Jeśli klienci bardziej skłaniają się w kierunku mniejszych modeli, w mieście doskonale sprawdzi się Nissan Micra 0.9. Jest on w dalszym ciągu mały, ale już zdecydowanie większy niż jego poprzednik. Pod kątem wizualnym również skoczył na wyższą półkę. Micra uznawana jest głównie, jako najlepsze auto dla singli, ale spokojnie posłuży też rodzinie.
Poszukując komfortowych, stosunkowo łatwych do parkowania i w dodatku pięknie prezentujących się cudeniek, dobrze sięgnąć po najnowszy ranking samochodów. Znaleźć tam można popularne i niszowe marki, nadające się między innymi do jazdy po mieście, jak i najlepsze auta do driftu. Sport ten wszak wymaga odpowiedniej bazy i przygotowania.
Pozostając przy drifcie. Kierowcy z fantazją, lubiący poszaleć za kółkiem, nie dość, że powinni robić to w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach, to też w samochodach nadających się do tego typu jazdy. Niekoniecznie muszą one być drogie. Ważna jest tu raczej jego charakterystyka, np. tylny napęd i mocny silnik.
Sekretem profesjonalnych samochodów do driftu jest też zaawansowane zawieszenie. Stąd najlepsze auto do driftu to na przykład BMW coupe M4. Poza tym Jaguar F-Type też jest niczego sobie. Drift rządzi się jednak swoimi prawami, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie zaczerpnąć wiedzy od fachowców w tej dziedzinie.
Hasło „auto sportowe” u zagorzałych fanów motoryzacji wywołuje dreszcz ekscytacji. Nie bez przyczyny – dla wielu najlepsze samochody to właśnie iście sportowe modele, których osiągi wprawiają w osłupienie. Wynika to między innymi bardzo często z zamiłowania do adrenaliny, głównie młodych ludzi, kojarzących również wersje sportowe ze znanych filmów akcji. Zawrotna prędkość, dzikie przyspieszenie, iskry pod kołami… któż nie chciałby tego poczuć.
Co więcej, ta przyjemność niekoniecznie musi oznaczać fortunę do wydania – istnieje spora liczba całkiem zacnych aut, za przyzwoite pieniądze. Niesłabnącym zainteresowaniem wciąż cieszą się na przykład: Ford Mustang GT 5.0 i Honda CR-Z 1.5 Hybrydowa.
Opierając się na danych z IBRM Samar, w 2019 roku zarejestrowano łącznie 3529 samochodów sportowych (wszystkich modeli z nadwoziem typu coupe lub kabriolet). Nie wszystkie z nich są zaś mocne i kosztowne. Jedno jest pewne – najlepsze samochody sportowe wzbudzają najwięcej emocji i bezsprzecznie potrafią dostarczyć właścicielowi niezapomnianych wrażeń.
Dodatkowo najpopularniejszą marka sportowych samochodów w Polsce w 2019 roku został Mercedes, głównie dzięki sukcesom sprzedażowym klasy C i E. Drugie miejsce zajmuje Ford, który w tym zestawieniu ma tylko jednego przedstawiciela, Mustanga. Na najniższym stopniu podium uplasowało się niemieckie BMW.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się auta na rynku wtórnym, konkretnie z segmentu premium. Prognozuje się natomiast, że w 2022 r. sprzedaż aut używanych oraz elektrycznych jeszcze wzrośnie. Oprócz tego wśród nowych aut użytkowych dynamicznie zwiększa się popularność modeli Toyoty, która to marka zajmuje obecnie zaszczytne trzecie miejsce w tejże kategorii. Jednocześnie mówi się, że rok 2022 przyniesie szereg zmian na rynku motoryzacyjnym, w tym między innymi ograniczenia w produkcji aut, nowe regulacje podatkowe czy też dopłaty do elektryków.
Generalnie jednak importerzy z optymizmem patrzą na najbliższy okres, licząc zarazem na większą sprzedaż niż w ubiegłym roku, co jest dobrym prognostykiem dla osób marzących o nowych czterech kółkach. Równocześnie dane z 2021 roku, przedstawione w jednym z raportów IBRM Samar, pokazują, że ceny samochodów w Polsce systematycznie rosną. Ten, kto zatem planuje zakup samochodu, nie powinni tej decyzji odwlekać, bo importerzy zmieniają obecnie ceny średnio co półtora miesiąc, a nie raz lub dwa razy do roku, jak miało to miejsce przed pandemią. Głównym powodem takiej sytuacji są zaś przede wszystkim problemy z dostawami aut i długie terminy oczekiwania na odbiór zamówionego pojazdu.
Największy popyt z kolei nadal jest na auta osobowe rodzinne. Idealny samochód rodzinny powinien być zaś: praktyczny, komfortowy, funkcjonalny, przestronny, niedrogie w naprawach i w trakcie eksploatacji. Poza tym, z uwagi na fakt, iż branża motoryzacyjna aktywnie stara się wpisać w proekologiczną filozofię, cała masa producentów aut ogłasza, że w ciągu kilkudziesięciu lat ma zamiar całkowicie porzucić auta spalinowe na rzecz tych napędzanych prądem. Kończąc, niezawodnymi modelami samochodów są aktualnie według rankingów popularności: