Data publikacji:

Ranking piekarników – jaki piekarnik wybrać?

Piekarnik to jeden z podstawowych sprzętów AGD w każdej kuchni. Z jego pomocą możesz przygotowywać ulubione potrawy i eksperymentować z nowymi daniami, piekąc je i podpiekając. Chcesz zainwestować w nowe urządzenie, ale nie wiesz, które wybrać? Odkryj nasz ranking piekarników, w którym znajdziesz polecane i niezawodne modele!
ranking piekarnikow

Ranking piekarników – polecany sprzęt AGD do zabudowy

W poniższym rankingu piekarników znajdziesz urządzenia w wielu wariantach – o różnej klasie energetycznej, szerokości zabudowy, mocy czy pojemności. Pamiętaj, że sprzęt AGD warto dopasować w pierwszej kolejności pod względem rozmiaru, a dopiero później szukać modelu, który jest wyposażony we wszystkie niezbędne dla ciebie funkcje.

Sprawdź, które urządzenia cieszą się aktualnie największą popularnością, zapoznając się z naszym rankingiem polecanych piekarników do zabudowy!

  1. Electrolux EOB8S31Z SteamBoost
  2. Amica ED87689BA+ X-TYPE OPENUP
  3. Amica ED57369BA+ X-TYPE STEAM
  4. BOSCH EcoClean Direct HBG633NB1
  5. Electrolux EOE7C31Z SenseCook
  6. Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

Przeczytaj także: Piekarnik do zabudowy: ranking TOP 6

Piekarnik Electrolux EOB8S31Z SteamBoost

Numer jeden w rankingu polecanych piekarników. Model Electrolux to urządzenie elektryczno-parowe, którego pojemność wynosi 70 l, a szerokość oscyluje w granicach od 57 do 60 cm. Sprzęt AGD może pochwalić się klasą energetyczną A+ i dodatkiem praktycznego termoobiegu.

Piekarnik Electrolux jest wielofunkcyjnym urządzeniem z trzema trybami pary i opcją szybkiego nagrzewania, dzięki której możesz jeszcze szybciej rozpocząć przygotowywanie ulubionych potraw. Popularny model sprawdzi się rewelacyjnie do wypiekania ciast i chleba, gotowania na parze czy pieczenia mięs i zapiekanek. W celu ułatwienia codziennego korzystania z piekarnika producent wgrał programy automatyczne oraz dodał elektroniczną regulację temperatury i tekstowy wyświetlacz LCD.

Piekarnik Amica ED87689BA+ X-TYPE OPENUP

Piekarnik Amica o pojemności 77 l i klasie energetycznej A+ to elektryczny model pasujący do zabudowy o szerokości od 57 do 60 cm. Największą zaletą polecanego urządzenia jest funkcja OpenUp, czyli automatycznego otwierania drzwi. Nie zabrakło również wyświetlacza graficznego z asystentem gotowania, prowadnic teleskopowych z funkcją STOP czy zimnego frontu.

Popularny model, który zajął drugie miejsce w rankingu polecanych piekarników, jest również wyposażony w Amica BakingPro System, który gwarantuje optymalną i równomierną dystrybucję ciepła oraz możliwość pieczenia na kilku poziomach. A to wszystko w połączeniu z bezpiecznym wysuwaniem blach, czyszczeniem katalitycznym, dodatkiem termoobiegu i możliwością rozgrzania do 150 stopni Celsjusza już w ciągu trzech minut.

Piekarnik Amica ED57369BA+ X-TYPE STEAM

Piekarnik Amica to kolejny model o klasie energetycznej A+ i pojemności 77 l, który możesz bez problemu połączyć z meblami kuchennymi. Jego szerokość wynosi 57-60 cm. Urządzenie elektryczno-parowe jest wyposażone w sterowanie sensorowe, a w środku znajdziesz wkłady katalityczne, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe czyszczenie piekarnika.

Co więcej, model Amica ma wgrane aż jedenaście automatycznych funkcji oraz jest wyposażony w termoobieg, grill, opcję gotowania na parze czy wyświetlacz z zegarem. Całość dopełnia uniwersalny design – czarne fronty idealne pasują do każdej kuchni.

Piekarnik BOSCH EcoClean Direct HBG633NB1

Jeśli w naszym rankingu piekarników szukasz przede wszystkim sprzętu AGD, który łączy w sobie funkcjonalność z maksymalną wygodą użytkowania, to model BOSCH EcoClean jest strzałem w dziesiątkę! Urządzenie o klasie energetycznej A+ i pojemności na poziomie 71 l ma szerokość 57-60 cm. Producent wyposażył je między innymi w termoobieg 4D, który pozwala na pieczenie na czterech różnych poziomach, czy aż dziesięć rodzajów grzania.

Piekarnik BOSCH ma także specjalną powłokę EcoClean, dzięki której możesz ograniczyć czyszczenie wnętrza do minimum. Dzięki niej tłuszcz jest nieustannie absorbowany, a urządzenie pozostaje czyste. Sprzęt ma również system SoftClose Door, czyli miękkie domykanie drzwi, oraz chłodny front, którego temperatura nie przekracza 40 stopni Celsjusza.

Piekarnik Electrolux EOE7C31Z SenseCook

Piekarnik elektryczno-parowy Electrolux ma klasę energetyczną A+, pojemność 72 l oraz szerokość 57-60 cm. Do najważniejszych zalet sprzętu można zaliczyć dodatek termosondy, która nieustannie monitoruje temperaturę wnętrza potrawy, i czyszczenie katalityczne. To system samoczynnego czyszczenia, który uruchamia się w momencie nagrzania urządzenia do 250 stopni Celsjusza.

To jednak dopiero początek! Model Electrolux jest sterowany dotykowo oraz ma funkcję Even Cooking, dzięki której ciepło się rozprowadzane równomiernie wewnątrz piekarnika. To również ona sprawia, że możesz zaoszczędzić nawet do 20% energii, a tym samym obniżyć rachunki za prąd. Urządzenie jest również wyposażone w termoobieg, drzwi Safe to Touch, prowadnice teleskopowe czy funkcję rozmrażania.

Piekarnik Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

Kolejnym polecanym modelem w rankingu piekarników jest urządzenie Electrolux SteamBoost, czyli sprzęt elektryczno-parowy, który może pochwalić się między innymi dodatkiem termosondy, sterowaniem dotykowym czy możliwością czyszczenia parowego. Piekarnik ma klasę energetyczną A+, pojemność 70 l oraz szerokość 57-60 cm.

Polecany sprzęt AGD marki Electrolux to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają piekarnika służącego nie tylko do pieczenia, ale także duszenia i gotowania na parze. Nowoczesne rozwiązanie pozwala na zachowanie jeszcze większej ilości cennych składników odżywczych i zachowanie soczystości ulubionych potraw. Co więcej, piekarnik ma również drzwi z mechanizmem Soft Closing, teleskopowe prowadnice oraz opcję szybkiego nagrzewania, dzięki której skrócisz przygotowywanie urządzenia do pracy nawet o 40%.

Autorka: Katarzyna Wendzonka