Data modyfikacji:

Jaki orbitrek do 2000 zł wybrać?

Orbitrek to doskonały sprzęt do domowej siłowni. Z jego pomocą możesz poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie nóg i zrzucić nadprogramowe kilogramy. Masz ograniczony budżet i zastanawiasz się, jaki orbitrek do 2000 zł wybrać? Znamy odpowiedź!

jaki orbitrek do 2000

Dlaczego warto zafundować sobie orbitrek?

Bez względu na to, czy szukasz orbitreka do 2000 zł, czy w innym przedziale cenowym – sprzęt do ćwiczeń jest znakomitym sposobem na poprawę kondycji w zaciszu własnego domu. Jakie są zalety korzystania z orbitreka?

Orbitrek to przede wszystkim doskonały sposób na spalenie kalorii i redukcję masy ciała. Jeśli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy i masz do wyboru albo ten sprzęt, albo klasyczny rowerek stacjonarny, to zdecydowanie polecamy ci zakup orbitreka. Jak się okazuje, taki model gwarantuje efektywniejsze spalanie kalorii.

Podczas ćwiczeń na orbitreku nie obciążasz tak bardzo stawów i ścięgien. Właśnie dlatego taki sprzęt jest doskonałą alternatywą dla biegania, ponieważ jest bezpieczniejszy dla osób zmagającymi się z problemami ze stawami.

Kolejną zaletą orbitreka do 2000 zł jest możliwość wzmocnienia mięśni brzucha, podudzi i ud. Regularna aktywność fizyczna pomoże ci w wymodelowaniu sylwetki oraz zwiększeniu wytrzymałości.

Jaki wybrać rodzaj orbitreka do 2000 zł?

Jaki orbitrek do domu wybrać do 2000 zł? Poszukiwania idealnego modelu do swojej domowej siłowni rozpocznij od określenia, jaki typ sprzętu cię interesuje – z systemem hamowania elektromagnetycznym czy magnetycznym.

Orbitrek elektromagnetyczny

Nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt do treningu, który wyposażono w koło zamachowe z elektromagnesem. Do jego sterowania służy mały komputer. Model elektromagnetyczny jest cichy i funkcjonalny, ponieważ w wielu przypadkach ma od razu wgrane programy treningowe.

Orbitrek magnetyczny

Orbitrek magnetyczny jest wyposażony w koło z magnesami. W trakcie ćwiczeń to właśnie one wytwarzają pole magnetyczne, dzięki któremu powstaje odpowiednie obciążenie. Oczywiście, możesz samodzielnie wybrać intensywność treningu. Do największych zalet orbitreka magnetycznego zaliczmy cichą pracę i trwałość. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując orbitrek?

Określenie rodzaju orbitreka do 2000 zł to dopiero początek. W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na ciężar koła zamachowego. Waga podstawowego elementu jest jednym z najważniejszych parametrów, ponieważ to właśnie od niej zależy, jakie efekty osiągniesz z pomocą sprzętu i jak intensywny będzie trening.

W zależności od twojego stopnia zaawansowania i doświadczenia z aktywnością fizyczną, możesz zdecydować się na orbitrek z kołem zamachowym o wadze od 7 do 10 kg. W tym przedziale cenowym maksymalny ciężar podstawowego elementu wynosi nawet 20 kg, jednak dla osób początkujących może być to zbyt wiele.

Przeczytaj, jaka bieżnia do domu będzie dobrym wyborem

Nie bez znaczenia jest także maksymalna waga użytkownika. Tu dobór odpowiedniego parametru jest kwestią indywidualną. Pamiętaj, aby nigdy nie wybierać sprzętu na granicy swojej wagi. Dobrze jest zachować zapas około 10-15 kg.

Jakie jeszcze parametry orbitreka do 2000 zł mają znaczenie? Zdecydowanie są to pomiary. Producenci wyposażają swój sprzęt do ćwiczeń w szereg praktycznych funkcji, dzięki którym możesz nieustannie monitorować intensywność i efekty każdego treningu.

Na liście polecanych pomiarów znalazły się: dystans, prędkość, czas treningu, mierzenie pulsu, a nawet liczba spalonych kalorii.

Na zakończenie możesz sprawdzić, czy interesujący cię orbitrek do 2000 zł został wyposażony w praktyczne dodatki. Co prawda, nie są one obowiązkowe, jednak mogą podnieść komfort treningu.

Na które dodatki warto zwrócić uwagę? Pomocne może okazać się miejsce na bidon, wyświetlacz, kółka transportowe czy sensory dotykowe. Jeśli chcesz w trakcie treningu korzystać z telefonu lub tabletu, to upewnij się, że orbitrek ma dodatkową podkładkę, na której możesz umieścić urządzenie.

Najlepszy orbitrek do 2000 zł – polecane modele

Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie polecanych orbitreków do 2000 zł. Sprawdź, który sprzęt do ćwiczeń cieszy się największą popularnością i wybierz model, z którego pomocą poprawisz swoją kondycję.

Autorka: Katarzyna Wendzonka