Data modyfikacji:

Szczoteczka soniczna: czy warto? Zalety szczoteczki sonicznej

Coraz więcej osób decyduje się zrezygnować ze zwykłej szczoteczki elektrycznej na rzecz szczoteczki sonicznej. Czy warto zacząć ją stosować? Zobacz zalety i wady szczoteczki sonicznej.

szczoteczka soniczna czy warto

Jak działa szczoteczka soniczna: czy warto?

Zastanawiasz się, jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza i czy warto postawić na taki model? Szczoteczka soniczna wykorzystuje fale dźwiękowe o częstotliwości minimum 260 Hz. Fale te wzbudzają włókna szczoteczki w drgania, które przyczyniają się do powstawania mikroskopijnych bąbelków uderzających w powierzchnię zębów. Dzięki temu działanie szczoteczki sonicznej opiera się nie tylko na oczyszczaniu samych zębów, ale też przestrzeni międzyzębowych.

Dla kogo szczoteczka soniczna?

Szczoteczek sonicznych mogą używać już nawet małe dzieci. To doskonałe rozwiązanie dla osób o wrażliwych dziąsłach i zębach. Ze względu na dokładniejsze czyszczenie przestrzeni międzyzębowych po soniczne szczoteczki powinny sięgać także osoby noszące aparaty ortodontyczne i protezy.

Szczoteczka soniczna: wady i zalety urządzenia

Zastanawiasz się, czy wybrać szczoteczkę soniczną czy elektryczną? Wcześniej poznaj zalety i wady nowoczesnych szczoteczek – to z pewnością pomoże podjąć ci decyzję.

Szczoteczka soniczna: plusy

Szczoteczki soniczne są delikatne dla zębów. Specyficzny kształt szczoteczki został zaplanowany tak, aby była używana ruchem „wymiatającym”. Zdaniem stomatologów to właśnie ta technika zapewnia dobre czyszczenie zębów bez szkody dla dziąseł i szkliwa.

Jeden z argumentów powinien przekonać cię ostatecznie do szczoteczki sonicznej: zaletą tego urządzenia jest perfekcyjne oczyszczanie zębów z przodu, z tyłu, ale także w przestrzeniach międzyzębowych. Bąbelki powstające wskutek działania fal dźwiękowych nie pozostawią na zębach ani odrobiny resztek żywności i bakterii.

Szczoteczki soniczne często wyposażone są w nowoczesne technologie, takie jak np. Bluetooth. Dzięki temu możesz połączyć szczoteczkę ze smartfonem i za pomocą specjalnej aplikacji sprawdzać, czy myjesz zęby dostatecznie dokładnie.

Szczoteczka soniczna działa ciszej niż elektryczna, choć wykonuje więcej obrotów na minutę.

Szczoteczka soniczna dla dzieci: czy warto ją kupić?

Jak najbardziej! Po pierwsze, szczoteczka soniczna czyści zęby dokładniej, co sprawdzi się u maluchów, które nie przykładają się do tej czynności. Po drugie, ciekawe funkcje, takie jak wspomniana łączność z telefonem, na pewno zainteresują malucha na tyle, by chętniej i częściej myć zęby.

Czy szczoteczka soniczna ma wady?

Głównym minusem szczoteczki sonicznej jest jej cena, która jest wyższa niż w przypadku szczoteczki elektrycznej. Najtańsze modele kosztują około 100 zł, najdroższe – nawet 400. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku koszt idzie w parze z jakością urządzenia, a dobra szczoteczka soniczna będzie służyła sprawnie co najmniej przez kilka lat.

Inną wadą szczoteczek sonicznych może być to, że nie rozwijają się tak dynamicznie jak technologia szczoteczek elektrycznych. Najnowocześniejsze modele elektrycznych szczoteczek działają już w systemie 3D, czego nie zagwarantuje szczoteczka soniczna.

Szczoteczki soniczne do zębów: czy rzeczywiście warto?

Szczoteczki soniczne to świetne rozwiązanie dla posiadaczy wrażliwych zębów i dziąseł, a także tych osób, którym zależy na szybkim i dokładnym oczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Są odpowiednie praktycznie dla osób w każdym wieku, również dla maluchów.

Autorka: Joanna Stanuch