Data publikacji:

Jaki samochód zdalnie sterowany? Ranking najlepszych aut

Popularność samochodów zdalnie sterowanych od wielu lat utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Moda na tego typu zabawki nie mija, mimo że takie auta figurują na rynku od niepamiętnych czasów. Do pierwszych zabawek zdalnie sterowanych, które pojawiły się w formie samochodów, dołączyły inne pojazdy, a wśród nich ciężarówki, samochody terenowe, traktory, czołgi oraz wiele innych pojazdów, ale nie jest tajemnicą, że to właśnie samochody mają ugruntowaną pozycję i to one są najpopularniejsze wśród zdalnie sterowanych zabawek. Zabawa z użyciem zdalnie sterowanego pojazdu to świetna atrakcja nie tylko dla chłopców i dziewczynek, ale także dla ich rodziców. Wykorzystanie samochodu na pilota to gwarancja wielu godzin zabawy. Rynek zabawek przepełniony jest tego typu gadżetami, a wybór jednego z nich może okazać się trudny szczególnie dla osób, które nie są zagłębione w kolorowy świat dziecięcych gadżetów.
samochod zdalnie sterowany ranking

Auto zdalnie sterowane dla dzieci z rankingu – czy to dobry prezent?

W życiu niemal każdego dziecka nadchodzi etap, w którym zapragnie mieć zdalnie sterowaną zabawkę. Wybór najczęściej pada na samochód na pilota. Nie tylko dlatego, że jest to najpopularniejszy typ w tej kategorii, ale także dlatego, że takie samochody zazwyczaj stanowią odwzorowanie, często zaskakująco wierne, realnej, pełnowymiarowej wersji pojazdu.

Jaka będzie najlepsza zabawka dla 7-latka? Samochód zdalnie sterowany to gwarancja dobrej rozrywki dla chłopców, dziewczynek, a także dla ich rodziców, którzy za pośrednictwem takiego gadżetu mogą przypomnieć sobie swoje dziecięce zabawki. Nowoczesne samochody zdalnie sterowane to atrakcyjne modele, które znaleźć można w różnych wersjach kolorystycznych oraz z różnymi dodatkowymi funkcjami.

Część samochodów posiada dodatek w formie włączanych świateł, dźwięków, klaksonu, otwieranych drzwi oraz wielu innych. Samochody na pilota w większości wykonane są z wytrzymałego plastiku. Zabawa taką zabawką wymaga wykorzystania dołączonego do zestawu pilota, który zazwyczaj działa dzięki zasilaniu na baterie. Pilot może przyjąć formę kierownicy lub dżojstiku. Auto posiada możliwość jazdy do przodu, do tyłu, skręcania oraz zatrzymywania się.

Wśród modeli samochodów zdalnie sterowanych znaleźć można oryginalne modele lub odwzorowania popularnych egzemplarzy realnych samochodów. Najczęściej na sklepowych półkach znajdują się samochody podobne do sportowych modeli Mercedesów, Lamborghini, BMW, Ferrari, Bugatti, a także do terenowego Hummera.

Jaki samochód zdalnie sterowany z rankingu wybrać?

W sklepach znaleźć można samochody zdalnie sterowane w dwóch wersjach: samochody spalinowe oraz samochody elektryczne.

Spalinowe samochody zdalnie sterowane

To zaawansowana zabawka, która wymaga stałej kontroli i częstych przeglądów. Samochód spalinowy działa dzięki wykorzystaniu odpowiedniego paliwa. Najczęściej do tego typu zabawek wykorzystywane jest paliwo modelarskie, na które składa się mieszanka oleju i nitrometanu.

Silnik benzynowy wykorzystywany jest w samochodach zdalnie sterowanych o znacznie większych rozmiarach, które znaleźć można w skali 1:5. Wadą tego typu gadżetu jest konieczność stałego kontrolowania stanu samochodu, wykorzystanie dobrego paliwa modelarskiego, które znacznie zwiększa koszt utrzymania, oraz hałas generowany przez zabawkę.

Elektryczny samochód zdalnie sterowany

To znacznie tańsza wersja w porównaniu z modelem spalinowym. Czas pracy zabawki zależny jest od stopnia naładowania akumulatora lub stanu wykorzystywanych baterii. To zdecydowanie lepszy wybór dla młodszych dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z autami zdalnie sterowanymi.

Najlepsze samochody zdalnie sterowane – cechy

Wybór odpowiedniego samochodu zdalnie sterowanego dla dziecka może okazać się łatwiejszy, jeśli zwróci się uwagę na podstawowe cechy i wartości dobrych modeli. Wśród najważniejszych wytycznych dobrych zabawek na pilota znajdują się:

Skala samochodu RC

Ta informacja mówi o różnicy między zabawką a realnym samochodem. Podana skala określa, ile razy mniejszy jest samochód-zabawka od samochodu-pierwowzoru. Wybierając model dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, warto sięgnąć po takie modele, których skala wynosi 1:43. Alternatywą mogą być także te o skali od 1:30 do 1:12. Na rynku znaleźć można auta o mniejszej skali, jednak te wersje przystosowane są dla starszych użytkowników oraz pasjonatów tego typu rozrywki.

Maksymalna prędkość pojazdu

Samochody zdalnie sterowane dla dzieci to zabawki, które najczęściej będą wykorzystywane w pomieszczeniach lub na niewielkiej powierzchni otwartej. Biorąc pod uwagę te kryteria, prędkość takich modeli nie powinna być większa niż 7-10 km/h. Samochody osiągające większą prędkość mogą być trudne do opanowania przez kilkuletnie dziecko.

Zasięg działania

Ta informacja określa odległość, na jaką może oddalić się samochód bez utraty połączenia z pilotem. W popularnych modelach ta odległość wynosi około 10 metrów. Po przekroczeniu tej odległości samochód może nie reagować na polecenia pilota lub ta reakcja może być zniekształcona.

Sterowanie

Sterowanie za pomocą pilota to podstawa, zapewniająca dobrą zabawę z użyciem takiej zabawki. Pilot dołączony do samochodu powinien mieć częstotliwość radiową wynoszącą około 2,4 GHz.

Zasilanie

Tego typu zabawki najczęściej zasilane są poprzez akumulatory lub baterie. Ładowanie akumulatora powinno odbywać się wyłącznie przy pomocy dołączonej ładowarki.

Ranking najlepszych aut zdalnie sterowanych

Wśród najpopularniejszych modeli samochodów zdalnie sterowanych znajdują się:
Zdjęcie: Sandsun/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!