Data modyfikacji:

Nie tylko dla fanów Bridgertonów. Książki z serii

W zeszłym roku ogromną popularnością cieszył się serial Bridgertonowie. Książki z tej serii wówczas również stały się popularne. Nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Julii Quinn? Nic straconego! W przyszłym roku na antenę Netflixa powróci serial Bridgertonowie. W oczekiwaniu na jego powstanie warto nadrobić zaległości. Co warto wiedzieć na temat tej sagi? Sprawdźcie koniecznie w naszym artykule!
książki bridgertonowie

Bridgertonowie – książka: w jakiej kolejności czytać?

Chcesz sięgnąć po najlepsze romanse? Zapoznaj się z popularną serią. Bridgertonowie to cykl książek, który najlepiej czytać po kolei. Wówczas znacznie łatwiej będzie zrozumieć perypetie bohaterów. Czytanie po kolei dostarcza też znacznie więcej wrażeń i emocji. Dlatego nie ma sensu zmieniać kolejności w czasie lektury. W Polsce do tej pory ukazało się 8 tomów z cyklu Bridgertonowie:
  • Mój książę;
  • Ktoś mnie pokochał;
  • Propozycja dżentelmena;
  • Miłosne tajemnice;
  • Oświadczyny;
  • Grzesznik nawrócony;
  • Magia pocałunku;
  • Ślubny skandal.

Julia Quinn: książki Bridgertonowie

Poniżej znajdziecie opis każdej książki z cyklu Bridgertonowie. Niestety dalsze tomy mogą być trudno dostępne w Polsce, ale z czasem powinno się to zmienić.

Bridgertonowie. Mój książę. Tom 1

Daphne Bridgerton jeszcze nikt nie poprosił o rękę, ponieważ jest traktowana przez większość mężczyzn jak przyjaciółka. Z kolei książę Hastings nie zamierza się żenić i musi się opędzać od natrętnych adoratorek. Mężczyzna proponuje Daphne, że będzie udawał jej adoratora. To pomoże mu uwolnić się od natrętek, a dziewczynie zyskać nowych wielbicieli. Plan wydaje się do doskonały i działa do momentu…

Bridgertonowie. Ktoś mnie pokochał. Tom 2

Anthony Bridgerton, niepoprawny kobieciarz, zamierza w końcu zawrzeć małżeństwo. Wybrał już nawet kandydatkę na żonę. Jednak poważną przeszkodę stanowi siostra dziewczyny – Kate Sheffield – ponętna intrygantka. Uważa ona, że nawróceni podrywacze nie są dobrym materiałem na męża. Dziewczyna stara się więc uchronić siostrę, ale los wszystkim płata psikusa.

Bridgertonowie. Propozycja dżentelmena. Tom 3

Sophie jest córką hrabiego, ale zła macocha uczyniła z niej służącą. Pewnego dnia trafia jednak na słynny bal maskowy lady Bridgerton. Tam przetańczyła całą noc w ramionach Benedicta Bridgertona, ale po północy musiała zniknąć. Od tej pory młodzieniec myśli tylko o tajemniczej damie.

Sprawdź również, po jaki romans mafijny sięgnąć

Bridgertonowie. Miłosne tajemnice. Tom 4

Penelopa Featherington od dawna jest zakochana w Colinie Bridgertonie. Pewnego dnia odkrywa jednak jego sekret i zaczyna się zastanawiać, czy w ogóle go zna. Z kolei Colin po powrocie do Londynu stwierdza, że Penelopa to kobieta jego marzeń. Jednak również odkrywa pewien sekret dziewczyny. Czy ta wiedza pozwoli im być razem?

Bridgertonowie. Oświadczyny. Tom 5

Eloise Bridgerton była pewna, że nigdy nie poślubi mężczyzny, którego nie widziała na oczy. Jednak pewnego dnia otrzymuje list z oświadczeniami od sir Phillipa Crane’a. Dziewczyna zaczyna się więc zastanawiać i pewnej nocy rusza na spotkanie idealnego kandydata na męża.

Bridgertonowie. Grzesznik nawrócony. Tom 6

Michael Stirling zakochał się we Francesce Bridgerton od pierwszego wejrzenia. Wcześniej uchodził za niepoprawnego łamacza niewieścich serc. Dopiero spotkanie z Franceską sprawiło, że zakochał się na zabój. Niestety jego wybranka ma pozostać panną jeszcze tylko przez jeden dzień.

Bridgertonowie. Magia pocałunku. Tom 7

Tylko Hiacynta może pomóc Garethowi St. Clair przetłumaczyć pamiętnik, który zawiera tajemnice przeszłości jego rodu i zaginionego skarbu. W trakcie lektury obydwoje przekonują się, że odpowiedzi na dręczące ich pytania nie znajdują się w starym rękopisie, lecz w ich sercach.

Bridgertonowie. Ślubny skandal. Tom 8

Gregory Bridgerton wierzy w prawdziwą miłość i w to, że ją odnalazł. Niestety jego wybranka kocha innego. Przyjaciółka dziewczyny pomaga więc pomóc mężczyźnie zdobyć miłość ukochanej. Nie podejrzewa jednak, że serce sprawi jej psikusa.
Autorka: Katarzyna Kubeł