Data modyfikacji:

Książki o miłości, które warto przeczytać

Książki o miłości to jedne z najczęściej wybieranych lektur. Na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych książek o miłości – zarówno tych fabularnych, jak i popularnonaukowych. Warto zgłębiać swoją wiedzę w tym temacie, by budować trwałe, szczęśliwe związki. Postanowiliśmy zestawić najlepsze książki o miłości, które warto przeczytać. Wśród nich znajdziecie zarówno gorące romanse, jak i pozycje poradnikowe, stworzone przez znanych psychologów. Oto nasza lista książek o miłości!

książki o miłości

Najlepsze książki o miłości

Uwielbiasz romantyczne historie? Idealny odpoczynek to dla ciebie wieczór z najlepszym romansem w ręce? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem najlepszych książek o miłości, które warto przeczytać.

„Pamiętnik”, Nicolas Sparks

Nicolasa Sparksa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To jeden z tych autorów, których książki są namiętnie czytane przez kobiety niemal na całym świecie. Wiele z jego powieści zostało zekranizowanych. Książki Sparksa cieszą się niesłabnącą popularnością od ponad dwóch dekad.

„Pamiętnik” to krótka historia dwójki osób, które z pewnością nie są sobie przeznaczone. Dziewczyna z dobrego domu i mężczyzna z robotniczego środowiska nie powinni mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Życie lubi jednak płatać figle i nasi bohaterowie muszą skonfrontować swoje pragnienia z planami innych osób.

„Pamiętnik” został zekranizowany w 2004 roku przez Nicka Cassavetesa. W role głównych bohaterów wcielili się Ryan Gosling oraz Rachel McAdams. Produkcja uznawana jest za jeden z bardziej romantycznych filmów. Jeśli więc jesteście fanami książek o miłości, warto przeczytać „Pamiętnik”, a następnie obejrzeć jego filmową adaptację.

„PS Kocham Cię”, Cecelia Ahern

Książka „PS Kocham Cię” to niesamowita historia Holly i Gerry’ego, która ma swoje tragiczne oblicze. Para kocha się do szaleństwa i nikt nie wyobraża sobie, by mogli spędzać czas osobno. Życie pisze jednak własny scenariusz – Holly nieoczekiwanie zostaje wdową. Jej mąż jednak zawczasu zaplanował niesamowitą niespodziankę dla żony. W dniu trzydziestych urodzin Holly dostaje wyjątkowy prezent, a mąż poniekąd wraca do niej zza grobu.

„PS Kocham Cię” to niesamowicie romantyczna książka o miłości, która jest w stanie przetrwać nawet śmierć. Zyskała ona zwolenników na całym świecie, a w 2007 roku doczekała się adaptacji filmowej. Film wyreżyserował Richard LaGravenese – w roli Holly wystąpiła zjawiskowa Hilary Swank. Produkcja dobrze oddaje klimat książki, jednak warto najpierw poczytać o małżeństwie Holly i Gerry’ego, by później prześledzić ich historię na ekranie.

„On jest dla mnie”, Corinne Michaels

„On jest dla mnie” to trzecia część serii romansów „The Arrowood Brothers”. Książki skonstruowane są jednak w taki sposób, że można czytać je niezależnie. Powieść przedstawia historię mężczyzny, który zakochuje się w swojej przyjaciółce z dzieciństwa. Powrót w rodzinne strony na nowo rozpalił uczucie bohatera, jednak jego wybranka jest już zaręczona z innym, a przygotowania do ślubu trwają w najlepsze. Sean robi wszystko, by odzyskać ukochaną Devney, jednak na drodze spotyka wiele niespodziewanych przeszkód.

Książka pisana jest w pierwszej osobie liczby pojedynczej, dlatego kolejne rozdziały umykają bardzo szybko. Z pewnością przypadnie ona do gustu każdej osobie, która lubi śledzić miłosne potyczki dwojga kochanków.

Sięgnij także po polecany przez nas romans mafijny

„Znaleźć faceta i nie zwariować”, Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska

Jedną z książek o miłości, którą warto przeczytać, jest „Znaleźć faceta i nie zwariować”, czyli najnowsza pozycja Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej. To pozycja psychologiczna, która pozwala spojrzeć na związki nieco inaczej niż jedynie z romantycznej strony. Katarzyna Miller – psycholożka i psychoterapeutka – znana jest z częstego wypowiadania się o związkach. Pomaga ona wielu kobietom pokochać siebie i naprawić relacje z najbliższymi.

Książka „Znaleźć faceta i nie zwariować” dedykowana jest kobietom, które poszukują dobrego mężczyzny i zależy im na zbudowaniu szczęśliwego związku bez zbędnego cierpienia. Autorki zwracają uwagę na to, że coraz więcej mądrych i atrakcyjnych kobiet wciąż nie zbudowało trwałego związku ze względu na wygórowane oczekiwania wobec mężczyzn. Książka poniekąd odpowiada na pytanie, czego współczesne kobiety szukają w mężczyznach i jak przełożyć swoje marzenia o idealnym mężczyźnie na sferę realną. To obowiązkowa lektura nie tylko dla pań poszukujących związku, lecz także dla kobiet wchodzących w nowe relacje.

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”, Sherry Argov

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to książka niemal kultowa – jest światowym bestsellerem. Stanowi poradnik o miłości i związkach. Choć została napisana już dawno temu, wciąż nie traci na aktualności. Książka opowiada o kobietach, które mężczyźni wręcz uwielbiają. Autorka zwraca uwagę na takie cechy pań jak poczucie humoru, życzliwość czy szczerość, ale przede wszystkim podkreśla… miłość własną! To właśnie kobiety, które kochają siebie, są najbardziej pożądane przez mężczyzn. W książce znajdziemy 100 zasad atrakcyjności i dowiemy się, czego pragną faceci. Poradnik jest obowiązkową książką o miłości dla każdej kobiety – zarówno tej w związku, jak i singielki.

„Instrukcja obsługi faceta”, Katarzyna Miller

Kolejna pozycja tej samej autorki w jednym zestawieniu świadczy o tym, że pani Katarzyna Miller tworzy naprawdę wartościowe książki o miłości i związkach. „Instrukcja obsługi faceta” również stanowi obowiązkową lekturę dla każdej kobiety, która chce swoje życie związać z mężczyzną. Jest to swoisty przewodnik po komunikacji damsko-męskiej. Książka odpowiada również na pytania, jak wychodzić z trudnych i konfliktowych sytuacji z mężczyzną, a także podpowiada, jak odczytywać znaki wysyłane przez panów i co robić, aby partner dobrze rozumiał przesyłane komunikaty.

Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.