Data publikacji:

Jaki fotel biurowy do 300 zł wybrać?

Po wstaniu od biurka pojawia się ból pleców, a podczas pracy drętwienie rąk i nóg? W takim razie już czas zafundować sobie odpowiedni, ergonomiczny fotel biurowy. Z jego pomocą możesz zadbać o prawidłową pozycję ciała podczas wykonywania obowiązków zawodowych, jednocześnie ograniczając ryzyko pojawienia się problemów z kręgosłupem w przyszłości. Masz ograniczony budżet? W takim razie sprawdź, jaki dobry fotel biurowy warto kupić do 300 zł.
jaki fotel biurowy do 300 zl

Fotel biurowy do 300 zł – stacjonarny czy obrotowy?

Decydując się na zakup fotela biurowego do 300 zł, staniesz przed wyborem jednego z dwóch typów mebli: obrotowego lub stacjonarnego. Czym wyróżnia się każdy z nich? Jaki fotel do komputera wybrać?
  • Obrotowe fotele biurowe to zdecydowane numery jeden w firmach i domach. Nie bez powodu – zapewniają dużą swobodę ruchów, są wygodne i ergonomiczne, a do tego niezwykle wygodne.
  • Stacjonarne fotele biurowe są stabilniejsze, mogą być wyposażone w podłokietniki, jednak bardzo często nie mają zbyt wysokiego i regulowanego oparcia. Dodatkowo nie pozwalają na dopasowywanie wysokości siedziska.

Jeśli zależy ci na ergonomii, to zdecydowanie polecamy zainwestowanie w dobry jakościowo obrotowy fotel biurowy do 300 zł.

A może ergonomiczny fotel biurowy do 300?

Coraz częściej mówi się o ergonomii pracy. Dotyczy ona także odpowiednich mebli, które powinny mieć właściwe parametry pozwalające na zachowanie prawidłowej postawy i ograniczenie bólu czy nawet poważniejszych problemów ze zdrowiem spowodowanych siedzącym trybem życia.

Jeśli chcesz zafundować sobie ergonomiczny fotel biurowy z prawdziwego zdarzenia do 300 zł, to musi się on wyróżniać konkretnymi, zgodnymi z przepisami BHP cechami. Oczywiście poniższe wytyczne są obowiązkowe w firmach, a nie w domach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je do zapewnienia sobie wygody i zadbania o swoje zdrowie podczas pracy zdalnej.

Zastanawiasz się, jaki wybrać fotel ergonomiczny? Ranking polecanych modeli będzie idealną podpowiedzią.

Fotel ergonomiczny powinien:

  • być stabilny i zabezpieczać użytkownika przed przewróceniem się,
  • mieć odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję,
  • być wyposażony w podstawę z kółkami (zgodnie z przepisami BHP musi być ona pięciopodporowa, czyli mieć pięć nóżek),
  • zapewniać swobodę ruchów,
  • umożliwiać swobodną i płynną regulację wysokości i kąta nachylenia oparcia oraz wysokości siedziska,
  • być wyposażony w podłokietniki znajdujące się 19-25 cm nad siedziskiem.

Jak wybrać najlepszy fotel biurowy do 300 zł? Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu

Najlepszy fotel biurowy do 300 zł powinien wyróżniać się wszystkimi wymienionymi powyżej cechami. Tylko w ten sposób możesz zadbać o swoją wygodę, zdrowie i bezpieczeństwo podczas pracy przed komputerem.

Na liście obowiązkowych elementów fotela biurowego znalazło się odpowiednio wyprofilowane oparcie, które musi zapewniać wsparcie całym plecom. Dobrze, by było dodatkowo wyposażone w możliwość regulacji i dodatkowe podparcie dla odcinka lędźwiowego, który jest szczególnie obciążony w trakcie wielu godzin spędzonych za biurkiem.

W tym przedziale cenowym możesz zafundować sobie fotel biurowy z oparciem wykonanym z tkaniny, skóry sztucznej lub naturalnej. Który materiał będzie strzałem w dziesiątkę? Najtańszym rozwiązaniem jest ekoskóra, która choć jest dość odporna na uszkodzenia i łatwa w pielęgnacji, to jednak może powodować dyskomfort w trakcie opierania się. Powód jest prosty – tworzywo nie przepuszcza powietrza. Z kolei:

  • siatka (tkanina) jest wytrzymała, bez problemu dopasowuje się do ciała, zapewnia swobodny przepływ powietrza i obniża cenę fotela biurowego;
  • skóra naturalna jest przyjazna dla alergików, wytrzymała, elegancka i pozwala skórze ciała swobodnie oddychać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie wyboru fotela biurowego do 300 zł? Sprawdź, z czego wykonano jego korpus. Zastosowane tworzywo musi być wytrzymałe, trwałe oraz odporne na obciążenia przekraczające 100 kg i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zależy ci na jakości, to postaw na fotel z metalowym korpusem. W tańszych modelach wykonuje się go z plastiku, a w tych ekskluzywnych – z drewna.

Podczas zakupu upewnij się również, czy siedzisko jest regulowane, a fotel biurowy został wyposażony w podłokietniki. Do 300 zł znajdziesz także modele z dodatkowym zagłówkiem, który przyniesie ulgę odcinkowi szyjnemu podczas wielu godzin spędzonych przed komputerem. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć komfort podczas pracy, to dokup do fotela specjalny podnóżek biurowy.

Polecane fotele biurowe do 300 zł

Które fotele biurowe do 300 zł są warte uwagi? Zobacz kilka polecanych modeli, dzięki którym zapewnisz sobie wygodę i zadbasz o zdrowie kręgosłupa w trakcie pracy.

Fotel obrotowy GoodHome

To model wyposażony w oparcie wykonane z przewiewnej siateczki, wzmocnione podłokietniki, kółka z wytrzymałego tworzywa oraz amortyzator gazowy. Nie zabrakło także pięcioramiennej konstrukcji oraz mechanizmu regulacji TINT umożliwiającego dopasowywanie wysokości siedziska.

Ergonomiczny fotel biurowy ISO Trade 8981

Doskonała propozycja dla osób, którym zależy na jakości i komforcie. Polecany model może pochwalić się kauczukowymi kołami, wyprofilowanym oparciem z nylonowej siatki oraz dodatkiem praktycznego zagłówka. Fotel ma także pięcioramienną konstrukcję oraz regulację wysokości siedziska.

Multistore 8774

To kolejny fotel biurowy w cenie do 300 zł, który zaskoczy cię swoją ergonomią, jakością wykonania i wygodą. Polecany model ma siateczkowe oparcie, wzmocnione podłokietniki i silikonowe kółka, które ograniczają problem z nadmiernym rysowaniem podłogi. Producent wyposażył go dodatkowo w płynną regulację wysokości, blokowanie w pozycji pionowej i możliwość kołysania się.
Autorka: Katarzyna Wendzonka