Aby przełamać stonowaną kolorystykę, wystarczy dodać kwiaty oraz kolorowe serwetki. Te ostatnie, co więcej, można złożyć w ciekawe kompozycje i ułożyć na talerzach gości. Sprawdź także jak udekorować stół wielkanocny.
W aranżacjach w stylu boho dzieje się naprawdę dużo, ale głównym akcentem są przede wszystkim tekstylia o wyrazistej fakturze, np. koronkowy bieżnik czy jutowy obrus.
To podstawa aranżacji, którą urozmaicisz za pomocą plastrów drewna. W roli bukietów najlepiej sprawdzą się jednobarwne kompozycje, np. białe. Ich dobrym uzupełnieniem będą dekoracyjne suszone trawy, np. pampasowa.
Z aranżacją w stylu boho świetnie komponować się będzie zastawa wykonana z kamionki. Talerze, misy czy patery tego typu mają ciekawą strukturę i najczęściej są utrzymane w naturalnej kolorystyce.
To dobry pomysł na dekorację stołu komunijnego dla dziewczynki, ponieważ ozdoby tego typu dają przytulny i subtelny efekt.
Do tego dodaj odwołania kolorystyczne nawiązujące do barw na zastawie, np. w postaci bukietów oraz serwetek, dzięki czemu całość stworzy spójną kompozycję.
W dekoracji stołu komunijnego na przyjęcie w ogrodzie dobrze sprawdzi się naturalna estetyka boho lub scandi, która również opiera się na jasnych barwach. W stylizacji warto wykorzystać sznury światełek.
Biel jest doskonałym tłem dla innych kolorów oraz dekoracji, więc stawiając na takie rozwiązanie, uzyskasz dobrą podstawę stylizacji.
W takim wydaniu warto wybrać model z wzorem np. kwiatowym lub wykonany z kolorowego materiału.
W dekoracji stołu podczas najróżniejszych uroczystości bardzo przydatne okazują się patery. Kilkupoziomowe naczynie może posłużyć do serwowania przekąsek, ciastek czy owoców, ale równie dobrze sprawdzi się w roli warstwowego ekspozytora dekoracji. To ciekawy pomysł, dzięki któremu stół będzie prezentował się jeszcze lepiej.
Warto postawić również na plastry drewna, zwłaszcza jeśli chcesz wystylizować stół w estetyce boho czy scandi. Plastry drewna mogą służyć jako tace na dekoracje, świece czy wazony z bukietami kwiatów, ale mogą również posłużyć jako podkładki pod naczynia z ciepłymi daniami.
Dzięki temu nie tylko urozmaicisz aranżację, ale też zabezpieczysz drewniany stół przed odbarwieniami.
Najczęściej są wykonane z białej ceramiki lub blachy i są to uniwersalne dekoracje, które możesz wykorzystać także przy innych okazjach. Ponadto warto wykorzystać klasyczne stojące świeczniki oraz minimalistyczne na tea lighty.
Jeśli to możliwe, nad stołem warto powiesić świeczniki w formie wiszących bombek z transparentnego szkła.
Dodatkowym akcentem, który może ciekawie urozmaicić stylizację jadalni na czas przyjęcia komunijnego, są papierowe girlandy. W sprzedaży znajdziesz szereg modeli w najróżniejszych kolorach, więc możesz dopasować je do całej kompozycji.
Ponadto wielu producentów oferuje przygotowanie na zamówienie girlandy z nadrukowanym napisem, np. z imieniem malucha przystępującego do komunii.
Na koniec tej dekoracyjnej układanki, jaką jest stylizacja stołu na komunię, trzeba dodać bukiety świeżych kwiatów. Czas komunii przypada na wiosnę i początek lata, dlatego w dekoracji wnętrza i stołu nie może zabraknąć świeżych bukietów.
Kwiaty, które trafią na stół, wprowadzą optymistyczny, barwny akcent do całej stylizacji. Bukiety nie powinny być zbyt duże, aby nie zasłaniały gościom pozostałych uczestników przyjęcia, co mogłoby utrudniać swobodną rozmowę.
Miłym akcentem mogą być również niewielkie bukieciki czy nawet pojedyncze kwiaty ułożone przy zastawie każdego z gości, np. na serwetce.
Akcent tego typu będzie świetnym przełamaniem tradycyjnych schematów dekoracyjnych i może dodatkowo zaskoczyć zaproszonych gości.