Data modyfikacji:

Jaki grill elektryczny? Ranking najlepszych grilli elektrycznych

Kochasz smak dań z rusztu? Grill elektryczny to urządzenie, które pozwoli ci przyrządzić je w domowym zaciszu. Upieczone na nim potrawy są nie tylko pyszne, ale również zdrowe. Jakie są zalety i wady tego sprzętu? Sprawdź artykuł, w którym znajdziesz również opinie i ranking grillów elektrycznych! Zobacz, jaki grill elektryczny wybrać.

Co to jest grill elektryczny? Do czego służy?

Grill elektryczny to urządzenie AGD, dzięki któremu przygotujesz pyszne potrawy niczym z tradycyjnego rusztu w domowym zaciszu. Możesz używać go przez cały rok, nie musisz więc czekać z utęsknieniem do maja na rozpoczęcie sezonu grillowego. Ponadto jest on urządzeniem przenośnym, bez problemu więc zmieścisz go w kuchni, a także zabierzesz do znajomych. To wszystko sprawia, że grill elektryczny cieszy się świetnymi opiniami wśród użytkowników.
Przyrządzisz na nim pyszne mięsa, ale również warzywa czy tosty. Dodatek smakowej oliwy pomoże uzyskać wyjątkowy aromat, zaś dzięki temu, że w grillu elektrycznym nie używa się węgla, potrawy są znacznie zdrowsze niż z tradycyjnego rusztu.

Grill elektryczny – zalety i wady

Do najważniejszych zalet urządzenia należą:
 • możliwość przyrządzenia pysznych, grillowanych potraw przez cały rok,
 • dania są znacznie zdrowsze niż z tradycyjnego grilla,
 • brak ognia i dymu,
 • łatwość czyszczenia,
 • powłoka nieprzywierająca,
 • mobilność – możesz go wziąć ze sobą i podłączyć, gdzie tylko chcesz.

Grill elektryczny ma również kilka wad:
 • jest droższy niż tradycyjny grill,
 • zasilany jest kablem, a więc trzeba korzystać z niego w pobliżu gniazdka,
 • przez brak ognia i węgla potrawy nie posiadają charakterystycznego aromatu.
Mimo tych wad, grill elektryczny dzięki uniwersalności i możliwości przygotowania pysznych, zdrowych potraw z pewnością jest urządzeniem, w które warto zainwestować.

Jaki grill elektryczny – rodzaje urządzeń

Grill elektryczny może występować w kilku rodzajach:
 • grill z rusztem – najbardziej przypomina klasyczny grill ogrodowy. Posiada on metalowy ruszt, z którego tłuszcz i soki skapują na elektryczną grzałkę,
 • grill z płytą teflonową – również należy do grilli odkrytych, jednak zamiast grzałki posiada specjalną płytę z powłoką nieprzywierającą. Tutaj tłuszcz skapuje do wbudowanego naczynia, dzięki czemu urządzenie jest łatwiejsze w  czyszczeniu niż grill elektryczny z rusztem,
 • grill zamykany z pokrywą – przypomina wyglądem opiekacz do tostów, najmniej zaś kojarzy się z tradycyjnym rusztem. Posiada karbowaną płytę jak w patelni grillowej, na której przyrządzić można zarówno mięsa, jak i kanapki.

Jaki grill elektryczny wybrać? Na co zwracać uwagę?

Zanim wybierzesz grill elektryczny, zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów. Po pierwsze – moc. Wystarczy już 1000 W, jednak im wyższa wartość, tym lepiej. Urządzenia o dużej mocy szybciej się nagrzewają, dzięki czemu przyrządzanie potraw trwa znaczniej krócej. Warto, aby sprzęt miał możliwość regulacji temperatury.

Kolejną istotną kwestią jest rodzaj płyty grzejnej. Wpływa to nie tylko na łatwość czyszczenia sprzętu, ale również na smak potraw. Płyta musi przede wszystkim posiadać powłokę nieprzywierającą. Zwróć również uwagę na rodzaj pokrywy w zamykanym grillu elektrycznym. Warto, aby miała możliwość regulacji, aby bez problemu móc przygotować produkty o różnej grubości.

Sprawdź także, jakie dodatkowe funkcje oferuje producent urządzenia. Na koniec przeczytaj, jakie opinie ma wybrany grill elektryczny. Warto kupić produkt, który spodobał się wielu użytkownikom.

Grill elektryczny – ranking

Chcesz kupić grill elektryczny, który ma dobre opinie i świetne parametry? Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych grillów elektrycznych.