Data publikacji:

Prezent dla fana motoryzacji: jaki wybrać? Poradnik

Chcesz kupić prezent dla fana motoryzacji, ale nie masz żadnych pomysłów? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy poradnik. Podpowiadamy w nim, jakie upominki ucieszą każdego fana czterech kółek. W naszym zestawieniu znajdziesz wiele praktycznych prezentów, które przydadzą się każdemu zapalonemu kierowcy. Zapraszamy do lektury!
prezent dla fana motoryzacji
Prezent dla fana motoryzacji:
 • GPS
 • Kamera samochodowa
 • Alkomat
 • Łańcuchy śniegowe
 • Pokrowiec samochodowy
 • Box dachowy
 • Blokady samochodowe
 • Adapter Bluetooth
 • Kosmetyki do samochodu
 • Breloki do kluczyków
 • Dywaniki do samochodu
 • Kubek motoryzacyjny

Prezent dla fana motoryzacji – co kupić? Garść pomysłów

Jaki prezent dla fana motoryzacji kupić? Praktyczny. Taki, dzięki któremu godziny spędzone w samochodzie staną się jeszcze przyjemniejsze. Właśnie takie są poniższe prezenty. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich tylko trafione upominki.

GPS Nawigacja GPS przyda się każdemu kierowcy – nawet jeśli ten na co dzień nie pokonuje bardzo długich tras. Dlaczego? Ponieważ taka nawigacja uwzględnia wszelkie roboty drogowe i podpowiada, którą trasę wybrać, aby dojechać jak najszybciej. Przydaje się więc w większych miastach. A także dla kierowców, którzy uwielbiają podróżować swoim samochodem – nawet poza granice kraju.

Nawigację GPS kupisz w przedziale cenowym od około 200 do nawet 3000 zł. Zatem jest w czym wybierać. I nawigacja może być świetna zarówno na tańszy, jak i drogi prezent.

Kamera samochodowa – przydatny prezent dla fana samochodów

Po co kierowcy kamera samochodowa? Żeby rejestrować pokonaną trasę. Przydaje się to do rejestrowania piratów drogowych, którzy na drodze stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i innym. Ponadto każdy kierowca doceni kamerę samochodową w razie ewentualnej stłuczki, kiedy sprawca nie chce przyznać się do winy. Wówczas nagrany materiał wystarczy dostarczyć policji i sprawa staje się klarowna. Niestety w trakcie wypadków drogowych czy stłuczek często sprawcy uciekają z miejsca zdarzenia. Wówczas jest bardzo prawdopodobne, że kamerze samochodowej uda się dokładnie zarejestrować numer rejestracyjny sprawcy i policji łatwiej będzie namierzyć winowajcę.

Alkomat – ciekawy pomysł na prezent dla fana motoryzacji

Kupno alkomatu na prezent budzi wiele kontrowersji. Niektórzy powiedzą, że sugeruje kierowcy nadmierne spożycie alkoholu, co po prostu może być źle odebrane i uznane za niegrzeczne. Niemniej jednak alkomat przydaje się kierowcy.

Wyobraźcie sobie taką sytuację – fan motoryzacji wybiera się własnym autem na wesele swojego przyjaciela. Po zakrapianej nocy przychodzi mu wstać następnego dnia i pojechać autem w długą trasę, aby wrócić do domu. Kac, czyli silny ból głowy, rozkojarzenie i uczucie zmęczenia, może zaburzać nieco myślenie i łatwo wpaść w wątpliwości – udało mi się już wytrzeźwieć czy jeszcze jakieś promile zostały we krwi? Wtedy dla swojego bezpieczeństwa warto skorzystać z alkomatu.

Nierzadko okazuje się, że kierowca potrzebuje jeszcze przynajmniej kilku godzin odpoczynku, aby bezpiecznie wyjechać w trasę. A więc alkomat to bardzo przydatny prezent dla każdego fana motoryzacji. Polecamy jednak kupować go osobom bliskim, np. przyjacielowi czy bratu, którzy będą wiedzieć, że jest to prezent w dobrej intencji, a nie próba wytknięcia ewentualnych nałogów czy wad.

Łańcuchy śniegowe

Łańcuchy śniegowe przydają się kierowcom, którzy mieszkają w górach, gdzie śnieg leży przez większą część zimy i wyjazd z własnego domu czy nawet w krótką trasę nierzadko bywa wyzwaniem. Dzięki łańcuchom samochód nie zablokuje się w śniegu. Ponadto łańcuchy zapobiegają wpadnięciu w poślizg, kiedy jezdnia jest mocno oblodzona. Warto jednak wspomnieć, że łańcuchy ułatwiają poruszanie się wyłącznie w mocno zaśnieżonych miejscach. Po wyjechaniu na suchy asfalt, należy zdjąć je z kół.

Pokrowiec samochodowy

Idealny dla kierowcy, który parkuje auto pod tzw. chmurką. Pokrowiec chroni auto przed ewentualnymi zniszczeniami spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych, np. śniegu, deszczu czy silnego wiatru, który zrywa gałęzie, a te upadają na szyby samochodu, powodując jednocześnie zarysowania. Ponadto pokrowiec chroni nieco auto przed zimnem, a późniejsze rozgrzanie samochodu jest łatwiejsze. Nie ma też takiego ryzyka, że akumulator od razu się rozładuje. No i co ważniejsze – zimą nie trzeba skrobać szyb.

Box dachowy

Czyli bagażnik na dachu. Sprawdza się w autach z małym bagażnikiem, a także dla osób, które przewożą autem wiele rzeczy. Ponadto box dachowy przydaje się podczas rodzinnych wyjazdów, gdzie czasem na zapakowanie wszystkich rzeczy nie starcza nawet duży bagażnik.

Blokady samochodowe

Aktualnie na rynku znajdzie się wiele rozwiązań chroniących auto przed kradzieżą, a najpopularniejsze z nich to blokady, np. na zamki, kierownicę czy koła. Jeśli obdarowywany fan motoryzacji parkuje auto na zewnątrz, a co gorsza, nie ma na nie bezpośredniego widoku i nie zawsze może zerknąć przez okno i sprawdzić, co dzieje się z autem, to takie blokady z pewnością pozwolą mu spać nieco spokojniej.

Adapter Bluetooth – świetny prezent dla fana samochodów

Nowsze auta zazwyczaj mają wbudowany Bluetooth, ale zdarzają się takie, które niestety jeszcze tego nie mają. To właśnie tym autom przyda się adapter Bluetooth. Dzięki niemu kierowca może połączyć adapter z telefonem właśnie poprzez Bluetooth i odbierać wygodnie połączenia (bez konieczności przykładania telefonu do ucha w trakcie jazdy), a nawet odtwarzać muzykę z pamięci telefonu. Takie gadżety dla fanów motoryzacji to my uwielbiamy!

Kosmetyki do samochodu

Prezenty dla fana motoryzacji nie muszą być kosztowne. Zestaw kosmetyków samochodowych to zawsze trafiony upominek – w końcu każdy fan motoryzacji dba o swoje cztery kółka jak o najlepszego przyjaciela. W zestawie takich kosmetyków zdecydowanie powinien znaleźć się wosk do polerowania, szampon do mycia, a także wszelkie spraye, np. do konserwacji podwozia. Ponadto do takiego zestawu możecie w prezencie dorzucić jeszcze zapach samochodowy – w tej kategorii jest w czym wybierać!

Breloki do kluczyków – gadżety dla fana motoryzacji

Szukasz drobnego prezentu, np. z okazji kupna nowego i od dawna wymarzonego auta? W takim razie ładnie zapakowany brelok do kluczyków z pewnością będzie miłym upominkiem. Możesz kupić brelok z logo marki danego auta albo z zabawnym napisem, np. „Szerokiej drogi” czy „Dojedź tam, gdzie nie dojechał jeszcze nikt inny”. Takie śmieszne gadżety dla fana motoryzacji ceni sobie wiele osób.

Dywaniki do samochodu

Każdy fan motoryzacji doskonale wie, że to właśnie takie drobne dodatki potrafią odświeżyć wygląd auta i dodać mu stylu. Dywanik do samochodu jest więc prezentem idealnym. Tym bardziej że takie dywaniki szybko się zużywają.

Kubek motoryzacyjny

Prezent dla fana motoryzacji to nie zawsze coś typowo do samochodu. Czasem wystarczy, np. kubek z zabawnym motoryzacyjnym hasłem lub z logo ukochanego pojazdu i imieniem kierowcy. Takie gadżety to niewielki wydatek, a zawsze wywołują uśmiech na twarzy.
Jak widać, pomysłów na prezenty dla fana motoryzacji może być naprawdę wiele. Co więcej, taki prezent może być tanim i niezobowiązującym upominkiem, np. brelok lub kubek, a także kosztownym i niezwykle przydatnym prezentem, np. kamerą samochodową czy nawigacją GPS. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

A wam, które z powyżej wymienionych prezentów podobają się najbardziej?
Zdjęcie: BarbaraNeveu/Envato Elements
Autor: Arkadiusz Kobylański