Data publikacji:

Książki o magii i czarownicach

Interesujesz się magią? Chcesz dowiedzieć się więcej o rozsławionych czarownicach i poznać ich historię? A może lubisz książki fantasy z magią w tle? Jeśli interesuje cię taka tematyka, to koniecznie zajrzyj do poniższego poradnika – znajdziesz w nim najlepsze książki o magii i czarownicach. Zapraszamy do lektury! 

książki o magii

Książki o magii – parapsychologia i ezoteryka

Parapsychologia i ezoteryka od lat zajmują się badaniem zjawisk niewyjaśnionych lub tych, których nie da się wyjaśnić w racjonalny sposób. Szukasz dobrej książki o magii pisanej właśnie z tej perspektywy? Sprawdź poniżej tytuły godne uwagi.

Sprawdź także najlepsze książki fantasy

Vadim Zeland, „Transfering rzeczywistości”, tom I „Przestrzeń Wariantów”

W książce autor zastanawia się nad tym, na ile jesteśmy w stanie kierować swoim własnym losem. Takie pytania od lat nurtują ludzkość, a książka rzuca na tę kwestię zupełnie inne światło i jednocześnie zaznajamia czytelników z pojęciem transferingu. Warto wspomnieć, że tytuł otwiera całą serię „Transfering rzeczywistości”, w skład której wchodzi aż dziewięć tomów. Oczywiście, polecamy zaznajomić się z całością. 

Arin Murphy-Hiscock, „Zaklęcia ochronne. Jak pozbyć się negatywnej energii i odzyskać swoją moc”

Czy istnieją gotowe zaklęcia, które potrafią odmienić zły dzień i zmienić bieg wydarzeń twoich lub twoich bliskich? Okazuje się, że tak. W książce znajdziecie blisko sto takich zaklęć. Lektura dokładnie tłumaczy, jak działają takie zaklęcia, jak tworzyć własne rytuały i dobierać je do konkretnych sytuacji oraz jak oczyścić swoją życiową przestrzeń. 

Barbara Moore, „Magia tarota. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrobić odczyt z dowolnej talii”

Chcesz zrozumieć tarota i nauczyć się czytać przyszłość z kart? Ten poradnik zdecydowanie ci to ułatwi. Książka przedstawia uniwersalne zasady pracy z tarotem – podpowiada, jak układać karty, wybierać je, tasować, a przede wszystkim, jak je odczytywać. Warto dodać, że książka ta została napisana przez profesjonalną tarocistkę z blisko 30-letnim stażem. 

Keylah Missen, „Sekretnik współczesnej czarownicy”

Sekretnik współczesnej czarownicy to wszystko, co każda fanka i fan magii chcieliby wiedzieć. W książce znajdziecie przepisy na czary i zaklęcia (ochronne, sprzyjające powodzeniu w życiu, miłości czy pracy), informacje odnośnie zastosowania kryształów i ich mocy, a nawet ziołowe przepisy, które wpłyną na poprawę waszego samopoczucia i zdrowia. 

Dobromiła Agiles, „Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków”

Autorka książki zakłada, że w każdym kobiecym sercu drzemie słowiańska wiedźma, którą warto dopuścić do głosu, ponieważ może ona pomóc w życiowych wyborach, przezwyciężaniu smutków i radości. W książce nie brakuje słowiańskich zaklęć, rytuałów, opisów słowiańskich sabatów czy nawet słowiańskiej gimnastyki, będącej lekarstwem nie tylko dla ciała, ale i dla duszy. 

Książki o magii fantasy – polecane tytuły

Olga Boryko, cykl „Kroniki Belorskie”

Cykl „Kroniki Belorskie” to sześć tomów opowiadających o magicznym świecie Belorii, gdzie miłość, magia i fantastyczne przygody przeplatają się między sobą. Cykl przedstawia perypetie bystrej czarownicy, Wolhej Redny – kobiety ciekawskiej, wścibskiej i szalenie utalentowanej, która studiuje na typowo męskim wydziale magii. Jak potoczą się jej losy? Aby dowiedzieć się więcej, polecamy przeczytać te pełne humoru powieści.  

Sprawdź polecane książki fantasy romans

Terry Goodkind, cykl „Miecz prawdy”

To aż 17 powieści pełnych magii, magicznych stworzeń, zaklęć, czarownic, magów i niesamowitych przygód. Cały cykl przedstawia losy trzech głównych bohaterów: czarodziejów Richarda Cyphera i Zeddicusa Z’ul Zorandera oraz spowiedniczki Kahlan Amnell. Warto dodać, że na podstawie cyklu powstał też serial telewizyjny o tym samym tytule. 

Trudi Canavan, „Trylogia czarnego maga”

Sonea to główna bohaterka całego cyklu. Dziewczyna pochodzi ze slumsów i przypadkiem odkrywa, że posiada magiczną moc. Wkrótce jej życie całkowicie się zmienia – Sonea nagle odkrywa świat magii pełen bogactwa i luksusów, którym jednak rządzi wiele intryg. Jak się w nim odnajdzie? Czy poradzi sobie z czekającymi na nią przygodami? Oczywiście, wszystkiego dowiecie się z lektury całego cyklu. W skład serii wchodzi osiem książek: „Uczennica Maga”, „Szalony uczeń”, „Gildia magów”, „Nowicjuszka”, „Wielki mistrz”, „Misja Ambasadora”, „Łotr” i „Królowa zdrajców”. 

Książki o magii dla młodzieży

J. K. Rowling, seria o Harrym Potterze 

O tej serii zbyt wiele pisać nie trzeba. Zna ją chyba każdy nastolatek – nawet ten, który nigdy nie przeczytał jej w całości, do czego zresztą serdecznie zachęcamy. Filmy i gry komputerowe zupełnie nie oddają klimatu książek, które już wiele razy pojawiały się na listach światowych bestsellerów. 


Iwona Wilmowska, „Julka. Po pierwsze – uwierz w magię”

16-letnia Julka to młoda czarownica, która trafia do szkoły magii na Warmii. Niestety jej ogromny talent może być zagrożeniem nie tylko dla niej, ale i dla jej bliskich. Jak to się dla niej skończy? Czy Julka w końcu ujarzmi swoją moc i będzie mogła bezpiecznie z niej korzystać? Koniecznie przeczytajcie tę książkę, aby sprawdzić, jak skończy się ta historia. 

Kiki Thorpe i Walt Disney, seria „Pewnego razu w Nibylandii”

Magiczna seria dla dzieci i młodzieży, w skład której wchodzi aż jedenaście ciekawych tytułów. Każda z książek opowiada historię i perypetie czterech przyjaciółek: Kate, Lili, Mii oraz Gabi. Cała seria to tytuły pełne humoru, ciekawych zwrotów akcji i niesamowitych przygód. Propozycja ta jest raczej skierowana do młodszych nastolatków (11-14 lat). 

Książki o czarownicach – historia i literatura faktu 

Jacob Spengrer i Heinrich Kramer, „Młot na czarownice”

To nic innego, jak podręcznik dla łowców czarownic, który obowiązywał od XV do XVII wieku. Ciekawa propozycja dla każdego fana historii – dzięki lekturze traktatu można dowiedzieć się, jak niegdyś podchodzono do czarów, kogo uznawano za magów i czarownice oraz jak walczono z tym zjawiskiem. Według niektórych to jedno z najważniejszych dzieł na temat czarów i demonologii. Zdecydowanie warte przeczytania. 

Anna Brzezińska, „Woda na sicie. Apokryf czarownicy”

Historyczna powieść fantasy, której główną bohaterką jest La Vecchia – żyjąca w średniowiecznych Włoszech kobieta, która została oskarżona o praktykowanie magii i czarów. Możecie dowiedzieć się z niej tego, jak niegdyś procesowano czarownice oraz jakie kontrowersyjne praktyki stosowała w tym obszarze inkwizycja. Lektura zdecydowanie warta uwagi.  

Dieter Breuers, „W imię trzech diabłów. Historia polowań na czarownice”

Kompendium wiedzy, które w chłodny, obiektywny sposób przedstawia historię polowań na czarownice. Książka pokazuje, że w średniowieczu o stosowanie czarnej magii mógł być posądzony niemalże każdy, a powszechny strach przed zaklęciami i demonami paraliżował ludzi, odbierając im zdolność trzeźwego myślenia. To z kolei doprowadzało do ogromu nieszczęść – w ciągu trzech stuleci stracono kilka tysięcy osób posądzonych o czary. Więcej takich historycznych ciekawostek przeczytacie w książce. 

Autorka: Klaudia Borycka