszej, która nazywa się identycznie jak cała seria. To historia o trzydziestoletniej Kindze – cenionej adwokat i szczęśliwej małżonce. W pewnym etapie życia kobiety jej dobra passa zdaje się mijać. Najpierw przyłapuje męża na zdradzie, a potem musi podjąć się prowadzenia nieatrakcyjnej sprawy sądowej. Paulina Świst i w tej książce bardzo zgrabnie łączy wątki kryminalistyczne z erotycznymi, a emocje gonią emocje.

Paulina Świst: Komisarz

Kolejna książka z serii traktuje o zwykłej kobiecie, która poznaje zwykłego mężczyznę, co rozpoczyna zupełnie zwykły związek. I od tej pory słowo „zwykłe” nie ma już racji bytu. Mężczyzna okazuje się być policjantem, który działa pod przykrywką i którego, jak się okazuje, nowa partnerka interesuje tylko pod kątem zawodowym. Świetna, wciągająca pozycja, która na długo zapada w pamięć.

Paulina Świst: Podejrzany

Cykl „Prokurator” kończy się pozycją o tytule „Podejrzany”. Niezwykła książka o problemach z prawem, nielegalnych przedsięwzięciach, ale również – jak to już u pani Świst bywa, o miłości, seksie oraz wielkich emocjach. Bohaterami są Maria Zimnicka i Daniel Wyrwa, a ich losy to wisienka na torcie całego dotychczasowego literackiego dorobku autorki. Naprawdę warto przeczytać – co najmniej raz.

Autor: Robert Wojtaś