Data publikacji:

Pralka do 1000 zł. Jaką wybrać?

Urządzasz mieszkanie? Jesteś w trakcie remontu i chcesz wymienić sprzęty w domu? W takim razie dobrym pomysłem jest zakup nowej pralki. Praktyczne i niezbędne urządzenie sprawi, że odświeżanie ubrań stanie się jeszcze szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli masz ograniczony budżet, to w tym artykule z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Przygotowaliśmy dla poradnik i polecane modele pralek do 1000 zł. Zobacz, jaką pralkę do 1000 wybrać.

pralka do 1000 zł

Ranking pralek do 1000

Zastanawiasz się, jaką pralkę kupić? Mamy dla ciebie propozycje najlepszych pralek do 1000 zł od znanych i cenionych producentów.

  1. BEKO WRE5511BWW
  2. KLINDO KWM612-19
  3. INDESIT IWSD 51051 C ECO PL
  4. INDESIT BTWA51051 PL
  5. INDESIT EWD 61052 W PL

Jaka pralka do 1000 zł – ładowana od góry, od frontu, a może wirówka?

Zacznijmy od podstaw i najmniej skomplikowanych parametrów. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu pralki do 1000 zł, jest jej rodzaj. W tej kategorii znajdziesz trzy typu urządzeń.

Pralki ładowane od góry

Najczęściej mają kompaktowe rozmiary, które umożliwiają umieszczenie ich nawet w małych łazienkach, a do tego są wygodne w użytkowaniu. Nie musisz się schylać, aby wrzucić i wyciągnąć ubrania z pralki.

Pralki ładowane od frontu

Tego typu modele zdecydowanie królują w tej kategorii. Nie bez powodu – te rodzaje pralek do 1000 zł kupisz w różnorodnych wariantach. Dzięki temu możesz wybierać moc, funkcję czy dodatkowe opcje urządzenia. Co więcej, sprzęt ładowany od frontu sprawdzi się także w zabudowie.

Wirówki

Najtańszy rodzaj pralek, który kupisz za mniej niż 1000 zł. Modele są małe oraz nie mogą pochwalić się tak dużą mocą czy poziomem obrotów, co ich odpowiedniki ładowane od góry i od frontu.

Jaka ładowność i klasa energetyczna pralki do 1000?

W trakcie przeglądania ofert różnych producentów określ, jaką ładowność powinna mieć twoja pralka. W cenie do 1000 zł bez problemu zamówisz modele o wartości wynoszącej nawet do 5-6 kg, które starczą dla dwu lub trzyosobowej rodziny.

Równie ważna jest klasa energetyczna i zużycie wody – to właśnie od nich zależy, na jakie koszty narazi cię częste użytkowanie sprzętu. Najlepszym wyborem będą pralki przynajmniej o klasie A.

Silnik w pralkach do 1000 zł

Co z silnikiem? Pralki do 1000 zł mają najczęściej elementy szczotkowe. Choć są odrobinę głośniejsze, to wcale nie oznacza, że nie poradzą sobie z częstym użytkowaniem. Jeśli jednak zależy ci na niezawodności na lata, to warto zaoszczędzić trochę pieniędzy i zafundować sobie urządzenie z silnikiem inwerterowym.

Funkcje najlepszych pralek do 1000 zł

Wybierając najlepszą pralkę do 1000 zł, zwróć uwagę nie tylko na jej rodzaj, moc czy poziom obrotów, ale także funkcje. Szczególnie ważne są programy prania – powinno być ich przynajmniej kilka, a najlepiej kilkanaście lub kilkadziesiąt. Dzięki nim nie musisz samodzielnie ustawiać temperatury w zależności od odświeżanych materiałów.

Dobra pralka do 1000 zł powinna mieć także zabezpieczenie przed zalaniem. Jest to specjalna ochrona w postaci korytka, którą umieszcza się pod bębnem. System przeciwwypływowy, w przypadku wycieku, automatycznie zamyka dopływ wody, a tym samym skutecznie minimalizuje ryzyko zalania sąsiadów.

Ranking najlepszych pralek do 1000 zł

Chcesz zafundować sobie nową pralkę w cenie do 1000 zł? W takim razie przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie polecanych pralek, które kupisz w wyznaczonym budżecie. Sprawdź, jaki sprzęt warto dokupić do swojej łazienki!

BEKO WRE5511BWW

Najpopularniejsza pralka do 1000 zł, którą znajdziesz na Ceneo.pl. Nie bez powodu – w atrakcyjnej cenie otrzymujesz ładowany od frontu model o klasie energetycznej A++, klasie wirowania C, prędkości 1000 obrotów na minutę oraz ładowności wynoszącej 5 kg.

Producent wyposażył sprzęt także w kilka praktycznych funkcji, wśród których znalazło się między innymi opóźnienie startu i blokada rodzicielska. Nie zabrakło także intuicyjnego wyświetlacza i aż 16 programów prania – do bawełny, syntetyków, wełny, koszul czy szybkiego.

KLINDO KWM612-19

Kolejna ładowana od frontu dobra pralka do 1000 zł, która sprawdzi się w średnich i dużych pomieszczeniach sanitarnych. Wolnostojący model ma pojemność bębna wynoszącą 6 kg, klasę efektywności wirowania B, elektroniczne sterowanie oraz średnie zużycie wody na poziomie około 43 l.

Sprzęt ma 7 programów prania – do bawełny, wełny, syntetyków, delikatnych tkanin oraz szybki, antybakteryjny i wirowania.

INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

Ładowany od frontu model z rankingu pralek do 1000 zł o klasie energetycznej A+, klasie wirowania C, prędkości 1000 obrotów na minutę oraz ładowności 5 kg. Pojemność bębna urządzenia wynosi 40 l.

Sprzęt ma również wyświetlacz cyfrowy, opcję regulacji temperatury, system WaterBalance Plus, regulację prędkości obrotów, opcję EcoTime, zaawansowaną technologię EnergySaver oraz 16 programów prania. Pralka została także wzbogacona o funkcję opóźnienia startu pracy i zabezpieczenie przed zalaniem.

INDESIT BTWA51051 PL

Model popularnego producenta został zakwalifikowany do klasy energetycznej A+, jest ładowany od góry oraz ma klasę wirowania C i wykonuje do 1000 obrotów na minutę. Jeśli chodzi o ładowność urządzenia, to wynosi ona 5 kg, podczas gdy pojemność bębna to aż 42 l.

Sprzęt ma funkcję opóźnienia startu pracy oraz 14 programów – delikatne, wełna, bawełna, syntetyki, szybki czy bawełna Eco. Na uwagę zasługuje także opcja EnergySaver, dzięki której woda nie jest podgrzewana, a ty możesz cieszyć się oszczędnością energii. Zdecydowanie jedna z najlepszych pralek do 1000 zł.

INDESIT EWD 61052 W PL

Urządzenie o klasie energetycznej A++, które zostało wzbogacone o silnik szczotkowy i aż 16 różnorodnych programów. Pojemność wynosząca 6 kg sprawia, że mała pralka automatyczna sprawdzi się doskonale w niedużych gospodarstwach domowych.

Do pozostałych parametrów sprzętu można zaliczyć 1000 obrotów na minutę i roczne zużycie energii na poziomie 173 kWh. Ładowany od frontu model może być bez obaw montowany w zabudowie.