Data publikacji:

Jakie książki świąteczne wybrać dla dzieci?

Święta to magiczny czas, w szczególności dla najmłodszych członków rodziny, którzy nadal wierzą w Świętego Mikołaja. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla swojej pociechy lub chcesz spędzić z nią czas, robiąc coś prawdziwie bożonarodzeniowego, to fantastycznym pomysłem są książki świąteczne dla dzieci. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy najlepsze pozycje, które przeniosą malucha do magicznego świata prezentów, reniferów i Świętego Mikołaja.

książki świąteczne dla dzieci

Najlepsze książki świąteczne dla dzieci – te pozycje warto kupić

Świątecznych książek dla maluchów jest wiele, dzięki czemu masz w czym wybierać. Warto mieć w domu przynajmniej kilka takich pozycji, ponieważ wspólna lektura bożonarodzeniowych opowiadań to fantastyczny pomysł na wspólne spędzanie zimowych dni, koniecznie w towarzystwie gorącej czekolady lub kakao. Poniżej znajdziesz nasze propozycje najlepszych książek dla dzieci o świętach.

„Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów”, Emilie Beaumont i Nathalie Belineau

„Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów” to piękna, pełna kolorowych ilustracji książka o świętach dla najmłodszych dzieci. Pozycja autorstwa Emilie Beaumont i Nathalie Belineau przeprowadza pociechę przez świat Bożego Narodzenia, opowiadając o związanych z nimi zwyczajach, i to nie tylko o tych celebrowanych w Polsce.

„Niezwykły Święty Mikołaj”, Sven Nordqvist

Kolejną propozycją na liście najlepszych książek świątecznych dla dzieci jest opowiadanie Svena Nordqvista pt. „Niezwykły Święty Mikołaj”. To urocza historia, której głównym bohaterem jest kot Findus, jego właściciel Pettson i tytułowy Święty Mikołaj, który… przecież nie istnieje. Na szczęście przyjaciel czworonoga ma już pomysł na to, jak uratować święta i postanawia skonstruować własnego gwiazdora, aby spełnić marzenie Findusa. Jak potoczy się ta historia? Koniecznie przeczytaj tę historię swojemu dziecku do końca! To idealna książka dla 6-latka.

„Choinka”, Julian Tuwim

„Choinka” autorstwa Juliana Tuwima to prawdziwy klasyk wśród świątecznych książek dla dzieci. W środku czekają krótkie wiersze z pięknymi ilustracjami, które z pewnością przypadną do gustu zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom. Z pomocą wierszyków twoja pociecha poczuje radosną i magiczną atmosferę świąt jeszcze przed rozpoczęciem Bożego Narodzenia. Lektura jest lekka i przyjemna, nada się więc już jako książka dla 4-latka.

„Wesoły Ryjek i zima”, Wojciech Widłak 

Co powiesz na świąteczną atmosferę ze szczyptą dobrego humoru i kreatywności? To i jeszcze więcej zapewnia książka „Wesoły Ryjek i zima” napisana przez polskiego autora, Wojciecha Widłaka. To zbiór opowiadań o Wesołym Ryjku, którego można śmiało nazwać jednym z największych fanów zimy. Główny bohater ma własny sposób na magiczne Boże Narodzenie, w tym na kolędy, ubieranie choinki czy pieczenie pierniczków. A skoro o nich mowa, to w środku znajdziesz przepis na pyszne, chrupiące wypieki, które możesz przygotować razem ze swoim dzieckiem. 

„Franklin i prezent świąteczny”, Paulette Bourgeois

Prezenty to jedne z najważniejszych, często wręcz nieodłącznych elementów Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia, aby spędzać je z rodziną lub otrzymać wymarzone prezenty. Jeśli chcesz nauczyć swojego malucha radości płynącej z dzielenia się z innymi, to ta książka świąteczna dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę. Historia opowiada o znanym i lubianym Franklinie, który w tym roku ma problem z wybraniem zabawki, którą podaruje biednym dzieciom. Przeczytaj książkę, aby sprawdzić, czy mu się to uda.

„O kolędach gawęda”, Emilia Kiereś

„O kolędach gawęda” to wyjątkowa książka o świętach dla dzieci, którą wydano dopiero rok temu. Co jest w niej takiego oryginalnego? To analiza i wyjaśnienie uwielbianych kolęd, dosłownie linijka po linijce. Dzięki temu maluch może zrozumieć ich teksty, poznać znaczenie słów, których do tej pory nie rozumiał, i odkryć, że w każdej z kolęd kryje się wyjątkowa opowieść. W środku nie zabrakło również barwnych ilustracji autorstwa Marianny Oklejak.

Autorka: Katarzyna Wendzonka