Data modyfikacji:

Ranking ekspresów do kawy Nivona

Choć firma ta jest jednym z młodszych producentów, dość szybko zyskuje na popularności. Przez ciągły rozwój i solidny wybór ekspresów do kawy, jest jedną z czołowych firm. Bez względu na to, czy preferujemy proste rozwiązania, czy zaawansowane urządzenia z bogatą ilością funkcji i systemów, znajdziemy dla siebie odpowiedni model. Warto więc rozważyć ekspresy do kawy Nivona. Ranking nasz opiera się na kilku wybranych modelach, które mogą pomóc w wyborze wymarzonego ekspresu do kawy.
espresso

Nivona ekspres do kawy

Nivona oferuje wiele wyrafinowanych ekspresów do kawy, które pomagają ludziom z całego świata spełnić pragnienie wypicia wspaniałej filiżanki kawy. Ich maszyny są produkowane w Szwajcarii i Niemczech, a w całej gamie opcji (serie od 5 do 10) łatwo znaleźć maszynę, która odpowie naszym potrzebom. W ofercie występują urządzenia z różnymi metodami przygotowania i stylem związanym z tworzeniem idealnej kawy. Firma ta jest zaangażowana w zachowanie konsumentów bardziej niż standardowa konkurencja, co jest wyraźną przewagą, jeżeli zależy nam na długim użytkowaniu. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Modele i akcesoria

W poszczególnych seriach Nivona istnieje wiele różnych modeli ekspresów do kawy w różnych przedziałach cenowych, na przykład seria 7 obejmująca modele 759, 790, 796 i 799. Pomagają w tym różne produkowane przez nich akcesoria, od chłodziarek, przez filtry, odkamieniacze w płynie, pojemniki na kawę ziarnistą, węże do mleka i wiele innych. Nie wstydź się odkrywać tych akcesoriów, a następnie pracować wstecz, aby znaleźć najlepszą możliwą maszynę, która będzie pasować do specyfiki, którą wybierzesz, aby przygotować idealną kawę, której szukasz.

Zobacz inny cichy ekspres do kawy.

Ekspresy do kawy Nivona ranking

W naszym zestawieniu zawarliśmy modele z kilku półek cenowych oraz z serii od 5 do 8. Warto zaznaczyć, że seria 9 oraz 10 oferują świetne modele z wyższej półki oferujące najszerszą gamę funkcji i są to opcje dla osób z nieco większym budżetem.

Ekspres Nivona CafeRomatica 820

Urządzenie to ma najszerszy zakres funkcji, między innymi automatyczne wyłączanie, tryb oszczędzania energii, personalizacja ustawień, wstępne zaparzanie i zapamiętywanie ustawień. Model ten posiada również system „Barista in a box”, który jednym przyciskiem zapewni kawę, która smakuje jakby przygotował ją profesjonalny barista. „Koneser Cappuccino” to natomiast system, który w zależności od preferencji pozwoli na przygotowanie idealnego cappuccino.

Ekspres Nivona CafeRomatica 789

Poza funkcjami modelu 756, oferuje on jeszcze cichsze mielenie ziaren kawy oraz system wstępnego zaparzania.

Ekspres Nivona CafeRomatica 756

Świetny design oraz solidny wybór funkcji. Oferuje personalizację ustawień, podgrzewanie filiżanek oraz programator.

Ekspres Nivona CafeRomatica 670

Dobry wybór dla kawoszy w przystępnej cenie. Posiada prosty design oraz skromna funkcja spieniania mleka. Modele z tej serii oraz wyżej posiadają system „Aroma Balance”, czyli wybór z tzech profili smakowych.

Ekspres Nivona CafeRomatica 520

Świetny wybór dla początkującego. Jest to prosty w obsłudze i tani model przeznaczone głównie dla miłośników kaw klasycznych. Pozwala na wybór mocy kawy i regulację temperatury kawy na trzech poziomach.

Kiedy przychodzi do podjęcia decyzji

Nivona plasuje się na wysokiej pozycji pod względem świetnej gamy wyboru sprzedawanych ekspresów do kawy, a także pod względem swojej pracy mającej na celu przyciągnięcie większej liczby ludzi do sztuki parzenia kawy. Ekspres do kawy Nivona sprawdzi się świetnie w domu lub w środowisku biznesowym. Z szerokim wyborem modeli wiąże się wysoki zakres budżetowy. Warto więc zapoznać się z funkcjami wybranego modelu przed zakupem urządzenia. Zobacz inne rodzaje ekspresów do kawy.
Autor: Kordian Pabian