Data modyfikacji:

Najlepsze książki thrillery

Chcesz poczuć dreszczyk grozy? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Zobacz nasze zestawienie najlepszych książek thrillerów i wybierz coś dla siebie na emocjonujący wieczór.

najlepsze książki thrillery

Thrillery psychologiczne. Polecane książki

Szukasz ciekawej opowieści z dreszczykiem? Najlepsze książki z gatunku thrillera psychologicznego na pewno wciągną cię na wiele godzin.

Remigiusz Mróz – Ekstradycja

Joanna Chyłka to seria, która przyniosła Remigiuszowi Mrozowi ogromną popularność. To doświadczona, pewna siebie i przebojowa prawniczka, która przeciwstawia się systemowi i próbuje odnaleźć prawdę w najbardziej mrocznych sprawach. Aktualnie prawdziwym bestsellerem jest „Ekstradycja”.

To kolejna część przygód Joanny Chyłki. Prawniczka od kilku miesięcy przebywa poza granicami kraju – musiała uciekać. Wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, ale ślad po młodej prawniczce zaginął. Chyłka pozostaje o krok przed służbami, które nie potrafią jej wytropić.

To jednak nie wszystko – od kilku miesięcy nie skontaktowała się z nikim w Polsce. Jej partner, Konrad Oryński, nie wierzy w to, że kiedykolwiek jeszcze ją zobaczy.

To książka, w której pierwsze skrzypce gra Oryński. Konrad przejmuje sprawę człowieka, który wybudza się po półtorarocznej śpiączce. Witalij Demczenko jest oskarżony o potrójne morderstwo.

Ukrainiec miał wtargnąć do jednej z warszawskich restauracji na Powiślu i zastrzelić trzy osoby. Jest jednak jeden problem – żadnych śladów, żadnego motywu. Nie udało się znaleźć nawet narzędzia zbrodni. A Witalij nie pamięta nic, co mogłoby go oczyścić z zarzutów. Jak się okazuje Witalij ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki. Jaką? Tego dowiesz się sięgając po „Ekstradycję”.

Sprawdź również kolejność czytania książek Remigiusza Mroza.

B. A. Paris – Dylemat

Po wstrząsających bestsellerach „Na skraju załamania” oraz „Za zamkniętymi drzwiami”, B. A. Paris zaskakuje po raz kolejny. Livia ma obchodzić czterdzieste urodziny. Przygotowano huczną imprezę, dużo bardziej wytrawną i spektakularną niż niejedno wesele.

Zaproszeni goście zjawiają się na przyjęciu, brakuje jednak tego najważniejszego – jej córki Marine. Dziewczyna studiuje za granicą. Livia bardzo kocha córkę, ale cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie dobiegnie końca, Livia chce wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, tajemnicę dotyczącą jej córki. Póki co zabawa trwa, a Livia chce być gwiazdą wieczoru i bawić się bez zmartwień.

To Adam przygotował całe przyjęcie urodzinowe dla Livii. W tajemnicy przed żoną chce sprowadzić Marine do domu. Jak skończy się wielka urodzinowa niespodzianka? Adam dowiaduje się o czymś strasznym – tajemnicy z przeszłości, która wszystko zmienia. Nie chce jednak zepsuć Livii jej wielkiego dnia. Przecież pierwsi goście już przybyli na przyjęcie. Co skrywa każda ze stron?

Camilla Läckberg – Latarnik

Najlepsze książki thrillery? Oto jedna z nich. Szwedzka pisarka, która zasłynęła ze swoich mrocznych powieści i mrożących krew w żyłach kryminałów? Oczywiście mowa o Camilli Läckberg. Książki pisarki przetłumaczono na ponad 35 języków, a sama Lackberg osiągnęła międzynarodowy sukces czytelniczy.

Pisze thrillery i wciągające powieści obyczajowe osadzone we współczesnej, prowincjonalnej Szwecji. Podobnie jest w przypadku „Latarnika”. Jest noc. Młoda kobieta chwyta kierownicę samochodu w zakrwawione dłonie i rusza z impetem. Ucieka razem z synkiem do jedynego miejsca, które wydaje się jej bezpieczne. To wyspa Gråskär nieopodal Fjällbacki.

Kilka dni po tym wydarzeniu w mieszkaniu zostaje zamordowany Mats Sverin, powszechnie lubiany człowiek. Mats po latach zdecydował się na powrót do Fjällbacki, w którym miał objąć szefostwo w gminnym wydziale finansów. Gdy inspektor Patrik Hedström i policja w Tanumshede zaczynają prześwietlać jego przeszłość, okazuje się, że nie był tak krystaliczny, za jakiego go uważano.

Śledczy dowiadują się, że zaraz przed śmiercią Mats odwiedził Gråskär, nazywaną przez okolicznych mieszkańców Wyspą Duchów. Mają tam zjawiać się umarli, którzy chcą przekazać wiadomość żywym. O jaką wiadomość chodzi tym razem?

Alex Michaelides – Pacjentka

Książka thriller psychologiczny, który się nie nudzi? To z pewnością „Pacjentka” autorstwa Alexa Michaelidesa. Zdaniem A.J. Finn: „Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony”. Nic dziwnego. To była najbardziej wyczekiwana thriller książka w 2019 roku.

To historia Alicii Berenson, cenionej malarki i fotografki mody. Kobieta z pozoru wiedzie perfekcyjne życie, którego niejeden mógłby jej pozazdrościć. Pewnego dnia jej mąż wraca do domu, a Alicia strzela mu w głowę pięć razy. Po tym zdarzeniu kobieta całkowicie przestaje mówić.

Tak naprawdę nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tej tajemniczej nocy. Alicia ostatecznie trafia do szpitala psychiatrycznego w Grove. Psychoterapeuta Theo, który od niedawna pracuje w ośrodku, jest zafascynowany malarką. Robi wszystko, by odkryć tajemnicę tamtej nocy.

Poznając pacjentkę, Theo zauważa coraz więcej podobieństw w ich historiach. Czy Alicia w końcu przemówi i dowiemy się, co wydarzyło się tamtej nocy?

Harlan Coben – O krok za daleko

Książka thriller, po której nie zmrużysz oka? Nasza kolejna propozycja jest autorstwa Harlana Cobena. Książki amerykańskiego autora cieszą się ogromną popularnościąl. W jednej z nich Simon Greene od miesięcy bezskutecznie szuka swojej córki, Paige. W końcu trafia na jej trop w Central Parku, ale na jego drodze staje Aaron. To chłopak, przez którego uciekła.

Tak dzieje się i tym razem. Ale Simon nie zamierza dać za wygraną. Jego celem jest sprowadzenie córki do domu za wszelką cenę. W mieszkaniu, w którym koczowała Paige, znaleziono ciało Aarona. Do żony Simona strzelano i teraz walczy o życie. Czy sytuacja może się jeszcze bardziej skomplikować?

Autorka: Patrycja Hendzel