Data modyfikacji:

Ranking najlepszych traktorków ogrodowych

Traktorki to niezwykle uniwersalne pojazdy, które znajdą zastosowanie w przydomowym ogrodzie, jak i w gospodarstwach rolnych czy sadach. W zakupie najlepszego modelu pomoże z pewnością ranking traktorków ogrodowych.

traktorek ogrodowy

Dlaczego warto kupić traktorek ogrodowy?

Traktorki ogrodowe z naszego rankingu są doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających duże ogrody lub sady. Ich podstawowym zadaniem jest koszenie trawy i fabrycznie do większości z nich dołączona jest kosiarka z koszem. Dzięki swej modułowej budowie są one jednak niezwykle uniwersalnymi pojazdami. Do mikrociągnika podłączymy np. przyczepy do przewożenia różnych materiałów, przyrządy do spulchniania czy nawożenia gleby, odśnieżania lub zamiatania, a nawet niewielką łyżkę koparki.

Ich zaletą jest również wysoka trwałość oraz odporność na niesprzyjające warunki pogodowe. Nie bez znaczenia pozostaje też względnie bezproblemowy serwis, który sprawia, że mogą one służyć nam przez wiele lat. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże z pewnością ranking polecanych traktorków ogrodowych.

Sprawdź także nasz ranking kosiarek spalinowych

Jaki traktorek ogrodowy do koszenia trawy?

Zanim zdecydujemy się na kupno traktorka, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego najważniejsze cechy. Większość pojazdów tego typu posiada jednocylindrowy lub dwucylindrowy silnik spalinowy i dodatkowo bardzo często może również pochwalić się ręczną skrzynią biegów. Zapoznajmy się więc koniecznie z mocą oraz wydajnością silnika, a także pojemnością jego zbiornika na paliwo.

Nie zapominajmy również o sprawdzeniu wymiarów urządzenia, zwłaszcza jeżeli panujemy przechowywać je w garażu lub szopie. Informacja ta pozwoli nam również zorientować się, czy traktorek będzie mógł swobodnie poruszać się po działce. Nie można pominąć też wygody użytkowania. Wpływ na nią ma np. konstrukcja krzesełka, poziom drgań, na jakie jesteśmy wystawieni podczas jazdy, oraz głośność pracy.

Jeżeli do traktora ogrodowego dołączona jest kosiarka, należy skontrolować jej parametry i zorientować się w obsługiwanych przez nią trybach cięcia trawy. Chodzi tu o rodzaj używanych ostrzy, a także potencjalną możliwość ich regulacji. Istotna jest też objętość dołączonego zbiornika na ścinki, jak i obecność niezwykle przydatnej funkcji ich dalszego rozdrabiania.

Ranking polecanych traktorków ogrodowych

Traktor ogrodowy Stiga Estate 2084 H

Traktorek ogrodowy z kosiarką. Pojazd napędza silnik spalinowy o mocy 7,4 kW przy 2400 obr./min i pojemności 452 cm3. Dodatkowo wyposażony został w przekładnię hydrostatyczną obsługiwaną nogą, która pozwala na sterowanie prędkością jazdy do przodu bez konieczności zmiany biegów.

Zwycięzca rankingu traktorków ogrodowych oferuje siedem stopni regulacji oraz funkcję rozdrabniania. Objętość pojemnika na trawę to 200 litrów. Dodatkową zaletą sprzętu są duże koła z miękkim bieżnikiem. Waga to 181 kilogramów.

Traktor ogrodowy Hecht 5161

Traktorek ogrodowy z kosiarką napędzany silnikiem spalinowym o mocy 6,5 kW. Hecht 5161 posiada czterobiegową skrzynię biegów. Jadąc do przodu, osiąga maksymalnie 1,5-4,6 km/h, cofa się natomiast z prędkością ok. 2,3 km/h.

Mały agregat tnący pojazdu ułatwia jego manewrowanie pomiędzy przeszkodami, takimi jak np. duże kamienie. Kosiarka posiada regulator wysokości koszenia w zakresie 35-75 mm. Skoszona trawa trafia do zbiornika tekstylnego o objętości 150 litrów. Waga to 115 kilogramów.

Traktor ogrodowy John Deere X146R Briggs&Stratton

Kolejna propozycja w rankingu traktorków ogrodowych to wysokiej jakości kosiarka samojezdna, w cenie ponad 10000 złotych. Producent wyposażył pojazd w dwucylindrowy silnik o mocy 10,8 kW o pojemności 656 cm3. Urządzenie posiada dwa biegi, przedni (prędkość 0-8.9 km/h) oraz tylny (0-5,1 km/h). Zautomatyzowany tylny system zbierający zapewnia świetne rezultaty koszenia nawet w mniejszych ogrodach.

Pojemnik na trawę ma objętość aż 300 litrów. Obsługa w pełni regulowanej kosiarki jest prosta dzięki zastosowaniu ergonomicznego stanowiska operatora, wysokiej jakości reflektorów i płynnej regulacji prędkości jazdy. Waga to 233 kilogramy.

Traktor ogrodowy solo by AL-KO T 15-95.6 HD-A

Traktorek ogrodowy z kosiarką, za który zapłacimy około 10000 złotych. W zamian otrzymujemy silnik spalinowy o mocy 15 kW i pojemności 452 cm3, a także niezwykle ergonomiczną konstrukcję siedziska z dużą ilością wolnego miejsca na nogi.

Ze względu na swoje wymiary (szerokość robocza 95 cm), traktorek do trawy przeznaczony jest do koszenia oraz manewrowania jedynie na dużych powierzchniach. Kosiarka ze zbiornikiem 310 litrów oferuje siedem stopni regulacji.

Traktor ogrodowy Stiga Estate 2398 HW

Ranking traktorków ogrodowych zamyka model w cenie około 11000 złotych. Pojazd napędza dwucylindrowy silnik o mocy 10,4 kW, pojemności 586 cm3, który dzięki napędowi przekazywanemu na tylne koła osiąga niższą temperaturę roboczą. Producent traktorka do koszenia trawy wyposażył go również w hydrostatyczną skrzynię biegów, dzięki której w płynny i kontrolowany sposób zmieniamy prędkość, co umożliwia swobodne i bezpieczne omijanie wszelkich przeszkód.

Komfort jazdy zapewnia ergonomiczna kierownica oraz wygodne siedzenie. Kosiarka oferuje siedem stopni regulacji wysokości koszenia. Ścinki trafiają do 240-litrowego zbiornika. Waga traktorka to 165 kilogramów.

Autor: Michał Kułakowski