Dom – wyposażenie, meble, sprzęt AGD

Budowa domu, jego remont lub aranżacja to trudne zadanie. Wie o tym każda osoba, która się z nim zmaga. Na szczęście, możesz liczyć na pomoc. Nasi eksperci stworzyli szereg artykułów, które są naprawdę dużym zastrzykiem wiedzy i sprawdzonych informacji. Dzięki nim poradzisz sobie z każdym zadaniem. Co znajdziesz w tym dziale? Przede wszystkim merytoryczne poradniki budowlane, aranżacyjne, zakupowe i ogrodnicze. To sprawdzone wskazówki, które z pewnością ci pomogą.

Regularnie publikujemy również rankingi najlepszych produktów, by ułatwić ci podjęcie decyzji zakupowych. Oceniamy i opisujemy między innymi materiały budowlane i wykończeniowe, nie zapominamy również o rankingach sprzętu RTV i AGD. Dzięki temu możesz być na bieżąco z ciekawymi propozycjami i nie przepłacać. Budowa, remontowanie lub urządzenie domu czy mieszkania jeszcze nigdy nie były tak proste.

Polecane artykuły

brita czy dafi

Brita czy Dafi? Który dzbanek i butelkę filtrującą wybrać?

2022-12-01
Filtrowanie wody kranowej to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także przysłużenie się środowisku. Dzięki dzbankom i butelkom filtrującym zużywamy mniej plastiku niż w przypadku korzystania z wody butelkowanej. Szacuje się, że osoba, wypijająca 2 l czystej wody dziennie, zużywa aż 40 plastikowych półtoralitrowych butelek w ciągu miesiąca, co przekłada się na koszt ok. 80 zł. Właśnie z tego powodu butelki oraz dzbanki filtrujące zyskały tak dużą popularność. Chcesz kupić dzbanek filtrujący do swojego domu, ale nie wiesz, jaki będzie najlepszy? Oto porównanie dwóch wiodących producentów dzbanków, filtrów oraz butelek. Poniżej odpowiemy na pytanie, która z firm lepiej odpowiada na potrzeby konsumentów - Brita czy Dafi?
osuszanie budynków

Osuszanie budynków: jak wykonać?

2022-12-01
Osuszanie pomieszczeń po zalaniu lub budynków w sytuacji, w której w izolacji przeciwwilgociowej powstały uszkodzenia to dość złożony proces. Można przeprowadzić go na wiele sposobów – przy użyciu procesów absorpcji, kondensacji lub iniekcji. Każdą z tych metod oraz stosowane w ich obrębie techniki i urządzenia zostaną przybliżone w niniejszym artykule. Na koniec podamy średnie ceny za usługi związane przykładowo z iniekcją krystaliczną lub przy pomocy osuszaczy. Dowiedz się, w jaki sposób może przebiegać osuszanie budynków.
Jaki piec gazowy do domu 120m2

Jaki piec gazowy do domu 120 m2?

2022-11-30
Przed wyborem źródła ogrzewania stają osoby budujące bądź remontujące dom, ale także te, które chcą odejść od węgla na rzecz bardziej ekologicznych paliw. Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań są piece gazowe. Ich rosnąca popularność wynika między innymi z łatwości obsługi oraz niskoemisyjności. Dużą zaletą gazu jest brak konieczności regularnego dokładania do pieca i doglądania, aby nie wygasł, a także znacznie wyższy poziom czystości, jako że nie generuje popiołu i nieczystości. Dla optymalnego działania pieca gazowego konieczne jest jego odpowiednie dopasowanie. Jaki piec gazowy do domu 120m2? Podpowiadamy!
obciążalność przewodów

Obciążalność przewodów: jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie?

2022-11-30
Obciążalność przewodów: jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie? Obciążalność długotrwała przewodów oraz obciążalność zwarciowa to jedne z dwóch istotnych parametrów podczas układania instalacji elektrycznej. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego liczymy te wartości podczas dobierania przewodów do instalacji. Podpowiemy również, jak wyliczyć te parametry oraz co dokładnie należy brać pod uwagę, zajmując się obciążalnością przewodów.
jak ozdobić dom na święta

Jak ozdobić dom na święta? Dekoracja domu na Boże Narodzenie

2022-11-29
Choinka, kolorowe światełka, stroiki i wiele innych ozdób świątecznych tworzy niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia. Dekoracja domu na Boże Narodzenie wcale nie musi być droga i czasochłonna. Zobacz, jak ozdobić dom na święta.
Ogrzewanie gazem czy pompa ciepła

Ogrzewanie gazem czy pompą ciepła?

2022-11-29
Każdy, kto dokonuje termomodernizacji budynku lub buduje dom jednorodzinny, staje przed dylematem czy wybrać ogrzewanie gazem, czy pompą ciepła. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a zasady ich działania są całkowicie różne. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, co wiąże się z zastosowaniem gazu oraz pompy ciepła, jakie są rodzaje pomp oraz jak zarysowują się koszty poszczególnych rozwiązań.
jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem

Jaką lodówkę z dużym zamrażalnikiem wybrać?

2022-11-29
Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów AGD znajdujących się w naszej kuchni, który kupujemy z reguły nie częściej niż co kilka/kilkanaście lat. Z tego powodu warto dobrze przygotować się jej do zakupu. Jeśli zastanawiasz się jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem będzie odpowiednia, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu oraz jakie lodówki oferują obecnie producenci.
jak tanio ogrzać dom

Jak tanio ogrzać dom?

2022-11-27
Decyzja o wyborze techniki ogrzewania domu wpływa nie tylko na nasz komfort w zimie, ale ma również bardzo poważne finansowe reperkusje, odczuwane przez długi czas. Wysokiej klasy ergonomiczny oraz oszczędny system c.o. pozwoli w dłuższym rozrachunku zaoszczędzić pieniądze na paliwie i eksploatacji, nawet mimo wysokiej wyjściowej ceny montażu. Z drugiej strony, tania instalacja może w perspektywie dłuższego czasu przekroczyć przewidywane koszty użytku. W artykule radzimy zatem, jak tanio ogrzać dom, przedstawiając najpopularniejsze typu instalacji c.o.
polistyren ekspandowany

Polistyren ekspandowany: czy warto? Poradnik

2022-11-11
izolacja ścian fundamentowych

Izolacja ścian fundamentowych: kompleksowy poradnik

2022-11-11
wylewki szybkoschnące

Wylewki szybkoschnące: jaką wybrać? Jak długo schnie?

2022-11-11
dlaczego zmywarka nie reaguje na przyciski

Dlaczego zmywarka nie reaguje na przyciski?

2022-11-11
jaka patelnia najzdrowsza

Jaka patelnia będzie najzdrowsza? Sprawdziliśmy to!

2022-11-10
czym jest grill kwarcowy w mikrofalówce

Czym jest grill kwarcowy w mikrofalówce?

2022-11-09
jak zabezpieczyć metal przed korozją

Jak zabezpieczyć metal przed korozją

2022-11-09
dlaczego zmywarka nie domywa

Dlaczego zmywarka nie domywa?

2022-11-09
uziom otokowy czy fundamentowy

Uziom otokowy czy fundamentowy? Jaki wybrać?

2022-11-09
jak poradzić sobie z lisem

Jak poradzić sobie z lisem?

2022-11-08
nowoczesne elewacje drewnem

Elewacje domów z deską elewacyjną: inspiracje

2022-11-08
lukarny w dachu dwuspadowym

Lukarna dachowa: co to jest? Wady i zalety rozwiązania

2022-11-08
odkurzacz pionowy

Jaki odkurzacz wybrać? Pionowy czy tradycyjny?

2022-11-07
lampy na elewację

Lampy na elewację: jakie wybrać?

2022-11-07
dach jętkowy

Dach jętkowy: wady i zalety

2022-11-06
najskuteczniejsze bakterie do szamba

Najskuteczniejsze bakterie do szamba: jakie wybrać? Poradnik, czym rozpuścić gęste szambo

2022-11-06
instalacja odgromowa

Instalacja odgromowa: jak wykonać?

2022-11-06
instalacja wodna w domu

Instalacja wodna w domu: jakie rury do wody wybrać?

2022-11-05
czym zmyć piankę montażową

Czym zmyć piankę montażową?

2022-11-05
jaki piec gazowy do domu 200 m2

Jaki piec gazowy do domu 200 m2 wybrać?

2022-11-05
jakie ma znaczenie moc żelazka

Jakie ma znaczenie moc żelazka? Jaka będzie najlepsza?

2022-11-05
oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza – Black Friday. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać na Black Friday?

2022-11-05
zimny grzejnik na 3

Dlaczego grzejnik na 3 jest zimny?

2022-11-04
ogrzewanie indukcyjne czy gazowe

Jakie ogrzewanie wybrać? Ogrzewanie indukcyjne czy gazowe?

2022-11-04
jak przestawić okno na tryb zimowy

Jak przestawić okna na tryb zimowy?

2022-11-04
z czego zrobić ścianki działowe

Z czego zrobić ścianki działowe?

2022-11-03
toster a opiekacz

Toster a opiekacz. Czym się różnią? Który wybrać?

2022-11-03
przewody kominowe

Przewody kominowe: co to? Jakie są rodzaje?

2022-11-03