Data publikacji:

Najlepsze patelnie tytanowe. Ranking

Patelnie tytanowe stają się coraz bardziej popularne – wybierają je nawet dotychczasowi miłośnicy modeli z teflonu. Czym dokładnie się charakteryzują, jakie są ich zalety i wady? Przeczytaj, a następnie zerknij na nasz ranking patelni tytanowych.

patelnie tytanowe

Czym się charakteryzują patelnie tytanowe z rankingu?

Patelnie tytanowe nieprzypadkowo zyskują na popularności – wystarczy zapoznać się z listą ich zalet, aby zrozumieć, dlaczego ułatwiają życie w kuchni. Dlaczego warto postawić na te rodzaje patelni?

Wytrzymałość

Produkty tego typu są niezwykle wytrzymałe – używa się ich przez wiele lat. Są odporne nie tylko na mechaniczne uszkodzenia, ale także na ścieranie czy zwykłą korozję. Krótko mówiąc: możesz ich używać nawet kilka razy dziennie, a z pewnością przez lata zachowają swój idealny stan.

Możliwość smażenia bez tłuszczu

Podczas smażenia na patelni tytanowej można, ale nie trzeba używać tłuszczu. Przygotowywanie dań bez oliwy czy oleju sprawia, że są one mniej kaloryczne. Tym samym wielu uważa, że model tytanowy to najlepsza patelnia do smażenia.

Nieprzywieralna powłoka

Patelnie tytanowe z naszego rankingu mają naprawdę dobre powłoki, do których jedzenie nie przywiera i z których łatwo zmyć resztki. Dzięki temu gotowanie jest przyjemne i komfortowe.

Brak wpływu na smak dań

Patelnia tytanowa w żaden sposób nie wpływa na smak dań – zarówno warzywa, jak i mięso czy ryby, pachną i smakują dokładnie tak, jak powinny.

Bezpieczne dla zdrowia

Jako że powłoki tytanowe są nietoksyczne, nie trzeba się obawiać, że częste smażenie będzie miało negatywny wpływ na zdrowie.

Banalnie proste czyszczenie

Czyszczenie patelni tytanowej trwa dosłownie chwilę – wszystkie resztki niemal ześlizgują się z powierzchni.

Podsumowując – jest to produkt, który w zasadzie nie ma wad. Zdecydowanie warto zatem zaprosić go do swojej kuchni.

Patelnie tytanowe ranking

Nie masz czasu lub ochoty przeglądać dziesiątek różnych produktów? Nie ma problemu, ułatwimy ci zakup. Oto ranking patelni tytanowych, czyli zestawienie najbardziej popularnych na Ceneo.pl modeli.

Zwilling Madura Plus

Wysokiej jakości patelnia tytanowa otwierająca ranking. Ma rdzeń z masywnego, kutego aluminium, dzięki któremu ciepło może rozchodzić się równomiernie i aż po brzegi. Na szczególną uwagę zasługuje trzywarstwowa powłoka DURASLIDE® GRANITE, którą wzmocniono drobinkami granitu.

Największą zaletą tej patelni jest jej wyjątkowa odporność na zarysowania czy uszkodzenia oraz fakt, że smażone składniki w ogóle do niej nie przywierają. Produkt nadaje się do użytkowania na płycie indukcyjnej, ale nie może być czyszczony w zmywarce.

Ballarini Patelnia Tytanowa Alba

Włoska patelnia tytanowa marki Ballarini. Wyróżnia się przede wszystkim dwoma uchwytami, które ułatwiają jej używanie. Pokryta jest najwyższej klasy powłoką Keravis Titanium. To produkt wyjątkowo odporny na ścieranie i uszkodzenia, bezpieczny dla zdrowia (nie zawiera kwasów PFOA, metali ciężkich czy niklu), z trwałymi i nienagrzewającymi się uchwytami.

Skk Patelnia Tytanowa

To patelnia z najwyższej półki. Gruby korpus aluminiowy oraz trwała powłoka Titanium 2000 Plus Non-Stick zapewniają wygodne użytkowanie i niezmieniony smak potraw. Jedynym minusem tego produktu jest fakt, że nie nadaje się on do płyt indukcyjnych.

Woll Tytanowa Patelnia

Ranking patelni tytanowych zamyka propozycja marki Wool. Jeżeli szukasz produktu najwyższej jakości, to koniecznie musisz wziąć pod uwagę ten produkt. Patelnia jest niezwykłe wytrzymała (podczas smażenia można używać metalowych akcesoriów), można na niej gotować bez tłuszczu, pozwala oszczędzić miejsce dzięki wygodnej, zdejmowanej rączce, a do tego szybko się nagrzewa. Niestety nie jest przystosowana do płyt indukcyjnych, nie zaszkodzi jej natomiast zmywarka.

Autor: Robert Wojtaś