Data publikacji:

Najlepsze książki o zombie dla fanów żywych trupów

Każdy z was z pewnością w życiu obejrzał przynajmniej jeden film poświęcony żywym trupom lub natknął się na grę traktującą o tej tematyce. Książki o zombie nie są jednak tak popularne, ale czasami warto się nad nimi pochylić. Może nie jest to literatura najwyższych lotów, jednak wymienione w zestawieniu powieści z pewnością powinny przypaść do gustu miłośnikom klimatów postapokaliptycznych.

horror

Książki o zombie, które warto przeczytać. Polecane tytuły

Wszystkie książki, które zostały opisane w poniższym zestawieniu, znajdziecie na Ceneo.pl. Niektóre dostępne są jednak wyłącznie w formie ebooków, choć w XXI wieku nie powinni stanowić to dla nikogo problemu. Zobaczcie książki horrory z żywymi trupami w rolach głównych.

  1. Wiecznie żywy, Isaac Marion
  2. Seks, zombie i krew, Małgorzata Wiśniewska-Cichowska
  3. Wyspa Zombie, Oystein Stene
  4. Zombie Fest, Dariusz Dusza
  5. Narodziny Gubernatora, Jay Bonansinga i Robert Kirkman
  6. Pierwsze dni, Rhiannon Frater
  7. Dying Light. Aleja koszmarów, Raymond Benson

Wiecznie żywy, Isaac Marion

Powieść Isaac Marion to przykład ciekawej literatury, w której autor trochę inaczej podszedł do tematu zombiaków - w końcu w „Wiecznie żywym” głównym bohaterem jest jeden z truposzy. Martwy chłopak określany mianem „R” pewnego razu trafił na żywą dziewczynę, która ewidentnie przypadła mu do gustu. W truposzu powoli zaczyna tlić się życie, co może całkowicie odmienić losy zniszczonego przez epidemię świata.

Sprawdź także polecane książki fantasy

Seks, zombie i krew, Małgorzata Wiśniewska-Cichowska

Polska autorka w swojej powieści postanowiła pojechać całkowicie po bandzie. Małgorzata Wiśniewska-Cichowska nie stroni od wulgaryzmów oraz skrupulatnego opisywania scen śmierci oraz seksu. Główną bohaterką książki o zombie jest niejaka Taylor McPherson, która mordowanie żywych trupów ma we krwi.

Wyspa Zombie, Oystein Stene

Jeżeli szukacie trochę bardziej kreatywnych książek o zombie, to powinniście zainteresować się propozycją przygotowaną przez Oysteina Stene’a. Historia opowiada o tajemniczej wyspie znajdującej się pośrodku Atlantyku. Trafia na nią rozbitek Johannes van der Linden, który otrzymuje schronienie od lokalnej społeczności. Szybko wychodzi jednak na jaw, że ludzi z Labofnii nie do końca można określić żywymi jednostkami.

Zombie Fest, Dariusz Dusza

Zombie kojarzymy przede wszystkim z amerykańskiej popkultury, ponieważ to tam powstaje najwięcej tego typu dzieł. Dariusz Dusza spróbował jednak odpowiedzieć w swojej książce, o tym, jak wyglądałaby Polska w czasach PRL-u, kiedy opanowałyby ją żywe trupy. „Zombie Fest” to wciągający i stosunkowo krótki horror, który nie stroni także od groteskowego poczucia humoru.

Narodziny Gubernatora, Jay Bonansinga i Robert Kirkman

Jeżeli kojarzycie nazwisko Roberta Kirkmana, to doskonale wiecie, czego możecie spodziewać się po „Narodzinach Gubernatora”. Jest to wszakże powieść osadzona w szalenie popularnym uniwersum „The Walking Dead”, które zostało zapoczątkowane przez komiks, a następnie rozwinięte w formie serialu. Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Kirkmana i książek postapokaliptycznych.

Pierwsze dni, Rhiannon Frater

Publikacja Rhiannon Frater to ciekawa kombinacja klimatów postapokaliptycznych i książek drogi. „Pierwsze dni” opowiada o dwóch bohaterkach, którym udaje się przetrwać pierwszą falę zombie. Kobiety łączą siły i wyruszają w niebezpieczną podróż przez Teksas, żeby odnaleźć syna jednej z nich, a następnie dotrzeć do bezpiecznego miejsca.

Dying Light. Aleja koszmarów, Raymond Benson

Ta książka o zombie powinna zainteresować przede wszystkim miłośników gry wideo polskiego studia Techland. Powieść „Alejka koszmarów” osadzona została w tym samym uniwersum, co Dying Light, tyle, że fabuła skupia się na innych bohaterach. Dzieło Bensona opowiada także o wydarzeniach, jakie miały miejsce przed fabułą gry.

Autor: Łukasz Morawski