Data modyfikacji:

Marcel Moss – w jakiej kolejności czytać książki?

Marcel Moss wywołał swoimi książkami gorącą dyskusję wśród internautów i czytelników. Pisarz nie boi się poruszać trudnych tematów, i to zarówno na swoim profilu Zwierzenie, jak i w wydanych przez siebie dziełach, które zostały bestsellerami. Zastanawiasz się, w jakiej kolejności czytać książki Marcela Mossa? Znamy odpowiedź! 

marcel moss książki

Kim jest Marcel Moss? Książki na trudne tematy

Jeśli dopiero odkrywasz twórczość Marcela Mossa, kupując jego książki, to z pewnością zaskoczy cię fakt, że to nie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, a jedynie pseudonim, pod którym prowadzi facebookowy profil Zwierzenie. Pisarz ma na swoim koncie takie tytuły jak „Utraceni”, „Pokaż mi”, „Wszyscy muszą zginąć”, „Nie patrz”, „Nie wiesz wszystkiego”, „Nie odpisuj” czy „Nie krzycz".

Marcel Moss studiował na Akademii Leona Koźmińskiego i SGH w Warszawie. Na co dzień, gdy nie skłania swoich czytelników do refleksji, pracuje jako ekspert ds. mediów społecznościowych i digital marketingu. Autor nie boi się poruszać tematów, o których inni boją się mówić. Dzięki temu w jego książkach przewija się tematyka samotności, hejtu w sieci czy przemocy psychicznej i fizycznej.

Zobacz także, które polskie kryminały warto przeczytać

Marcela Moss. Kolejność czytania książek

Chcesz zacząć czytać Marcela Mossa, ale nie wiesz, po które książki warto sięgnąć w pierwszej kolejności? Przychodzimy z pomocą! Poniżej znajdziesz zestawienie dzieł polskiego autora i krótki opis każdego z nich.

Nie odpisuj

Szukasz dobrego thrillera książki? „Nie odpisuj” to debiutancka książka Marcela Mossa. Thriller psychologiczny, na który czekało wielu internautów, szybko stał się bestsellerem. Główną bohaterką jest Martyna, dziewczyna z depresją, której ucieczką od choroby stał się profil społecznościowy, na którym inni mogą zdradzać anonimowo sekrety.

Któregoś dnia Martyna otrzymuje jednak wiadomość i pod wpływem alkoholu postanawia na nią odpisać. To zmienia całe jej życie. Co będzie dalej? Dowiedz się, czytając „Nie odpisuj” autorstwa Marcela Mossa!

Nie patrz

Kolejna książka Marcela Mossa pt. „Nie patrz” opowiada o losach psychoterapeutki Ewy. Główna bohaterka wiedzie normalne życie do momentu, w którym otrzymuje wiadomość na Instagramie od swojej pacjentki Martyny, aktualnie przebywającej w szpitalu psychiatrycznym.

Film, który wysłała Ewie, zdradza jej największą i starannie skrywaną przez lata tajemnicę. Co teraz? Warunek jest jeden – bohaterka musi pomóc Martynie w rozwiązaniu zagadki morderstwa, w przeciwnym razie jej sekret ujrzy światło dzienne.

Nie krzycz

To ostatnia część tzw. trylogii Marcela Mossa. Książka pt. „Nie krzycz” to kolejny thriller psychologiczny pisarza, w którym autor skupia się jednak na hejcie, czyli czymś, z czym wielu twórców i internautów spotyka się każdego dnia.

Główną bohaterką jest Anita – zawodowa hejterka, która zarabia na życie, pisząc bolesne i często bardzo obraźliwe komentarze. Jej koszmar zaczyna się w momencie, gdy na zlecenie jej celem staje się jeden ze znanych polityków. Czy skończy się to tragedią?

Pokaż mi

Marcel Moss napisał również książkę pt. „Pokaż mi". Tym razem głównym bohaterem jest mężczyzna, Łukasz Sierp, który pracuje w agencji marketingowej. Pozornie jego życie wydaje się idealne – szczęśliwe narzeczeństwo, zbliżający się ślub i dobra praca. Wszystko, co dobre, kiedyś się jednak kończy. Dla Łukasza takim momentem było połączenie jego firmy z konkurencyjnym brandem.

W jego życiu zaczynają się zmiany – zaczyna zauważać, że wcale nie jest taki szczęśliwy, jak mu się wydawało. Z pomocą przychodzi jego kolega, który pokazuje mu aplikację „Pokaż mi”, w której mężczyźni wykonują zadania dla swojej Królowej. Ten, który wykona ich najwięcej, dostąpi zaszczytu poznania jej osobiście. Jesteś ciekaw, jak skończy się ta gra? Więcej dowiesz się, czytając książkę.

Autorka: Katarzyna Wendzonka