Data modyfikacji:

Jaki jest najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy?    

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego? Jednym z ważnych parametrów jest moc. Zobacz, jakie są najmocniejsze modele odkurzaczy bezprzewodowych na rynku.
najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy

Jak działa odkurzacz bezprzewodowy? 

Mocny odkurzacz przyda się do odkurzania dywanów czy w mieszkaniu, w którym przebywają zwierzęta. Zacznijmy jednak od samego początku. Czym dokładnie jest odkurzacz bezprzewodowy, często nazywany także odkurzaczem pionowym? To urządzenia, które powoli wypierają z rynku tradycyjne modele odkurzaczy. Każdy z nas dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, jak niewygodnym urządzeniem jest odkurzacz tradycyjny. Przewód plączący się pod nogami, nieergonomiczna budowa, problem z przemieszczaniem się. To tylko niektóre z powodów, dla których większość z nas zwraca swój wzrok ku innowacyjnym odkurzaczom pionowym. 

Odkurzacz pionowy to lekkie i poręczne narzędzie, które nie ma węża, worka na odpadki oraz przewodu. To urządzenia, które możemy wykorzystać w każdym momencie, bez konieczności poszukiwania gniazdka, łączenia poszczególnych elementów i innych problemów. Wystarczy, że chwycimy odkurzacz, uruchomimy go i już możemy cieszyć się czystością w domu.  

Co jest najważniejsze w wyborze odkurzacza bezprzewodowego? 

Wybór odpowiedniego odkurzacza bezprzewodowego wcale nie musi być tak prostym zadaniem. Coraz większa liczba producentów decyduje się zaproponować swój własny model odkurzacza pionowego, który cechuje się różnymi ciekawymi funkcjonalnościami.  

Nic w tym dziwnego. Obecnie wybór jest niezwykle szeroki – od odkurzaczy pionowych tradycyjnych, przez odkurzacze piorące, aż po automatyczne odkurzacze typu robot. My jednak skupimy się jedynie na odkurzaczach bezprzewodowych. Poniżej przekazane zostały najważniejsze cechy, na które powinniśmy skupić się przy wyborze najmodniejszego odkurzacza bezprzewodowego.  

Moc odkurzacza. Najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy

Najważniejszy parametr, który niejako determinuje skuteczność naszego odkurzacza to moc silnika. Od tego, jaką mocą dysponuje urządzenie, zależy, jak duża siła ssąca będzie zbierała kurz i zanieczyszczenia z naszej podłogi. Im wyższa moc silnika odkurzacza, tym lepsza efektywność urządzenia bez względu na odkurzaną podłogę. W przypadku słabszych urządzeń panele czy kafelki będą wyczyszczone idealnie. Jeśli jednak posiadamy wykładziny czy grube dywany (zwłaszcza gdy dodatkowo szukamy odkurzacza do sierści), prawdopodobnie trzeba będzie użyć wyższej siły. 

Pamiętajmy jednak, że moc odkurzaczy pionowych jest ograniczona przez unijne prawo - maksymalna moc to 900W, i jest to urządzenie, które całkowicie wystarczy zarówno na potrzeby domowe, jak i do czyszczenia powierzchni publicznych.  

Długość pracy akumulatora 

Jedną z podstawowych zalet wykorzystania odkurzacza pionowego jest jego bezprzewodowość. Możemy odkurzać powierzchnie w dowolnym miejscu bez obaw o to, że zabraknie nam kabla gwarantującego działanie odkurzacza. A więc odkurzacze pionowe wyposażone są w akumulator, który od czasu do czasu należy naładować.  

No właśnie - jak często musimy ładować nasz odkurzacz pionowy? Czy energia wystarczy na spokojne odkurzenie całego mieszkania? A może w połowie pracy będziemy musieli zrobić sobie przerwę na ładowania? To istotny czynnik, który może ułatwić bądź utrudnić nam płynność porządków w całym domu. Dla mieszkań o małym metrażu czas pracy na jednym ładowaniu możemy ograniczyć do 30 minut. Jeśli jednak mieszkamy w dużym domu, powinniśmy szukać bardziej pojemnego sprzętu.  

Wyposażenie odkurzacza bezprzewodowego 

Im bogatsze wyposażenie naszego odkurzacza pionowego, tym praca nad czystością naszych podłóg będzie przebiegała szybciej i bardziej komfortowo. To, co zawsze powinno znaleźć się w zestawie to szczotka, która pozwoli na dokładne zebranie wszystkich zanieczyszczeń. Coraz więcej ofert jednak obejmuje dodatkowe wyposażenie, takie jak dedykowane szczotki do różnych powierzchni - dywanów, mebli czy końcówkę do mycia podłogi kafelkowanej. 

Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na takie odkurzacze, które umożliwiają wyjęcie jednej części, dzięki czemu zyskujemy mały odkurzacz ręczny, tak bardzo niezbędny do zachowania czystości w samochodzie czy innych mniej dostępnych miejscach.  

Dodatkowe funkcje 

Jakie funkcje dodatkowe może posiadać nasz odkurzacz pionowy? Przede wszystkim dodatkowa możliwość sprzątania podłóg na mokro. To niezwykle istotna cecha odkurzaczy, które w praktyce minimalizują potrzebę dodatkowego mycia podłogi po odkurzania. Za pośrednictwem jednego urządzenia możemy odkurzyć, a następnie mopować podłogę.  

Jeśli nasz odkurzacz wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów, zwróćmy także uwagę na praktyczny schowek na małe elementy. Dzisiaj praktycznie każde urządzenie posiada takie akcesoria, a brak sprytnego miejsca na ich gromadzenie może prowadzić do ciągłego gubienia potrzebnych akcesoriów.  

Najmodniejsze modele odkurzaczy bezprzewodowych 

Jakie są najmodniejsze polecane modele odkurzaczy bezprzewodowych?  

SAMSUNG VS20T7532T1 Jet 75 Pet 

Zacznijmy od SAMSUNG VS20T7532T1 Jet 75 Pet. To innowacyjne urządzenie wyposażone w kilka filtrów wyłapujących nie tylko widoczne gołym okiem zanieczyszczenia, ale też alergeny i mikrocząsteczki. Odkurzacz wyposażone jest dodatkowo w stację czyszczącą korzystającą z technologii Air Pulse.  

PHILIPS Aqua 5000 

Jeśli jednak interesuje nas urządzenie 2 w 1, sprawdźmy odkurzacz bezprzewodowy PHILIPS Aqua 5000. Oprócz skutecznego, dwuwarstwowego filtra, potężnego silnika PowerBlade i dwóch prędkości pracy, możemy także wykorzystać funkcję mopowania, dzięki czemu nasze podłogi zawsze będą lśnić.  

Electrolux PQ91-ALRGY PURE Q9 

Szukasz odkurzacza dla alergika? A zatem Electrolux PQ91-ALRGY PURE Q9 będzie strzałem w dziesiątkę. Ten niezwykle cichy w pracy odkurzacz gwarantuje nam wykorzystanie nowoczesnego systemu Cyclonic i Air Helix, które zbierają nawet 99% alergenów. Dużą zaletą urządzenia jest bardzo długi czas pracy - aż 54 minuty ciągłej pracy umożliwią jednorazowe wysprzątanie nawet dużego domu.  

Autor: Norbert Rukowski