Data modyfikacji:

Jaka szlifierka mimośrodowa będzie najlepsza? Ranking

Szlifierka mimośrodowa to urządzenie, które przyda ci się podczas różnych prac renowacyjnych. Jaka będzie najlepsza szlifierka mimośrodowa? Zobacz ranking najpopularniejszych i szeroko dostępnych produktów.

szlifierka mimośrodowa

Jaka szlifierka mimośrodowa?

To uniwersalne elektronarzędzie, które znajdzie szereg zastosować podczas prac renowacyjnych, polegających na szlifowaniu, polerowaniu i oczyszczaniu różnych powierzchni. Stopa szlifierska w narzędziach tego typu wykonuje ruch oscylacyjny i obrotowy, co oznacza, że tarcza obraca się wokół własnej osi oraz wychyla na boki. Dzięki temu sprzęt obrabia materiał znacznie szybciej niż np. szlifierki oscylacyjne. Im wychylenie (inaczej określane też mianem mimośrodowości) jest większe, tym urządzenie działa efektywniej.

Co więcej, talerz w szlifierkach mimośrodowych jest elastyczny, co pozwala na pracę nie tylko na płaskich, ale również wypukłych czy zaokrąglonych podłożach. Z reguły szlifierki mimośrodowe są wyposażone w dwa uchwyty, które pozwalają na łatwe operowanie narzędziem oraz wygodną pracę.

Podstawowy sprzęt tego typu wyposażony jest w specjalne zbiorniki, do których zasysany jest pył powstały w trakcie szlifowania. Efektywniejszym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia odkurzacza warsztatowego.

Szlifierka mimośrodowa: zastosowanie

Z powodu efektywnej i szybkiej pracy szlifierki mimośrodowe mają zastosowanie przede wszystkim w szlifowaniu zgrubnym, czyli na pierwszym etapie prac renowacyjnych. To wtedy należy usunąć stare powłoki wykończeniowe.

Podczas szlifowania wykończeniowego praca szlifierki w podstawowym ustawieniu może okazać się zbyt agresywna, dlatego z pewnością należy zmniejszyć jej obroty. Ponadto sprzęt będzie dobrym rozwiązaniem na płaszczyznach płaskich i wypukłych, a po wymianie stopy może pełnić również funkcję polerki. Dla porównania popularne szlifierki oscylacyjne sprawdzają się dobrze na równych podłożach, dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie większe możliwości pracy, lepiej postawić na sprzęt mimośrodowy.

Przeczytaj także: Jaka wiertarko-wkrętarka– ranking najpopularniejszych modeli

Szlifierka mimośrodowa: ranking

Nie wiesz, jaka szlifierka mimośrodowa będzie dobrym wyborem? Ranking zawiera najlepsze szlifierki mimośrodowe, które cieszą się największą popularnością w serwisie Ceneo.pl i są powszechnie dostępne.

Szlifierka Dewalt DWE6423

To stosunkowo lekki i poręczny sprzęt, który pozwala na efektywną i czystą pracę. Szlifierka mimośrodowa z podium rankingu jest wyposażona w zbiornik na pył, do którego trafia większość zeszlifowanego materiału.

Dla utrzymania precyzji szlifowania za pomocą przełącznika można łatwo zmieniać prędkość obrotów w kilkustopniowej skali. Sprzęt jest wyposażony w poręczne uchwyty, a prace dodatkowo ułatwia wygodny system mocowania papieru ściernego – wystarczy go przytwierdzić za pomocą rzepów w docelowym miejscu.

 • Moc: 280 W
 • Prędkość oscylacyjna: 8000-12000 obr/min
 • Wielkość ruchu okrężnego: 2,4 mm
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Waga : 1,6 kg

Szlifierka Bosch PEX220A 0603378020

Ergonomiczna szlifierka mimośrodowa do drewna, którą można operować nawet jedną ręką. Jest lekka, dlatego w połączeniu z kompaktowym rozmiarem dobrze się sprawdza podczas pracy w miejscach trudno dostępnych czy np. w trakcie szlifowania ścian.

W trakcie szlifowania można utrzymać względny porządek, ponieważ sprzęt jest wyposażony w zbiornik na pył i system filtrujący. Minusem szlifierki mimośrodowej Bosch jest brak możliwości regulacji obrotów.

 • Moc: 220 W
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Waga: 1,1 kg

Szlifierka Metabo SXE 3125 600443000

Poręczna szlifierka mimośrodowa marki Metabo posiada sześciostopniowy system zmiany prędkości obrotowej, co pozwala na precyzyjne dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb.

Do zestawu dołączony jest tekstylny worek na pył, ale sprzęt może być używany również w zestawieniu z uniwersalnym odkurzaczem warsztatowym, co zapewni jeszcze większą czystość na stanowisku pracy. Jaka będzie cicha szlifierka mimośrodowa? Model Metabo cicho pracuje oraz ma stosunkowo niewielkie wibracje podczas szlifowania.

 • Moc: 310 W
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Prędkość obrotowa: 4000-12000 obr/min
 • Waga bez przewodu: 1,5 kg

Szlifierka Black&Decker KA191EK

Kolejna szlifierka mimośrodowa z naszego rankingu to budżetowy sprzęt, który znajdzie zastosowanie podczas podstawowych prac warsztatowych. Zastanawiasz się, jaka będzie dobra szlifierka mimośrodowa do drewna? Ten model wykorzystasz np. podczas renowacji starych drzwi czy stołów.

Pomimo sporej wagi sprzęt jest wygodny w użytkowaniu dzięki poręcznej rękojeści i uchwytowi. Papier ścierny mocowany jest na rzepy, a pył zasysany jest do worka. Do zestawu dołączony jest kuferek z tworzywa sztucznego, zapewniający możliwość bezpiecznego przenoszenia i przechowywania urządzenia.

 • Moc: 480 W
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Prędkość obrotowa: 4000-12000 obr/min
 • Waga: 2,47 kg

Szlifierka Makita BO5030

Ostatnia w rankingu najlepszych szlifierek mimośrodowych Makita to sprzęt z nieco wyższej półki, chociaż jego cena nie jest bardzo wygórowana. Jak przekonuje producent, urządzenie ma znaleźć zastosowanie również podczas zaawansowanych prac renowacyjnych.

Dużym ułatwieniem w pracy jest możliwość zmiany położenia worka, do którego zasysany jest pył, co pozwala na pracę w różnych ustawieniach. Możliwe jest nawet szlifowanie jedną ręką, co zapewnia poręczny uchwyt oraz niewielka waga sprzętu. Podobnie jak we wspomnianych wcześniej modelach, w szlifierce mimośrodowej Makita wymiana papieru ściernego jest równie szybka – mocuje się go na rzep do tarczy szlifierskiej.

 • Moc: 300 W
 • Średnica tarczy szlifierskiej: 125 mm
 • Prędkość oscylacyjna: 12000 obr/min
 • Waga: 1,3 kg