Data publikacji:

Jaki rower do 2000 wybrać? Polecane rowery do 2000 zł

Rowery to uniwersalne pojazdy, które służą nam zarówno do celów rekreacyjno-sportowych, jak i do częstych dojazdów do pracy lub na uczelnię. Wybór odpowiedniego modelu może nastręczyć spore problemy. Radzimy zatem, jaki rower do 2000 złotych najlepiej wybrać.

rower do 2000

Czego oczekiwać po rowerze do 2000 złotych?

Jaki rower kupić? Za 2000 złotych z pewnością nie kupimy profesjonalnego roweru sportowego, modele tego typu kosztując bowiem wielokrotnie więcej niż pozwalałby na to nasz budżet. Warto też pod uwagę, że na skutek światowej inflacji oraz problemów logistycznych wywoływanych pandemią, rowery podrożały o co najmniej kilka lub kilkanaście procent. Decydując się na sprzęt za 2000 złotych, będziemy musieli często iść na pewne kompromisy, w porównaniu do zakupów, jakie robiliśmy na początku 2020 roku. 

Nie zmienia to jednak faktu, że za 2000 złotych nabędziemy solidne modele w większości najpopularniejszych typów jednośladów. Zapewnią one dobry komfort jazdy, a także pozwolą również na jazdę wyczynową i pokonywanie trudniejszych przeszkód terenowych. Są to też idealne pojazdy uniwersalne do codziennych lub weekendowych przejażdżek po mieście lub parku. 

Rower miejski do 2000  

Najpopularniejsza kategoria rowerów, w której znajdujemy jednoślady przeznaczone do zwykłego codziennego użytku. Często modele tego typu mogą pochwalić są dodatkowym wyposażeniem, takim jak koszyki i duże bagażniki, które ułatwiają przewóz zakupów lub bagaży. Jakie będą najlepsze rowery miejskie w tej cenie?

Romet Vintage 

Szybki rower miejski ze designem w stylu vintage. Jego napęd posiada w sumie 6 biegów, a rama oraz konstrukcja 28-calowych kół została wykonana ze stali.

Indiana Moeda S3B

Damski rower miejski, który dostępny jest w kilku kolorach. Sprzęt przykuwa wzrok swoim klasycznym designem. Przydatny podczas jazdy okaże się wbudowany dzwonek na kierownicy oraz duży przednim reflektor. Napęd modelu ma jednak tylko 3 biegi.

Rower trekkingowy do 2000 złotych 

Rowery trekkingowe, zwane także turystycznymi, są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących pojazdu do codziennego użytku, a także dłuższych wypraw za miasto. Sprawdzają się podczas jazdy na równej asfaltowej nawierzchni, jak również w trudniejszym terenie. Sięgają po nie zarówno doświadczeni, jak i początkujący rowerzyści. Sprawdź, jaki rower trekkingowy wybrać.

Romet Gazela

Rower trekkingowy przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży, poruszających się głównie po asfalcie i utwardzonych drogach. Model wyposażony został w przedni amortyzator, nowoczesne oświetlenie zasilane dynamem, pełną osłonę łańcucha, a także osprzęt firmy Shimano.

Kross Trans 1.0

Uniwersalny rower trekkingowy przeznaczony do rekreacyjnej jazdy po mieście oraz leśnych i nierównych drogach. Na uwagę zasługuje tutaj obniżona rama, dostępna w wersji męskiej, jak i damskiej, a także solidne błotniki.

Rower górski MTB do 2000 zł 

Rowery górskie (MTB) przeznaczone są do użytku w najtrudniejszym terenie. Sprawdzają się doskonale na wzniesieniach oraz nierównych i żwirowych trasach. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a koła wyposażone są w grube opony z głębokimi bieżnikami poprawiającymi ich przyczepność. Zazwyczaj polecane bardziej zaawansowanym kolarzom. Jaki rower MTB do 2000 kupić?

Indiana Mtb Xenduro 2.7

Klasyczny rower górski w cenie do 2000 złotych. Sprawdzi się nawet na trudnych i kamienistych trasach. Model wyposażony w 21 biegów oraz lekką ramę za aluminium. 

Kross Hexagon 2022 

Rower górski w atrakcyjnej cenie z wytrzymałą ramą wykonaną ze stopu aluminium wysokiej jakości. Model posiada 26-calowe koła z oponami o szerokości 2,1, sprawdzającymi się na sypkim jak i twardym podłożu.

Rower crossowy do 2000 złotych 

Rowery crossowe to coraz popularniejsza kategoria pojazdów łącząca w sobie cechy klasycznych modeli górskich i miejskich. Są lżejsze od dobrze znanych „górali” i znacznie wygodnie prowadzi się ja na równych asfaltowych trasach. Wyróżniają się dużymi kołami z dość wąskimi oponami. 

Indiana X-Cross 2.0 

Solidny rower crossowy w cenie do 2000 złotych. Model wykonany jest z nowoczesnej i aluminiowej ramy. Komfort i bezpieczeństwo jazdy gwarantuje osprzęt firmy Shimano. W pokonywaniu trudności terenowych pomoże przedni amortyzator. 

Wheeler CROSS 6.1 2021

Solidny rower crossowy do 2000 złotych. Model zbudowany został w oparciu o lekką aluminiową ramę i został wyposażony w 21-biegowy napęd, a także przedni amortyzator oraz koła 28 cali. 

Rower szosowy do 2000 zł 

Rowery szosowe, albo inaczej kolarzówki, to jednoślady przeznaczone do szybkiej i intensywnej jazdy sportowej, przede wszystkim po trasach wyznaczonych na równych asfaltowych lub utwardzonych drogach. 

Denver Orus 2020 

Atrakcyjny cenowo rower szosowy do 2000 zł z lekką aluminiową ramą, której konstrukcja pozwala na bardziej komfortowe oraz uniwersalne wykorzystanie modelu. Za bezpieczną jazdę odpowiadają duże 28-calowe koła. To dobry wybór na rower szosowy dla początkujących.

Triban Easy D  

Klasyczny rower szosowy z podwójnym systemem hamulców i komfortową geometrią ramy z wyższym ułożeniem kierownicy. Model został zaprojektowany z myślą o kobietach.

Zdjęcie: AboutImages / Envato Elements