Data publikacji:

Jaki thriller psychologiczny? Polecane książki

Czytanie książek świetnie rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca nasze słownictwo. Thrillery psychologiczne dodatkowo pomogą nam poćwiczyć myślenie i rozwiązywanie zagadek. Dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej. Sprawdź nasz ranking thrillerów psychologicznych.

thriller psychologiczny książka

Dobra książka thriller psychologiczny – ranking

Polacy coraz częściej sięgają po rożne książki. Thriller psychologiczny cieszy się ogromną popularnością. Wiele z nich wciąga aż trudno się oderwać od lektury. Na pewno nie będziesz mógł przestać czytać naszych propozycji. Zobacz, po jaki dobry thriller książkę sięgnąć.

  1. W głębi lasu
  2. W zamknięciu
  3. Złudzenie
  4. Wybaczam Ci

W głębi lasu, Harlan Coben

Harlan Coben to jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów. Nic dziwnego! Jego powieści budują niesamowity nastrój i do końca trzymają w napięciu. To sprawia, że twórcy z różnych krajów decydują się na ekranizację dzieł tego autora. „W głębi lasu” doczekało się serialu polskiej produkcji na Netfliksie.

A o czym jest fabuła książki? Młodzi zakochani wybierają się na obóz młodzieżowy do lasu, na którym są świadkiem brutalnego morderstwa dokonanego na czworgu nastolatków. Jednak znaleziono tylko dwa ciała, więc pojawiają się wątpliwości dotyczące faktycznej liczby zamordowanych.

Po 20 latach prokurator Paul Copeland rozpoznaje z zastrzelonym mężczyźnie jedną z ofiar, której ciała nigdy nie znaleziono. Zaczyna mieć coraz większe przeczucia, że druga osoba, czyli jego siostra, również przeżyła. Czy po 20 latach w końcu uda się odkryć, co się naprawdę wydarzyło w głębi lasu?

Sprawdź polecane przez nas książki horrory

W zamknięciu, Simmants Kate

„W zamknięciu” uznawany jest za jeden z najlepszych debiutów literackich ostatnich lat. Była dziennikarka śledcza napisała nie tylko trzymający w napięciu, ale też mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny. W książce dziewiętnastoletnia Ellie Power mieszka wraz z matką, ma kochającego chłopaka i przeć sobą świetlaną przyszłość. Typowe życie współczesnej nastolatki, czyż nie?

Niestety w nocy Ellie zmienia się w potwora – wpada w furię, staje się agresywna i niebezpieczna dla otoczenia. Dlatego matka wieczorem zamyka jej pokój na klucz. Jednak pewnego poranka dziewczyna odkrywa, że zamek w drzwiach jest wyłamany od środka, na swoim ciele znajduje ślady po drugie, a brudne ubrania leżą w kącie pokoju. W dodatku dziewczyna dowiaduje się, że jej chłopak zaginął bez śladu…

Przeczytaj także: Seriale HBO na podstawie książek. Najlepsze książki z adaptacją HBO

Złudzenie, Nicola Rayner

Nicola Rayner zalicza się do najbardziej obiecujących autorek na Wyspach Brytyjskich. Pisarka doskonale włada piórem, a przez to pisze pełne napięcia książki. Thriller psychologiczny „Złudzenie” to druga powieść tej autorki i wszystko wskazuje na to, że podobnie jak debiutancka „Dziewczyna, którą znałeś”, spodoba się nawet najbardziej wybrednym czytelnikom.

Francesca Knight pracuje w niewielkiej księgarni i pilnie obserwuje kolegę, którego kiedyś darzyła ogromnym uczuciem. Pewnego dnia jej stalkerskie zachowanie sprawia, że staje się świadkiem tragedii. Jej ukochany Charles wraca z popijawy z Dickiem Grahamem, który w przeszłości znęcał się nad główną bohaterką. Niespodziewanie Dickie wpada na tory, a Francesca ma wątpliwości, czy to faktycznie był wypadek.

Wybaczam Ci, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to mistrz w dziedzinie polskie kryminały i polski thriller psychologiczny. Książki tego autora cieszą się ogromną popularnością. Fani nie mają na co narzekać, ponieważ Remigiusz każdego roku wydaje po kilka powieści. Jedną z najnowszych jest „Wybaczam Ci”, a o czym opowiada?

Ina prowadzi uporządkowane życie i nie ma żadnych powodów do zmartwień. Jednak pewnego dnia odkrywa, że jej mąż nie wylogował się z Facebooka i widzi wiadomość od nieznajomej dziewczyny o treści „wybaczam ci”. W dodatku rano okazuje się, że autorka popełniła samobójstwo, a wiadomość znika bez śladu. Wkrótce Ina zaczyna odkrywać, że mąż ma przed nią znacznie więcej tajemnic…

Autorka: Katarzyna Kubeł