Data publikacji:

Jaką pralkę Samsung wybrać? Porady i opinie  

Kupno nowej pralki to wcale nie takie proste zadanie. Przed zakupem musimy przyjrzeć się parametrom sprzętu, poznać jego funkcje i wybrać z tego wszystkiego coś dla siebie. Ponadto istotny jest także wybór producenta pralki – Bosh, Sony, Philips, LG, a może Samsung? Jakie pralki są najlepsze? W poniższym wpisie przybliżymy wam, jak oceniane są pralki Samsung. Opinie o sprzętach tej marki są bardzo pozytywne, więc postanowiliśmy przyjrzeć im się bliżej. Jeśli więc chcecie kupić pralkę Samsung, ale nie wiecie, czym kierować się podczas jej wyboru i czy w ogóle warto inwestować w sprzęt tej marki, to ten poradnik jest dla was. Zapraszamy do lektury!
pralka samsung

Pralki Samsung – opinie o sprzęcie. Poznaj markę od podszewki! 

Zastanawiasz się, jaką pralkę kupić? Myślisz o sprzęcie Samsung, ale nie wiesz, jak oceniane są pralki Samsung? Opinie o tych pralkach są bardzo pozytywne. Klienci doceniają sprzęt przede wszystkim za wysoką jakość wykonania, cichą pracę, niewielkie zużycie energii, dużą ładowność, efektywność pracy oraz za to, że pralki Samsung mają ciekawe programy prania, które można też samemu modyfikować, co jest tylko dodatkowym atutem. Nic dziwnego, że marka Samsung tworzy tak dobrze oceniane pralki – w końcu na rynku urządzeń piorących marka miała swój debiut już w 1969 roku, co daje jej ponad 50 lat doświadczenia! 

Pralki Samsung mają wiele programów pracy – większość pralek Samsung oferuje od 12 do 14 programów prania, co wyróżnia pralki tej marki na tle konkurencji. Dodatkowo w pralkach Samsung nie brakuje funkcjonalnych technologii, np. prania w trybie ECO, opcji dodania ubrań w trakcie cyklu prania, a nawet możliwość obsługiwania urządzenia za pośrednictwem smartfona. Wszystko zależy oczywiście od wybranego modelu. 

Ile musimy zapłacić za pralki marki Samsung? Najtańsze modele można kupić od 1200 zł. Najdroższe pralki Samsung mogą z kolei kosztować nawet około 6500 zł. Nie ukrywajmy więc, że pralki Samsung to sprzęty dość drogie. Niemniej jednak w tym przypadku cena idzie w parze z jakością oferowanych produktów.

Jaką wybrać pralkę automatyczną? To musisz wiedzieć, zanim kupisz dobrą pralkę – poznaj parametry i funkcje sprzętu

Nie wiesz, jaką firmę pralki wybrać? Jeśli zastanawiasz się nad pralkami marki Samsung, to będzie to z pewnością bardzo dobry wybór – firma oferuje najnowszy sprzęt, ale nie brakuje też pralek ze średniej półki cenowej, które zadowolą przeciętnego konsumenta. Niemniej jednak wybór producenta to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę, kupując dobrej jakości pralkę. Szalenie istotne są parametry kupowanego sprzętu i jego poszczególne funkcje. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Ładowana od frontu czy od góry?

To podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać, kiedy stajesz przed zakupem pralki. Pralki ładowane od frontu najczęściej mają większą pojemność bębna. Niemniej jednak są dość szerokie, co może być problematyczne w małych łazienkach. 

Pralki ładowane od góry mają z kolei mniejszą pojemność, ale są wąskie, więc zmieszczą się nawet w nietypowych łazienkach. W tym wypadku nie ma więc jednej i konkretnej odpowiedzi. Rodzaj pralki należy dobrać do swoich potrzeb. Duże rodziny będą zwracać przede wszystkim uwagę na pojemność bębna. Z kolei pary lub single, którzy nierzadko mieszkają w kawalerkach, postawią raczej na mniejszy sprzęt, aby po prostu zaoszczędzić sporo miejsca.  

Niemniej jednak, jeśli chcesz kupić pralkę Samsung, to niestety ten producent nie produkuje pralek ładowanych od góry. Wówczas polecamy rozejrzeć się za innymi pralkami, np. takich marek jak Electrolux, Whirlpool czy Candy.

Wymiary pralki

O tym pisaliśmy już nieco wyżej. Niemniej jednak, kupując pralkę, pamiętaj, że im mniejszy sprzęt, tym jest mniej pojemny. Najlepiej przed dokonaniem zakupu dokładnie zmierzyć wnękę, w którą chcesz wstawić pralkę. Kiedy zależy ci na pralce jak najbardziej pojemnej, ale jednocześnie masz w łazience niewiele miejsca, to pomyśl o ustawieniu pralki w kuchni lub na przedpokoju, np. niektórzy chowają ją w szafie.

Poziom hałasu prania i wirowania

Im cichsza pralka, tym oczywiście lepiej będzie oceniana. Jeśli chodzi o sam cykl prania, to najcichsze pralki będą emitować hałas na poziomie od 39 do 48 dB. Wśród pralek marki Samsung znajdziesz wiele takich sprzętów – pralki Samsung piorą niezwykle cicho. Co z wirowaniem? Tutaj każda pralka będzie już znacznie głośniejsza. Niemniej jednak, jeśli zależy ci na cichym wirowaniu, to szukaj pralek, które w tym trybie pracy emitują hałas na poziomie od 52 do 65 dB.

Ładowność bębna

Jeden z najważniejszych parametrów, na jaki musisz zwrócić uwagę, kiedy kupujesz pralkę. W końcu od ładowności bębna zależy, jak duże pranie możesz zrobić. Przyjmuje się, że singlom i parom wystarczy pralka o ładowności bębna do 5 kg. Trzyosobowa rodzina powinna rozważyć zakup pralki z bębnem o ładowności od 5 kg w górę. Rodziny 4-osobowe i większe powinny kupować sprzęty o ładowności bębna od 7 kg w górę.

A jak w tym temacie prezentują się pralki Samsung? Na rynku znajdziesz najwięcej pralek Samsung o ładowności od 7 do 9 kg. To taka średnia, która sprawdzi się dla większości konsumentów.

Rodzaj sterowania

Do wyboru masz sterowanie elektroniczne (obecnie najnowsze), a także to z pokrętłami lub przyciskami. Nierzadko sterowania są połączone, np. pokrętła razem z przyciskami. Niemniej jednak najnowsze pralki mają możliwość sterowania elektronicznego – często nawet za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wśród pralek marki Samsung urządzeń ze sterowaniem przede wszystkim elektrycznym jest właśnie najwięcej.

Dostępne programy

Już nie tylko chodzi o ich ilość, ale także rodzaj. W pralkach Samsung masz programy klasyczne, czyli Bawełna, Szybki, Cichy, Delikatne, Dziecięcy, Higiena, Pościel czy możliwość włączenia samego wirowania lub wyłącznie samego płukania. Niemniej jednak najnowsze pralki Samsung oferują tych programów znacznie więcej. Nowością są programy ekologiczne, np. Eco 40 i 60 stopni. Ponadto niektóre modele pralek mają programy do prania parowego, a także do prania poszczególnych rodzajów odzieży, np. wyłącznie do jeansów, koszul, ubrań przeznaczonych na zewnątrz czy tych sportowych.

Przydatne funkcje

Na przykład opóźnienie czasu pracy, blokada rodzicielska, czyszczenie bębna, sterowanie smartfonem czy wszelkie zabezpieczenia, np. przed zalaniem. Warto zorientować się więc, jakie funkcje i technologie ma wybrany model pralki. 

Jaką pralkę Samsung wybrać? Ranking najlepszych urządzeń 

Jakiej marki pralkę kupić? Świetnym wyborem będą pralki marki Samsung – to wysoko oceniane sprzęty, które wyróżniają się na tle konkurencji swoimi parametrami i szeregiem przydatnych funkcji. Poniżej przygotowaliśmy więc ranking najlepszych pralek marki Samsung – aby zakupy stały się jeszcze prostsze i z pewnością były trafione. Koniecznie zapoznaj się z naszymi poleceniami, zanim kupisz pralkę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Zdjęcie: Materiały producenta / Envato Elements

Autor: Arkadiusz Kobylański