Data publikacji:

Płyta indukcyjna 230 V – ranking

Płyta indukcyjna coraz częściej pojawia się w polskich domach, zastępując klasyczną kuchenkę gazową. Podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, w tym między innymi na rodzaj przyłącza. Chcesz zafundować sobie płytę indukcyjną 230 V? Sprawdź ranking polecanych produktów!

płyta indukcyjna 230v ranking

Co warto wiedzieć o płycie indukcyjnej 230 V?

Zastanawiasz się, jaką płytę indukcyjną wybrać? Jedna z płyt indukcyjnych 230 V z naszego rankingu to doskonały wybór do mieszkań w bloku, w których znajduje się jednofazowa instalacja. W takich lokalach montaż modelu o przyłączu 400 V nie wchodzi w grę, ponieważ może prowadzić do nieustannych przeciążeń i uniemożliwi swobodne korzystanie z pozostałych sprzętów w mieszkaniu.

Istnieje wyjątek, w którym można zastąpić płytę indukcyjną 230 V modelem o przyłączu 400 V. W tym celu należy zadbać o zabezpieczenie 23A, które pozwoli na używanie jednocześnie kilku urządzeń w mieszkaniu.

Jaką płytę indukcyjną 230 V wybrać? Ranking polecanych modeli

Która płyta indukcyjna 230 V będzie najlepszym wyborem? Sprawdź ranking polecanych modeli do zabudowy!

1. Amica PI6540PTU

To numer jeden w naszym rankingu płyt indukcyjnych 240 V. Urządzenie jest wyposażone w listwę przyłączeniową, która pozwala zarówno na połączenie jednofazowe, jak i na dwufazowe, czyli 400 V. Model ma też 4 pola grzewcze, funkcję rozpoznawania wielkości i obecności garnka czy szybki nagrzew.

Co więcej, model Amica ma wbudowany timer i minutnik, które pozwalają na kontrolę czasu gotowania potrawy. Nie zabrakło również opcji podtrzymywania ciepła oraz systemu PowerBooster. To właśnie dzięki niemu możesz zagotować wodę nawet w ciągu 3 minut.

2. Whirlpool WL S3160 BF

To urządzenie wyposażone w 4 pola grzewcze i panel sterowania, który pozwala na sterowanie płytą indukcyjną przy użyciu suwaków dla każdej strefy. Model ma wgrane 4 programy automatyczne, dzięki którym przygotowywanie ulubionych potraw staje się jeszcze łatwiejsze.

Płyta indukcyjna Whirlpool ma funkcję utrzymywania ciepła i roztapiania, którą możesz aktywować tylko przy pomocy jednego przycisku. Co więcej, producent dodał do modelu możliwość dwóch stref jako jednego elastycznego obszaru (Flexi Cook x2) oraz opcję Power Managment, dzięki której możesz ustawić moc maksymalną. Nie brakuje także rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, na przykład blokady przed dziećmi.

3. BOSCH PerfectFry PVS651FC5E

Kolejna płyta indukcyjna 230 V w rankingu z 4 polami grzewczymi, która pomoże ci w zaoszczędzeniu czasu i energii. Model jest wyposażony między innymi w DirectSelect, czyli możliwość wybrania strefy gotowania i dopasowania poziomu mocy, oraz opcję zapisywania własnych ustawień w sytuacji awaryjnego wyłączenia się urządzenia.

Płyta indukcyjna BOSCH ma również funkcję QuickStart, która przyspiesza rozpoczęcie gotowania, oraz wskaźnik zalegania ciepła dla każdego pola grzewczego. Dzięki niemu możesz raz na zawsze zapomnieć o przypadkowych poparzeniach. Model dodatkowo rozpoznaje obecność naczyń i ma zabezpieczenie ChildLock, które gwarantuje bezpieczeństwo w domach z małymi dziećmi.

4. Samsung NZ64H57479K

Kolejna propozycja dla klientów, którzy szukają płyty indukcyjnej o napięciu zasilania wynoszącym 230 V. Polecany model jest wyposażony w aż 15 stopni mocy i 3 pola grzewcze. Nie zabrakło też opcji Quick Start, automatycznego wyłączenia po określonym czasie oraz strefy Flex Zone.

Urządzenie Amica pozwala skrócić czas przygotowywania potraw do minimum. Dodatkowo producent zadbał o to, aby obsługa płyty indukcyjnej była łatwa i intuicyjna, a codzienne korzystanie ze sprzętu maksymalnie bezpieczne. A to wszystko w połączeniu z nowoczesnym wyglądem i łatwością utrzymania w czystości.

Autorka: Katarzyna Wendzonka