Jak uruchomić samochód z pomocą urządzenia rozruchowego?
Rozładowany lub po prostu niedziałający akumulator może przytrafić się każdemu. Zdarza się, że z odsieczą przybędzie inny kierowca, jednak trudno brać to za pewnik, zwłaszcza poruszając się mało uczęszczanymi drogami. Z tego powodu warto mieć starter samochodowy i wiedzieć, jak z niego skorzystać.
Na szczęście jest to bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić problemu. Powerbank rozruchowy zawsze jest wyposażony w dwa kable. Mogą być zamontowane na stałe, mogą też być odczepiane. Co istotne – na jednym z nich będzie symbol plusa, na drugim minusa.
Podłączenie startera jest procedurą taką samą, jak instalowanie prostownika w domu czy też kabli rozruchowych do drugiego samochodu. Najpierw należy sięgnąć po kabel z oznaczeniem dodatnim i podpiąć go do powerbanku, a następnie do akumulatora, do miejsca z plusem. Analogicznie powinno się podpiąć przewód minusowy. Po podładowaniu i uruchomieniu samochodu można odpiąć kable. Należy pamiętać, aby zrobić to w kolejności odwrotnej niż wcześniej – w pierwszej kolejności odpina się minus, następnie plus. I to wszystko. Po schowaniu urządzenia do bagażnika można jechać dalej.
Dlaczego warto kupić starter samochodowy?
Rozładowany akumulator to nie tylko kwestia
zapomnienia o wyłączeniu świateł, zostawienia lampki w środku czy dużego mrozu.
Odpalenie samochodu może być trudne lub niemożliwe po długiej przerwie, kiedy pojazd stał nieużywany, albo po prostu z powodu tak zwanej „złośliwości rzeczy martwych”. Oczywiście taka sytuacja zawsze zdarza się w najmniej odpowiednich momentach, kiedy człowiek najbardziej się spieszy.
Z tego względu warto zainwestować w
booster rozruchowy i zawsze mieć go w bagażniku. Może on wyciągnąć kierowcę z opresji, kiedy w pobliżu nie będzie nikogo, kto mógłby udzielić pomocy. Jak już wspomniano, samodzielna obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta. Koszty zakupu także nie są szczególnie wysokie, zwłaszcza w porównaniu do kosztu wezwania pomocy drogowej.