Data modyfikacji:

Szukasz zmywarki do zabudowy 60 cm? Sprawdź nasz ranking!

Nie lubisz myć ręcznie naczyń? Na szczęście nie musisz tego robić – wystarczy wyposażyć swoją kuchnię w zmywarkę. Urządzenie zdecydowanie oszczędza czas i ułatwia codzienne życie. Jeśli planujesz zakup sprzętu, to sprawdź, jaka zmywarka do zabudowy 60 cm będzie odpowiednia. Nasz ranking polecanych modeli z pewnością ci w tym pomoże!

W poniższym artykule znajdziesz:
  • Zmywarki 60 cm do zabudowy.
  • Klasy energetyczne polecanych zmywarek.
  • Ich pojemność oraz poziom hałasu.

Zmywarka do zabudowy 60: ranking

Jaka będzie najlepsza zmywarka do zabudowy 60? Ranking zmywarek do zabudowy uznanych producentów pomoże ci w podjęciu decyzji.

  1. BOSCH SMV46KX00E
  2. BOSCH SMV58L60EU
  3. WHIRLPOOL WIC3C26
  4. WHIRLPOOL WIO3T123PEF
  5. SAMSUNG DW60M6050BB

BOSCH SMV46KX00E

To najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm w naszym rankingu. Urządzenie o klasie energetycznej A++ oraz klasie zmywania i suszenia A zostało wyposażone w wyświetlacz i sterowanie elektryczne, 6 programów, opóźniony start oraz ma pojemność wynoszącą aż 13 kompletów. Poziom hałasu wynosi natomiast 46 dB.

BOSCH SMV58L60EU

Dobra zmywarka do zabudowy 60 cm, dzięki której obniżysz zużycie energii i wody, umyjesz jednocześnie jeszcze więcej naczyń i sztućców, a do tego zapewnisz sobie szybsze mycie kompletów dzięki programowi TurboSpeed, który trwa jedynie 20 minut.

Zmywarka ma klasę energetyczną A+ oraz efektywność zmywania i suszenia A. Z kolei poziom generowanego przez nią hałasu to 46 dB. Sprzęt ma także 5 różnych programów, wskaźnik czasu do końca zakończenia pracy oraz możliwość niepełnego załadunku i opóźnionego startu.

WHIRLPOOL WIC3C26

To trzecia najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm w naszym rankingu. Urządzenie na 14 kompletów ma poziom hałasu wynoszący 46 dB oraz zostało zakwalifikowane do klasy energetycznej A++. Nie zabrakło także 8 programów, elektronicznego wyświetlacza, zmywania strefowego oraz opóźnionego startu. Model został także wyposażony w silnik inwerterowy i koszyk na sztućce.

WHIRLPOOL WIO3T123PEF

Urządzenie, dzięki któremu zmniejszysz rachunki za energię elektryczną – jego klasa energetyczna to A++. Co więcej, jedna z najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm może pochwalić się cichą pracą (poziom hałasu: 46 dB), możliwością załadowania aż 14 kompletów oraz dodatkiem specjalnych dysz wodnych, które bez problemu usuwają szczególnie trudne zabrudzenia. Model należy do klasy efektywności zmywania i suszenia A.

SAMSUNG DW60M6050BB

TWa rankingu zmywarek do zabudowy 60 cm nie mogło zabraknąć rpopozycji marki Samsung. Zmywarka została wzbogacona o automatyczne zamknięcie zaworu w przypadku awarii, możliwość połowy załadunku czy funkcję dezynfekcji naczyń. Urządzenie o klasie energetycznej A++ ma także aż 7 różnych programów i 3 źródła wody, które wspólnie zapewniają maksymalną wydajność podczas pracy. Sprzęt o poziomie hałasu wynoszącym 44 dB należy do klasy zmywania i suszenia A.

jaka zmywarka 60 cm

Jaką zmywarkę do zabudowy 60 cm wybrać?

Decydując się na zakup zmywarki, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary czy możliwość instalacji w zabudowie. Równie ważne są parametry urządzenia, bo to właśnie one gwarantują, że będzie ono maksymalnie funkcjonalne i posłuży ci niezmiennie przez lata.

Które z nich są najważniejsze? Przede wszystkim klasa energetyczna sprzętu, która określa wydajność i oszczędność zmywarki. Najlepsza są, oczywiście, modele oznaczone literą A+++, A++, A+ lub A, a najgorsze te z G.

Podczas zakupu jednej ze zmywarek do zabudowy 60 cm z naszego rankingu zwróć także uwagę na klasę zmywania i suszenia. Pierwsza z nich oznacza możliwość poradzenia sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami naczyń, podczas gdy druga dotyczy efektywności ich suszenia po zakończeniu mycia. W tym przypadku oznaczenia są identyczne, jak w przypadku klasy energetycznej – od litery A do G.

Nie zapomnij o sprawdzeniu poziomu hałasu, w końcu chyba nie chcesz, aby praca zmywarki do zabudowy postawiła rano na nogi wszystkich domowników. Na szczęście instalacja urządzenia w meblach ma pozytywny wpływ na zmniejszenie ilości decybeli generowanych przez włączony sprzęt. Na zakończenie upewnij się, że wybrany model ma wszystkie interesujące cię funkcje – wstępne zmywanie, tryb oszczędny, opóźniony start czy możliwość wyparzania.